Rzuty

Orchidea II
Rzut parter
Orchidea II
Rzut poddasze
Orchidea II
Rzut działki

Elewacje

Orchidea II
Elewacja przód
Orchidea II
Elewacja boczna
Orchidea II
Elewacja boczna
Orchidea II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Orchidea II to wyjątkowo piękny dom jednorodzinny, pełen wygody i harmonii. Już na pierwszy rzut oka uwagę przykuwają duże, liczne przeszklenia od strony frontowej i ogrodowej. Szczególnie efektownie prezentuje się trójkątne okna na poddaszu. Bryła domu podzielona jest na dwie, połączone ze sobą, części. Strefa dzienna to otwarta przestrzeń. Przestronny pokój dzienny tworzy jedną całość z dużą jadalnią i kuchnią. Wysokie, liczne okna pięknie doświetlają tę przestrzeń. W szerokim, reprezentacyjnym hallu zaprojektowano przeszkloną ścianę, wzdłuż której umieszczono schody. Całość funkcji dziennej uzupełniają spiżarnia oraz łazienka. W oddzielonej drzwiami części prywatnej na parterze znajduje się bardzo komfortowy moduł, składający się z dużej sypialni z prywatną łazienką i garderobą oraz osobna pralnia. Taki układ doskonale sprawdzi się w przypadku rodzin wielopokoleniowych, zapewniając Seniorom intymność i prywatność. Na poddaszu uwagę zwraca duży hall z antresolą. Trzy przestronne sypialnie (w tym jedna z prywatną garderobą i łazienką), łazienka oraz dodatkowy pokój hobby idealnie spełnią wymagania nawet większej rodziny. Warto podkreślić, że w hallu jest miejsce na dwie duże zabudowane szafy. Projekt dostępny jest w wersji z innym układem funkcjonalnym - Orchidea.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Na poddaszu ścianki g-k. Strop gęstożebrowy z elementami stropu monolitycznego.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i klinkierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marta Zaperty-Adamek
Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 422 000 zł 373 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 684 000 zł 601 000 zł 577 000 zł
Elementy zewnętrzne 56 000 zł 49 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.