ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

Co zawiera projekt domu?

Komplet dokumentacji projektowej, przygotowanej w oparciu o obowiązujące normy prawa budowlanego, stanowią:


1. Cztery (4) egzemplarze projektu architektoniczno-budowlanego wraz z opisem technicznym. 
 • ARCHITEKTURA – elewacje, rzuty kondygnacji, rzut dachu, dwa przekroje, zestawienie stolarki okiennej i drzwiowej;
 • KONSTRUKCJA – rzut fundamentów, rzut stropów i nadproży, rzut więźby dachowej;
 • INSTALACJE WEWNĘTRZNE – instalacja gazowa, instalacja wody ciepłej, zimnej i kanalizacji, instalacja c.o, instalacja elektryczna. 


2. MATERIAŁY POMOCNICZE w 1 egzemplarzu.
 • rysunki wykonawcze elementów żelbetowych,
 • zestawienie stali zbrojeniowej,
 • zestawienie elementów konstrukcyjnych więźby dachowej  
 • tabela elementów z kosztorysu stanu surowego zamkniętego (obejmującą robociznę, materiały i sprzęt).

3. Uprawnienia - wszystkie projekty domów mają stosowne uprawnienia i zaświadczenia potwierdzające przynależność do izb wszystkich projektantów, będących autorami prezentowanych na tej stronie koncepcji domów.


W teczce z dokumentacją projektową odnajdziecie Państwo także inserty reklamowe i karty produktowe firm współpracujących z naszą Pracownią, które mogą okazać się przydatne na etapie wyboru konkretnych rozwiązań projektowych.


DO KAŻDEGO ZAMÓWIONEGO W NASZEJ PRACOWNI PROJEKTU DOMU OTRZYMUJĄ PAŃSTWO GRATIS:

     DZIENNIK BUDOWY
Dziennik Budowy to urzędowy dokument przebiegu robót budowlanych oraz zdarzeń i okoliczności zachodzących w toku wykonywania robót. Dziennik Budowy trzeba założyć przed rozpoczęciem robót budowlanych. Po zakończeniu budowy dziennik należy załączyć do zawiadomienia o zakończaniu robót i wniosku o wydanie pozwolenia na użytkowanie. Dziennik budowy oferowany przez naszą pracownię został wykonany zgodnie z wymogami określonymi w odpowiednich rozporządzeniach.

Cena regularna - 15 zł
Cena promocyjna z projektem - 0 zł
  PAKIET ROZWIĄZAŃ ENERGOOSZCZĘDNYCH
Nasi architekci w oparciu o najnowsze wytyczne i wymagania związane z ochroną cieplną oraz polityką energetyczną budynku przygotowali zbiór porad/ rozwiązań, których zastosowanie pozwoli na dostosowanie projektu w ramach jego adaptacji, w zakresie architektury, do standardu budynku energooszczędnego NF40.


Cena promocyjna z projektem - 0 zł


SCHEMAT OGÓLNY WENTYLACJI MECHANICZNEJ
Chcąc zamieszkać w domu komfortowym oraz energooszczędnym musimy uwzględnić  temat wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Obecne standardy niejako obligują Inwestorów do zastosowania takiego rozwiązania (jest to wymóg konieczny już dla standardu NF40). Dlatego też przy współpracy w Firmą VENTIA oferujemy Państwu wraz z projektem ogólny schemat wentylacji mechanicznej. Pełne, odpłatne opracowanie (projekt wentylacji mechanicznej dla konkretnego domu)  można zamówić  w cenie 500zł netto.


Cena promocyjna z projektem - 0 zł


SCHEMAT OGÓLNY INSTALACJI SOLARNEJ
Dla osób chcących wesprzeć swój dom energią pochodzącą z odnawialnych źródeł proponujemy ogólny schemat instalacji solarnej opracowany przez firmę Fakro – jak wiadomo słońce to niewyczerpalne źródło czystej i darmowej energii.


Cena promocyjna z projektem - 0 zł


PROJEKT PREFABRYKOWANEJ WIĘŹBY DACHOWEJ*
Przy współpracy z firmą Mitek proponujemy dla niektórych projektów ciekawe rozwiązanie,  jakim jest  projekt prefabrykowanej więźby dachowej.  Podstawowe zalety prefabrykowanej więźby to przede wszystkim  precyzja wykonania, gwarancja jakości oraz krótki czas realizacji. Jest to doskonała alternatywa dla najczęściej stosowanej tradycyjnej więźby dachowej, wykonywanej na budowie.


