ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Elena II - dom z poddaszem użytkowym, zaprojektowany w klasycznym stylu, z nowoczesnymi akcentami wykończeniowymi, prosty i elegancki, o małej powierzchni użytkowej. Bardzo ciekawy efekt tworzą zastosowane na elewacjach płyty włókno-cementowe, szczególnie w połączeniu z okładziną drewnianą w ciepłych odcieniach. Funkcjonalnie Elena II spełni oczekiwania 4-osobowej rodziny. Parter to typowa strefa dzienna, z wyraźnym podziałem na poszczególne pomieszczenia. Pokój dzienny połączony z jadalnią tworzą jasną przestrzeń, doświetloną dużą ilością wysokich przeszkleń. Kuchnia połączona jest z hallem poprzez garderobę, z której jest również wejście do toalety. Z wiatrołapu przechodzi się do garażu, a dalej do pom. gospodarczego. Klatka schodowa zlokalizowana w hallu prowadzi na poddasze, gdzie zaplanowano trzy sypialnie (w tym jedną z osobną, dość sporą garderobą) oraz łazienkę z pralnią. Projekt dostępny w wersji z lukarną - Elena.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika i płytami włókno-cementowymi (lub kamiennymi) oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Tomasz Flak
 • Katarzyna Widurska

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
207 000 zł 150 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
391 000 zł 277 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
78 200 zł 55 400 zł tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA114.0 m²
+ Powierzchnia garażu18.8 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze11.0 m²
Powierzchnia zabudowy117.2 m²
Kubatura netto471.1 m³
Powierzchnia dachu196.9 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.3 m
Min. wymiary działki dł.18.24 m
Min. wymiary działki szer.19.44 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 438 zł 2 688 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2016-08-31 13:47

czy mogę prosić o zwymiarowane rzuty tego projektu? podaję adres monique30@op.pl. Dziękuję
Witam. W dniu dzisiejszym wyślemy materiały pokazowe. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2016-08-30 09:00

czy mogę prosić o zwymiarowane rzuty tego projektu? podaję adres monique30@op.pl. Dziękuję

monika

+

2015-03-05 17:51

Witam czy ktoś jest już zainteresowany tym projektem, lub jego drugą wersją ?Jeśli tak to myśleliście jakie zmiany można tu wprowadzić?

Gość

+

2015-03-05 13:59

Czy coś się już zmieniło w tym temacie?
Witam Projekt jest już gotowy, a wycena kosztorysowa dla niego znajduje się przy prezentacji projektu.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2015-03-04 13:08

kiedy pojawi się szacunkowy kosztorys tego domu? 
WitamElena II jest naszym nowym projektem i aktualnie znajduje się w fazie koncepcji. Czas oczekiwania na dokumentację do niego wynosi aktualnie około 4 tygodni od momentu złożenia zamówienia na projekt. Dopiero po opracowaniu dokumentacji będziemy mogli zlecić wykonanie dla niego szczegółowego kosztorysu.Pozdrawiam
Czy coś się już zmieniło w tym temacie?

Kamil

+

Twój IP: 34.228.185.211
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×