Rzuty

Nana II
Rzut parter
Nana II
Rzut działki

Elewacje

Nana II
Elewacja przód
Nana II
Elewacja boczna
Nana II
Elewacja boczna
Nana II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Nana to niewielki, ale wygodny dom parterowy, doskonały dla rodziny 4-osobowej. Do środka domu prowadzi wejście skryte pod podcieniem, co zagwarantuje ochronę przed wiatrem i deszczem. Wiatrołap, choć nieduży, ma zaplanowane miejsce pod zabudowaną szafę. Strefa dzienna domu skoncentrowana jest wokół kominka. Salon płynnie przechodzi w jadalnię i łączy się z otwartą kuchnią. Dopełnieniem kuchni jest mała spiżarnia, która może służyć jako schowek. W hallu umieszczono łazienkę i osobną toaletę. Trzy sypialnie i korytarz z wydzielonym miejscem na duże szafy stanowią odosobnioną część domu. Zapewni to domownikom poczucie prywatności, a także ciszę i spokój podczas pracy lub nauki. Sypialnia rodziców posiada dodatkowo dość sporą garderobę. Całość funkcji uzupełniona jest o kotłownię i jednostanowiskowy garaż. Projekt dostępny jest w wersji z klasycznym dachem - Nana.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Strop drewniany.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną klinkierową oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 229 000 zł 182 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 420 000 zł 315 000 zł 288 000 zł
Elementy zewnętrzne 17 000 zł 13 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.