Rzuty

Beniamin II
Rzut parter
Beniamin II
Rzut poddasze
Beniamin II
Rzut działki

Elewacje

Beniamin II
Elewacja przód
Beniamin II
Elewacja boczna
Beniamin II
Elewacja boczna
Beniamin II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Beniamin II to dom z poddaszem użytkowym, o średniej powierzchni użytkowej, z garażem jednostanowiskowym. Prosta stylistyka, liczne przeszklenia i proste lukarny dodają nowoczesnego charakteru. Parter domu zarezerwowany jest na strefę dziennego odpoczynku oraz pracy. Cała powierzchnia dzienna skupiona jest wokół kominka. Pokój dzienny, jadalnia i kuchnia tworzą jedną przestrzeń, choć wyraźnie widać granice poszczególnych pomieszczeń. Uwagę przykuwa jadalnia, mieszcząca duży, rodzinny stół, zlokalizowana w przeszklonym narożniku. Tuż obok kuchni projektanci zaplanowali spiżarnię oraz łazienkę. Wejście do części gospodarczej (kotłownia i garaż) jest bezpośrednio z wiatrołapu. Na poddaszu umieszczono trzy sypialnie oraz łazienkę z pralnią. Projekt dostępny w wersji z innym układem pomieszczeń na poddaszu - Beniamin.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika i płytami włókno-cementowymi (lub kamiennymi). Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.