ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Dora I to ciekawy projekt niedużego domu jednorodzinnego, z garażem i dwuspadowym dachem. Klasyczna bryła budynku podkreślona została klinkierową okładziną. Parter domu tworzą dwie strefy. Garaż na jeden samochód, z przejściem do kotłowni, stanowią odrębną część budynku. W ramach adaptacji można wstawić drzwi prowadzące bezpośrednio z wiatrołapu do garażu (czerwona, przerywana linia na rzucie). Część dzienna domu to otwarta przestrzeń salonu, jadalni i kuchni. Całość uzupełniają spiżarnia, łazienka oraz gabinet. Na piętrze umieszczono trzy sypialnie, wspólną łazienkę oraz pralnię. Ciekawym elementem tego domu jest zadaszony taras ze świetlikiem. Takie rozwiązanie pozwoli na korzystanie z uroków odpoczynku na świeżym powietrzu nawet w czasie gorszej pogody. Projekt dostępny w wersji bez garażu - Dora III oraz w wersjach z kalenicą równoległą do drogi - Nemo I (z garażem 1-stanowiskowym) i Nemo III (bez garażu).

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowy monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną klinkierową i drewnianymi profilami wykończeniowymi. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Tomasz Flak
 • Katarzyna Widurska

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
191 000 zł 145 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
343 000 zł 252 000 zł 240 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
18 000 zł 13 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
68 600 zł 50 400 zł 48 000 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA115.3 m²
+ Powierzchnia garażu20.4 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze5.7 m²
Powierzchnia zabudowy138.0 m²
Kubatura netto434.1 m³
Powierzchnia dachu139.9 m²
Powierzchnia dachu płaskiego49.6 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.8 m
Min. wymiary działki dł.19.36 m
Min. wymiary działki szer.19.46 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 480 zł 2 730 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-11-09 10:33

38 minut temu, Gość Katarzyna napisał: Dzień dobry  Czy mogę prosić o wysłanie rzutów budynku wraz z wymiarami na adres: kasiekl@wp.pl Pozdrawiam Katarzyna      
Dzień dobry, Materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2018-11-09 09:55

Dzień dobry  Czy mogę prosić o wysłanie rzutów budynku wraz z wymiarami na adres: kasiekl@wp.pl Pozdrawiam Katarzyna      

Katarzyna

+

2018-10-10 12:17

15 godzin temu, Gość Karolina napisał: Wtam Czy można prosić o wysłanie rzutów budynku wraz z wymiarami na adres: backowska96@gmail.com? Z góry dziękuję
Dzień dobry! W dniu dzisiejszym otrzyma Pani materiały szczegółowe. Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

2018-10-09 20:29

Wtam Czy można prosić o wysłanie rzutów budynku wraz z wymiarami na adres: backowska96@gmail.com? Z góry dziękuję

Karolina

+

2018-07-05 06:28

Witam Decyzja Padła będzie Dora 1 Pytanko mogę prosić o przesłanie rzutów projektu . Drugie pytanie czy jest możliwość powiększenia salonu  ( całego domu ) jest idealny tylko ten salon tak 34 żeby miał alibi152@wp.pl Pozdrawiam
Witam   Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym.   Na etapie adaptacji projektu, we współpracy ze swoim architektem można dokonać zmiany polegającej np. na wydłużeniu budynku. Nasza Pracowania wystawi bezpłatnie zgodę na realizację takiej zmiany.   Pozdrawiam  

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.226.175.101
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×