ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Mela to bardzo atrakcyjny projekt klasycznego domu z użytkowym poddaszem, idealnie wpisujący się niemal w każde otoczenie. Parter domu wyznaczają dobrze oświetlony i ustawny salon połączony z jadalnią i kuchnią, z którą sąsiaduje spiżarnia oraz gabinet i łazienka. Niezwykle przytulnego charakteru nadaje temu wnętrzu umieszczony w rogu salonu kominek, który z pewnością pozwoli na łatwe rozprowadzenie ciepła na obu kondygnacjach. Część gospodarczą domu stanowią pomieszczenie gospodarcze oraz jednostanowiskowy garaż. Strefa nocna, stanowiąca prywatną część mieszkalną to trzy wygodne sypialnie (jedna z garderobą) oraz okazałych rozmiarów łazienka. Doświetlony strych, dostępny z poziomu półpiętra może w przyszłości zostać zaadaptowany na dodatkowe pomieszczenie mieszkalne. Projekt domu Mela powinny docenić osoby skoncentrowane na poszukiwaniu domu, który z racji dobrze zaprojektowanego układu funkcjonalnego, będzie w stanie sprostać oczekiwaniom wszystkich domowników.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną kamienną i drewnianymi panelami systemowymi. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Tomasz Flak
 • Katarzyna Widurska

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
217 000 zł 167 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
383 000 zł 284 000 zł 260 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
17 000 zł 12 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
76 600 zł 56 800 zł 52 000 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA127.6 m²
+ Powierzchnia garażu20.1 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze5.7 m²
+ Strych19.4 m²
Powierzchnia zabudowy127.6 m²
Kubatura netto532.0 m³
Powierzchnia dachu224.3 m²
Powierzchnia dachu płaskiego2.3 m²
Kąt nachylenia dachu43°
Wysokość budynku8.6 m
Min. wymiary działki dł.19.70 m
Min. wymiary działki szer.20.62 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 585 zł 2 835 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-06-14 13:25

Witam,czy mogłabym prosić o przesłanie rysunków rzutów z wymiarami pomieszczeń, zestawienie materiałów i aktualny kosztorys na adres anna.matros@wp.pl dziękuję.
Witam   Projekt Mela aktualnie jest koncepcją. Oznacza to, że czas oczekiwania na dokumentację do projektu obecnie wynosi około 6 tygodni od momentu złożenia zamówienia na projekt. Dopiero po opracowaniu dokumentacji będą dostępne dla projektu szczegółowe rysunki oraz będziemy mogli zlecić przygotowanie wycen kosztorysowych.     Pozdrawiam  

Dobre Domy

+

2018-06-14 10:18

Witam,czy mogłabym prosić o przesłanie rysunków rzutów z wymiarami pomieszczeń, zestawienie materiałów i aktualny kosztorys na adres anna.matros@wp.pl dziękuję.

anna.tudryj

+

2018-01-29 11:28

Hej,   Budował ktoś dom na podstawie tego projektu? Robiliście jakieś zmiany? Pochwalcie się zdjęciami
  Cześć, my budujemy ale narazie stan zero i czekamy do wiosny, tylko kilka zmian na etapie adaptacji okna elewacje itp.  

Karol

+

2017-12-29 22:25

Hej,   Budował ktoś dom na podstawie tego projektu? Robiliście jakieś zmiany? Pochwalcie się zdjęciami

Tomek

+

2017-10-09 13:27

Witam, czy jest możliwe zwężenie domu z 12,62 do 12,00m?
Witam W przypadku domu MELA najprostszym rozwiązaniem byłoby zlikwidowanie wykusza w kuchni. Szerokość domu wyniesie wówczas równo 12m.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 34.204.0.181
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×