Rzuty

Miriam II
Rzut parter
Miriam II
Rzut działki

Elewacje

Miriam II
Elewacja przód
Miriam II
Elewacja boczna
Miriam II
Elewacja boczna
Miriam II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Miriam II to wyjątkowy parterowy dom, zachwycający swoją subtelną elegancją. Biały tynk podkreślony kamienną okładziną i ciepłą, drewnianą stolarką, pięknie kontrastuje z czarną dachówką. Ukryte w głębokim podcieniu wejście prowadzi do wiatrołapu, powiększonego o garderobę. W każdym z tych pomieszczeń zaplanowano miejsce na zabudowane szafy, co spodoba się niejednej Pani domu. Z garderoby przechodzi się do kotłowni, a dalej do dwustanowiskowego, pojemnego garażu. Pozostała część domu jest rozdzielona na dwie, odizolowane od siebie strefy. Strefa dzienna obejmuje rozległy salon, jadalnię i kuchnię, które razem tworzą otwartą, wspólną przestrzeń. Ze względu na dużą powierzchnię użytkową kuchni, Miriam II powinna przypaść do gustu miłośnikom gotowania. Jadalnia, doświetlona sporym narożnym oknem, pomieści duży rodzinny stół. Zaprojektowana w hallu toaleta dopełni funkcji. Przestrzeń prywatna mieszkańców zlokalizowana jest w prawej części domu i obejmuje pralnię, wspólną łazienkę, dwa pokoje idealne dla dzieci oraz moduł dla Rodziców - duża sypialnia z wyjściem na taras, osobna garderoba i łazienka. W miejscu pralni można, w ramach adaptacji, wykonać schody na poddasze - naszą propozycję poprowadzenia schodów pokazujemy linią przerywaną na rzucie. Projekt dostępny jest w wersji z innym układem pomieszczeń (cztery sypialnie) - Miriam IV i Miriam VI, oraz w wersji o mniejszej powierzchni użytkowej (trzy sypialnie) - Miriam, Miriam III oraz Miriam V.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marta Zaperty-Adamek
Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 318 000 zł 281 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 488 000 zł 429 000 zł 420 000 zł
Elementy zewnętrzne 33 000 zł 29 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.