Rzuty

Amadeusz
Rzut parter
Amadeusz
Rzut poddasze
Amadeusz
Rzut działki

Elewacje

Amadeusz
Elewacja przód
Amadeusz
Elewacja boczna
Amadeusz
Elewacja boczna
Amadeusz
Elewacja tył

Przekroje

Amadeusz
Przekroje

Opis

Amadeusz to tradycyjny dom z użytkowym poddaszem i prostym, dwuspadowym dachem, zaprojektowany dla 4-6-osobowej rodziny. Na parterze znajduje się pokój dzienny z bezpośrednim wyjściem na ogród, kuchnia przestrzennie połączona z jadalnią, łazienka, pokój gościnny/gabinet oraz spiżarnia. Istnieje możliwość wydzielenia w hallu garderoby - na rzucie parteru linia przerywana. Do jednostanowiskowego garażu przylega pomieszczenie gospodarcze. Poddasze to strefa nocna, obejmująca trzy sypialnie - z czego jedna posiada swoją garderobę oraz przestronną łazienkę. Strych można w ramach adaptacji przekształcić w dodatkowy pokój z garderobą (propozycja podziału jest narysowana linią przerywaną na rzucie poddasza). Projekt może być wykorzystany do zabudowy bliźniaczej. Projekt dostępny w wersji z garażem dwustanowiskowym - Aleksander II, Amadeusz II i Artur II oraz z innym układem funkcjonalnym - Aleksander i Artur.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu ścianki lekkie. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Aldona Dymus-Hańczak

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 220 000 zł 150 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 416 000 zł 274 000 zł tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.