Rzuty

Hestia
Rzut parter
Hestia
Rzut poddasze
Hestia
Rzut działki

Elewacje

Hestia
Elewacja przód
Hestia
Elewacja boczna
Hestia
Elewacja boczna
Hestia
Elewacja tył

Przekroje

Hestia
Przekroje

Opis

Hestia to projekt klasycznego, eleganckiego domu, który zapewni maksymalny komfort jego użytkowania. Bryła budynku jest prosta, lecz ciekawa lukarna nad wejściem i odpowiednio dobrane materiały wykończeniowe nadają mu bardzo intrygujący i przykuwający uwagę wygląd. Parter w tym projekcie domu zajęty jest w zasadniczej części przez strefę dziennego przebywania. Hall łączy się przestrzennie z przestronnym pokojem dziennym, jadalnią i kuchnią. W samym centrum tej strefy umieszczono kominek, zaprojektowany jako dwustronny. Dzięki temu można cieszyć się jego urokiem zarówno z salonu, jak i z kuchni oraz jadalni. Zaraz obok kuchni zlokalizowana jest wygodna spiżarnia, dalej łazienka oraz gabinet. Do strefy gospodarczej jest przejście bezpośrednio z wiatrołapu. Poddasze to trzy duże pokoje (jeden z garderobą) oraz łazienka z pralnią. Projekt dostępny jest w wersji nowoczesnej - Westa.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków silikatowych. ocieplone styropianem, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop zasadniczo gęstożebrowy oraz na fragmentach żelbetowy monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem oraz okładziną klinkierową i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 223 000 zł 162 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 437 000 zł 310 000 zł tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.