Rzuty

Feliks
Rzut parter
Feliks
Rzut działki

Elewacje

Feliks
Elewacja przód
Feliks
Elewacja boczna
Feliks
Elewacja boczna
Feliks
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Feliks to projekt niedużego i prostego w budowie domu parterowego dla 4-5-osobowej rodziny. Z wiatrołapu, który ma wydzielone miejsce na szafę, przechodzimy do hallu, a następnie do salonu połączonego z jadalnią i otwartą kuchnią. Z salonu mamy dostęp do zadaszonego tarasu, z którego możemy korzystać nawet w deszczowe dni. Do dyspozycji domowników mamy trzy sypialnie, z czego największa posiada własną łazienkę. Całości dopełnia druga, ogólnodostępna łazienka i pomieszczenie gospodarcze, do którego dostęp znajduje się od strony wiatrołapu oraz kuchni, przez co można w nim wydzielić miejsce na spiżarnię. Projekt dostępny jest również w wersji z garażem - Feliks II oraz z dachem z okapem - Felicja i Felicja II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach.

Wykończenie

Elewacje pokryte okładziną z płyt włóknocementowych i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną lub cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 185 000 zł 145 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 380 000 zł 300 000 zł 231 000 zł
Elementy zewnętrzne 39 000 zł 28 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.