Rzuty

Tymon II
Rzut parter
Tymon II
Rzut poddasze
Tymon II
Rzut działki

Elewacje

Tymon II
Elewacja przód
Tymon II
Elewacja boczna
Tymon II
Elewacja boczna
Tymon II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Tymon II to projekt domu, który zachwyci przyszłych mieszkańców urokiem i tradycyjną formą. Zaprojektowany tak, aby sprostać wymaganiom 4-5-osobowej rodziny, szukającej swojego ideału wśród projektów z poddaszem użytkowym. Klasyczna bryła budynku podkreślona jest ciemną dachówką i okładziną klinkierową w ceglanym odcieniu, z którą pięknie komponuje się jasna, drewniana stolarka okienna i drzwiowa. Układ funkcjonalny w tym projekcie domu obejmuje w głównej mierze pokój dzienny, gabinet, 3 sypialnie i 2 łazienki. Wiatrołap pomieści wygodną, zabudowaną szafę. Pomieszczenie to połączone jest poprzez spiżarnię z kuchnią. Do wnętrza domu prowadzi niewielki hall. Zaraz przy wejściu ulokowano garderobę, przez którą przechodzi się do łazienki i pomieszczenia gospodarczego. Obok zabudowanej klatki schodowej ukryty jest gabinet. Strefa dzienna zajmuje całe lewe skrzydło domu. Pokój dzienny połączony jest przestrzennie z jadalnią i kuchnią. W centrum projektu domu znajduje się kominek, który oprócz niewątpliwych walorów estetycznych, pozwoli także na zastosowanie alternatywnej metody ogrzewania. Wśród domów z poddaszem projekt ten wyróżnia się bardzo ustawnymi i jasnymi sypialniami, a duża łazienka pomieści wannę i prysznic. Tymon II to projekt domu bez garażu, co znacznie obniża koszty jego budowy.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną kamienną oraz drewnianym systemowym profilem elewacyjnym. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Jagoda Gruca

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 163 000 zł 124 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 282 000 zł 207 000 zł 201 000 zł
Elementy zewnętrzne 11 000 zł 8 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.