Cena promocyjna z projektem - 0 zł


ZGODA NA ZMIANY W PROJEKCIE
W opisie do każdego projektu znajduje się wykaz zmian dopuszczalnych w projekcie, nie wymagających zgody autora. Jeśli planowane przez Państwa zmiany wykraczają poza ten zakres, to bez problemu wystawimy bezpłatnie indywidualną zgodę na ich realizację. Zgodę taką można otrzymać wraz z zakupionym projektem lub w każdej chwili po dokonaniu zakupu. Zawsze jest ona bezpłatna.


Cena promocyjna z projektem - 0 zł


ZESTAWIENIE MATERIAŁÓW DO STANU SUROWEGO ZAMKNIĘTEGO*
Aby pomóc  Państwu w oszacowaniu  kosztów związanych z budową domu, do dokumentacji projektowej dołączamy zestawienie materiałów do stanu surowego zamkniętego, zawierające ilość  materiałów, ich koszt jednostkowy oraz całkowity koszt budowy poszczególnych etapów inwestycji.


Cena promocyjna z projektem - 0 zł


CHARAKTERYSTYKA ENERGETYCZNA
Wszystkie nasze najnowsze projekty zawierają pełną charakterystykę energetyczną.  Dla starszych dokumentacji  systematycznie taka charakterystykę opracowujemy i w razie potrzeby osobom zainteresowanym dosyłamy mailowo.


Cena promocyjna z projektem - 0 zł


TECZKA NA DOKUMENTY
Każdy wychodzący z naszej Pracowni projekt zapakowany jest w firmową, opatrzoną naszym logotypem praktyczną teczkę, w której można bezpiecznie przechowywać dokumenty.


Cena promocyjna z projektem - 0 zł
BEZPŁATNA WYSYŁKA PROJEKTU
Zakupiony projekt, bez względu na formę płatności ( pobranie/przelew), na terenie całego kraju wysyłamy bezpłatnie: do wyboru przez Klienta za pośrednictwem Poczty Polskiej lub kurierem . Projekt można również odebrać osobiście w siedzibie naszego biura we Wrocławiu.


Cena promocyjna z projektem - 0 złDODATKOWO NA ŻYCZENIE INWESTORA DROGĄ MAILOWĄ MOŻEMY BEZPŁATNIE DOSŁAĆ:

 • szczegółowe rzuty i przekroje budynku w formacie JPG*
  Są one szczególnie pomocne przy podejmowaniu decyzji o wyborze projektu oraz o wprowadzeniu w nim ewentualnych zmian.

 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie PDF lub DWG*
  Pozwala on na precyzyjne umieszczenie budynku na mapce działki, sprawdzenie czy dom się na niej zmieści oraz daje możliwość dobrania odpowiedniej wersji projektu ze względu na  usytuowanie działki względem stron świata.

 • zestawienie powierzchni przegród budynku*
  Zestawienie to zawiera powierzchnie ścian, dachu, fundamentów – jest ono niezwykle pomocne w momencie, gdy chcemy rozliczyć prace wykonawców, bądź też zmienić technologie wykonania poszczególnych elementów budynku.

* dla niektórych projektów dodatki te mogą nie być dostępne. Możliwość oraz czas ich opracowania ustalane są indywidualnie. O dostępność dokumentacji dla wybranego projektu proszę dowiadywać się pod numerem telefonu 71 3520442 lub mailowo na adres info@dobredomy.pl . 
Za dodatkową opłatą dostępne są:

TABLICA INFORMACYJNA
Rozpoczynając budowę domu, musimy zaopatrzyć się w tablicę informacyjną. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 26 czerwca 2002 roku tablica informacyjna powinna być elementem stałego wyposażenia każdego placu budowy. Muszą się na niej pojawić w odpowiednich rubrykach podstawowe parametry określające rodzaj i zakres prowadzonej inwestycji, adres właściwego organu nadzoru budowlanego, a także namiary na inwestora, kierownika budowy i ekipę wykonawczą. Tablica informacyjna oferowana przez naszą pracownię spełnia określone prawem parametry i wraz z dziennikiem budowy stanowi idealne uzupełnienie kompletu dokumentacji projektowej. 
Cena regularna - 45 zł
ZAMÓW

PROJEKT SZCZEGÓŁOWY WENTYLACJI MECHANICZNEJ
Chcąc zamieszkać w domu komfortowym oraz energooszczędnym, musimy uwzględnić temat wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Obecne standardy niejako obligują inwestorów do zastosowania takiego rozwiązania (jest to wymóg konieczny już dla standardu NF40). Dlatego też oferujemy Państwu wraz z projektem ogólny schemat wentylacji mechanicznej. Pełne, odpłatne opracowanie (projekt wentylacji mechanicznej dla konkretnego domu)  można zamówić  w cenie 615 zł.
Cena regularna - 615 zł
W celu zamówienia projektu wentylacji mechanicznej do projektu, który już Państwo zakupili, prosimy o kontakt telefoniczny (71 352 04 40) lub mailowy (biuro@dobredomy.pl).


