Rzuty

Dora I
Rzut parter
Dora I
Rzut piętro
Dora I
Rzut działki

Elewacje

Dora I
Elewacja przód
Dora I
Elewacja boczna
Dora I
Elewacja boczna
Dora I
Elewacja tył

Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Dora I to ciekawy projekt niedużego domu jednorodzinnego, z garażem i dwuspadowym dachem. Klasyczna bryła budynku podkreślona została klinkierową okładziną. Parter domu tworzą dwie strefy. Garaż na jeden samochód, z przejściem do kotłowni, stanowią odrębną część budynku. W ramach adaptacji można wstawić drzwi prowadzące bezpośrednio z wiatrołapu do garażu (czerwona, przerywana linia na rzucie). Część dzienna domu to otwarta przestrzeń salonu, jadalni i kuchni. Całość uzupełniają spiżarnia, łazienka oraz gabinet. Na piętrze umieszczono trzy sypialnie, wspólną łazienkę oraz pralnię. Ciekawym elementem tego domu jest zadaszony taras ze świetlikiem. Takie rozwiązanie pozwoli na korzystanie z uroków odpoczynku na świeżym powietrzu nawet w czasie gorszej pogody. Projekt dostępny w wersji z kalenicą równoległą do drogi - Nemo I.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowy monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną klinkierową i drewnianymi profilami wykończeniowymi. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 191 000 zł 145 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 343 000 zł 252 000 zł 240 000 zł
Elementy zewnętrzne 18 000 zł 13 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.