Rzuty

Eryka
Rzut parter
Eryka
Rzut poddasze
Eryka
Rzut działki

Elewacje

Eryka
Elewacja przód
Eryka
Elewacja boczna
Eryka
Elewacja boczna
Eryka
Elewacja tył

Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Projekt domu jednorodzinnego Eryka stworzony został na planie prostokąta. Nowoczesna, prosta forma bryły z dwuspadowym dachem utrzymana została w minimalistycznej stylistyce. To co wyróżnia projekt na tle innych to daleko posunięty funkcjonalizm, szlachetny minimalizm formy, oraz kontrastowa kolorystyka. Zestawienie drewna z jasnym tynkiem strukturalnym i ciemną okładziną kamienną na elewacji sprawia, że dom ten wyróżni w każdym otoczeniu. Dwupoziomowa przestrzeń pozwala rozgraniczyć strefę ogólnodostępną od strefy użytkowej przeznaczonej wyłącznie dla domowników. Część dzienna stanowi jedną całość. Salon łączy się z jadalnią, a ta z kuchnią oddzieloną bufetem przeznaczonym do spożywania posiłków. Uzupełnieniem jest niezwykle praktyczna spiżarnia/schowek. Niezależny pokój usytuowany z tyłu domu, sąsiadujący z łazienką, znakomicie sprawdzi się jako gabinet pani/pana domu. Na poddaszu strefa prywatna składa się z trzech przestronnych pokoi, łazienki oraz strychu, który można przystosować w ramach adaptacji do funkcji mieszkalnej. Warto zauważyć, że strych można w prosty sposób podzielić ścianką - uzyskując w ten sposób pralnię/suszarnię (z wejściem z łazienki) lub wygodny apartament z garderobą. Garaż jednostanowiskowy połączony został z częścią mieszkalną parteru przez pomieszczenie gospodarcze. To idealny dom dla dużej rodziny ceniącej własną przestrzeń. Projekt dostępny w wersji z kotłownią umiejscowioną za garażem - Eryka II, oraz w wersjach bez okapu: z jednym pomieszczeniem gosp. - Eryk, oraz z dwoma - Eryk II, a także w wersji klasycznej - Safira.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną kamienną oraz drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.