Czy potrzebujesz więcej czasu?

 TAK / NIE
ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt domu Marlena to propozycja dla 4-6-osobowej rodziny, poszukującej niewielkiego domu z prostym, dwuspadowym dachem i garażem jednostanowiskowym. Na parterze zaplanowano strefę dzienną z wyraźnie oddzieloną kuchnią oraz pokojem dziennym połączonym z jadalnią. Uzupełnieniem jest łazienka zlokalizowana w hallu, tuż obok schodów na poddasze, oraz dodatkowy pokój mogący pełnić funkcję gabinetu. Bezpośrednio z wiatrołapu jest przejście do jednostanowiskowego garażu, a dalej do pomieszczenia gospodarczego. Poddasze to strefa nocna - z trzema pokojami i przestronną łazienką. Z dwóch sypialni jest wyjście na wspólny balkon. Projekt można wykorzystać do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte okładziną klinkierową oraz tynkiem strukturalnym. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

  • Tomasz Flak

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
187 000 zł 134 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
344 000 zł 238 000 zł 232 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
21 000 zł 14 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
68 800 zł 47 600 zł 46 400 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA116.3 m²
+ Powierzchnia garażu19.3 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze5.8 m²
+ Strych16.3 m²
Powierzchnia zabudowy118.9 m²
Kubatura netto472.7 m³
Powierzchnia dachu210.2 m²
Kąt nachylenia dachu43°
Wysokość budynku8.7 m
Min. wymiary działki dł.18.89 m
Min. wymiary działki szer.19.94 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 493 zł 2 793 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-10-01 08:24

10 godzin temu, Gość Paulen napisał: Witam, Bardzo jesteśmy zainteresowani projektem domu Marlena. Proszę o przesłanie wszystkich bezpłatnych materiałów dotyczących tego projektu, tj. rysunki szczegółowe z wymiarami (jakby były dostępne rysunki w wersji dwg. było by super), zestawienie materiałów, kosztorys budowy. Materiały proszę przesłać na poniższego e-maila: info237@interia.eu Przy okazji prosimy o informacje dotyczącą poniższych pytań: 1. Jaka jest wysokość ścianki kolankowej w części mieszkalnej oraz w pomieszczeniu nad garażem? 2. Czy można wykonać dodatkowe ogrzewanie na paliwo stałe? 3. Czy można wykonać dach betonowy zamiast dachu z konstrukcji drewnianej? 4. W którym miejscu są zlokalizowane: rozdzielnica elektryczna, licznik gazu, licznik wody?
Dzień dobry, w dniu dzisiejszym otrzyma Pan odpowiedź oraz materiały szczegółowe. Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

2018-09-30 21:41

Witam, Bardzo jesteśmy zainteresowani projektem domu Marlena. Proszę o przesłanie wszystkich bezpłatnych materiałów dotyczących tego projektu, tj. rysunki szczegółowe z wymiarami (jakby były dostępne rysunki w wersji dwg. było by super), zestawienie materiałów, kosztorys budowy. Materiały proszę przesłać na poniższego e-maila: info237@interia.eu Przy okazji prosimy o informacje dotyczącą poniższych pytań: 1. Jaka jest wysokość ścianki kolankowej w części mieszkalnej oraz w pomieszczeniu nad garażem? 2. Czy można wykonać dodatkowe ogrzewanie na paliwo stałe? 3. Czy można wykonać dach betonowy zamiast dachu z konstrukcji drewnianej? 4. W którym miejscu są zlokalizowane: rozdzielnica elektryczna, licznik gazu, licznik wody?

Paulen

+

2018-08-28 13:00

3 minuty temu, Gość Lilu napisał: Witam, prosiłabym o przesłanie materiałów szczegółowych na adres: ustelena2008@gmail.com. Z góry dziękuje i pozdrawiam, Lilu
Dzień dobry! W dniu dzisiejszym otrzyma Pani materiały szczegółowe. Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

2018-08-28 12:55

Witam, prosiłabym o przesłanie materiałów szczegółowych na adres: ustelena2008@gmail.com. Z góry dziękuje i pozdrawiam, Lilu

Lilu

+

2018-06-27 07:05

Witam,   prosiłabym o przesłanie materiałów szczegółowych na adres: anteczka1@wp.pl Z góry dziękuje i pozdrawiam, Kasia
Witam   Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym.     Pozdrawiam  

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.82.79.137
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×