ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Tymon II to projekt domu, który zachwyci przyszłych mieszkańców urokiem i tradycyjną formą. Zaprojektowany tak, aby sprostać wymaganiom 4-5-osobowej rodziny, szukającej swojego ideału wśród projektów z poddaszem użytkowym. Klasyczna bryła budynku podkreślona jest ciemną dachówką i okładziną klinkierową w ceglanym odcieniu, z którą pięknie komponuje się jasna, drewniana stolarka okienna i drzwiowa. Układ funkcjonalny w tym projekcie domu obejmuje w głównej mierze pokój dzienny, gabinet, 3 sypialnie i 2 łazienki. Wiatrołap pomieści wygodną, zabudowaną szafę. Pomieszczenie to połączone jest poprzez spiżarnię z kuchnią. Do wnętrza domu prowadzi niewielki hall. Zaraz przy wejściu ulokowano garderobę, przez którą przechodzi się do łazienki i pomieszczenia gospodarczego. Obok zabudowanej klatki schodowej ukryty jest gabinet. Strefa dzienna zajmuje całe lewe skrzydło domu. Pokój dzienny połączony jest przestrzennie z jadalnią i kuchnią. W centrum projektu domu znajduje się kominek, który oprócz niewątpliwych walorów estetycznych, pozwoli także na zastosowanie alternatywnej metody ogrzewania. Wśród domów z poddaszem projekt ten wyróżnia się bardzo ustawnymi i jasnymi sypialniami, a duża łazienka pomieści wannę i prysznic. Tymon II to projekt domu bez garażu, co znacznie obniża koszty jego budowy.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną kamienną oraz drewnianym systemowym profilem elewacyjnym. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Jagoda Gruca

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
163 000 zł 124 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
282 000 zł 207 000 zł 201 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
11 000 zł 8 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
56 400 zł 41 400 zł 40 200 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA118.7 m²
Powierzchnia zabudowy94.3 m²
Kubatura netto379.2 m³
Powierzchnia dachu161.3 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.4 m
Min. wymiary działki dł.17.90 m
Min. wymiary działki szer.18.25 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż0
ZAMÓW PROJEKT    2 480 zł 2 730 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-01-13 20:34

Witam. Jesteśmy właśnie na etapie zmian w projekcie, także chcemy zmienić okna z tyłu domu i dodać okno w łazience na parterze. Czy wprowadziliście jakieś inne zmiany?. Prosilibyśmy jeśli byłaby taka możliwość o przesłanie informacji oraz zdjęć z budowy na adres eugen56@wp.pl

Eugeniusz

+

2019-01-09 15:16

19 minut temu, Gość Jacek napisał: Witam, proszę o przesłanie rysunków szczegółowych projektu Tymon II na adres qacek@tlen.pl Z góry dziękuję.
Dzień dobry, rysunki zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-01-09 14:57

Witam, proszę o przesłanie rysunków szczegółowych projektu Tymon II na adres qacek@tlen.pl Z góry dziękuję.

Jacek

+

2018-06-22 18:10

Właśnie jesteśmy w trakcie budowy tego domku. W razie pytań chce tnie udziele odpowiedzi.
Witam Proszę o informację, czy coś Państwo zmieniali, na jakim etapie jesteście i w jakich okolicach budujecie i oczywiście czy można podesłać zdjęcia z budowy na dm6079@wp.pl
Zmieniliśmy okna na z tyłu domu oraz dodaliśmy okno wc na dole, za około miesiac bedziemy miec dach oraz okna (stan surowy zamkjiety) zdj oczywiście podesle na e-mail. Okolice Poznania.

Inwestor

+

2018-05-29 11:21

Właśnie jesteśmy w trakcie budowy tego domku. W razie pytań chce tnie udziele odpowiedzi.
WitamProszę o informację, czy coś Państwo zmieniali, na jakim etapie jesteście i w jakich okolicach budujecie i oczywiście czy można podesłać zdjęcia z budowy na dm6079@wp.pl

Marek

+

Twój IP: 18.206.168.65
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×