KOSZTORYSY:

Projekt domu z kosztorysem może okazać się przydatnym narzędziem w celu określenia możliwości i opłacalności realizacji wybranego domu, prowadzenia i kontroli rozliczeń finansowych między inwestorem a wykonawcą. Będzie potrzebny także w chwili starania się o kredyt na budowę wymarzonego domu. Dla większości naszych projektów prezentujemy kosztorysy w trzech wersjach: z założeniem realizacji budowy przez firmę wykonawczą, z założeniem budowy metodą gospodarczą, oraz tzw. wersję ekonomiczną.

Projekty domów z kosztorysami oferowane przez naszą pracownię nie uwzględniają kosztów wykonania instalacji wewnętrznych. Przy analizowaniu kosztów związanych z montażem instalacji wewnętrznych należy przyjąć, że stanowią one średnio około 15-20% łącznej wartości wszystkich robót budowlanych. 
Podane w kosztorysach ceny nie wliczają podatku VAT i należy je dostosować do średnich cen obowiązujących w rejonie realizacji danej inwestycji. 

Decydując się na projekt domu z kosztorysem stanu surowego lub wykończonego, otrzymujecie Państwo gratis kosztorys prezentujący wycenę budowy domu tak zwaną metodą gospodarczą, która zakłada wykonanie części prac budowlanych we własnym zakresie, w tym konieczność samodzielnego kupowania materiałów budowlanych i dostarczania ich na plac budowy (dotyczy projektów, dla których opracowanie takie zostało przygotowane). 

KOSZTORYS STANU WYKOŃCZONEGO
Tak zwany kosztorys rozszerzony obrazuje koszt budowy domu od robót ziemnych, aż do całkowitego wykończenia budynku. Zawiera odpowiednie zestawienia materiałowo/kosztowe, przedmiary, nakłady, itp... Ten etap budowy obejmuje : 
 • Wszystkie elementy kosztorysu stanu surowego zamkniętego, oraz dodatkowo:
 • Wykończenie ścian i sufitów
 • Wykonanie podłóg i posadzek
 • Stolarkę wewnętrzną
 • Ocieplenie dachu
 • Wykończenie elewacji
 • Wykonanie i wykończenie balkonów
Cena regularna - 305 zł
ZAMÓW


KOSZTORYS ŚLEPY STANU WYKOŃCZONEGO
kosztorys szczegółowy z dokładnym wyliczeniem wszystkich nakładów (zestawienie wszystkich robót niezbędnych do wykonania w trakcie budowy obiektu). Uwzględnia szczegółowy przedmiar robót, czyli obliczenie ilości metrów kwadratowych ścian, posadzek, stropów, tynków itp., ale nie zawiera cen, jedynie odpowiednie rubryki do wypełnienia przez potencjalnych wykonawców.  Służy do celów przetargowych.
Cena regularna - 50 zł
ZAMÓW


KOSZTORYS STANU SUROWEGO
Prezentuje koszty związane z budową domu do etapu, w którym osadzona jest stolarka zewnętrzna, a zatem od momentu posadowienia fundamentów do osiągnięcia stanu surowego zamkniętego. Ten etap budowy obejmuje: 
 • Roboty ziemne i fundamentowe oraz roboty murowe
 • Stropy oraz konstrukcję i pokrycie dachu
 • Wykonanie wylewek pod posadzki oraz ścianek działowych
 • Wykonanie stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrzne
Cena regularna - 74 zł
ZAMÓWKOSZTORYS ŚLEPY STANU SUROWEGO
kosztorys szczegółowy z dokładnym wyliczeniem wszystkich nakładów (zestawienie wszystkich robót niezbędnych do wykonania w trakcie budowy obiektu). Uwzględnia szczegółowy przedmiar robót, czyli obliczenie ilości metrów kwadratowych ścian, posadzek, stropów, tynków itp., ale nie zawiera cen, jedynie odpowiednie rubryki do wypełnienia przez potencjalnych wykonawców.  Służy do celów przetargowych.
Cena regularna - 25 zł
ZAMÓWTwoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×