Rzuty

Elena II
Rzut parter
Elena II
Rzut poddasze
Elena II
Rzut działki

Elewacje

Elena II
Elewacja przód
Elena II
Elewacja boczna
Elena II
Elewacja boczna
Elena II
Elewacja tył

Przekroje

Elena II
Przekroje

Opis

Elena II - dom z poddaszem użytkowym, zaprojektowany w klasycznym stylu, z nowoczesnymi akcentami wykończeniowymi, prosty i elegancki, o małej powierzchni użytkowej. Bardzo ciekawy efekt tworzą zastosowane na elewacjach płyty włókno-cementowe, szczególnie w połączeniu z okładziną drewnianą w ciepłych odcieniach. Funkcjonalnie Elena II spełni oczekiwania 4-osobowej rodziny. Parter to typowa strefa dzienna, z wyraźnym podziałem na poszczególne pomieszczenia. Pokój dzienny połączony z jadalnią tworzą jasną przestrzeń, doświetloną dużą ilością wysokich przeszkleń. Kuchnia połączona jest z hallem poprzez garderobę, z której jest również wejście do toalety. Z wiatrołapu przechodzi się do garażu, a dalej do pom. gospodarczego. Klatka schodowa zlokalizowana w hallu prowadzi na poddasze, gdzie zaplanowano trzy sypialnie (w tym jedną z osobną, dość sporą garderobą) oraz łazienkę z pralnią. Projekt dostępny w wersji z lukarną - Elena.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika i płytami włókno-cementowymi (lub kamiennymi) oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 207 000 zł 150 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 391 000 zł 277 000 zł tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.