ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt domu Marlena to propozycja dla 4-6-osobowej rodziny, poszukującej niewielkiego domu z prostym, dwuspadowym dachem i garażem jednostanowiskowym. Na parterze zaplanowano strefę dzienną z wyraźnie oddzieloną kuchnią oraz pokojem dziennym połączonym z jadalnią. Uzupełnieniem jest łazienka zlokalizowana w hallu, tuż obok schodów na poddasze, oraz dodatkowy pokój mogący pełnić funkcję gabinetu. Bezpośrednio z wiatrołapu jest przejście do jednostanowiskowego garażu, a dalej do pomieszczenia gospodarczego. Poddasze to strefa nocna - z trzema pokojami i przestronną łazienką. Z dwóch sypialni jest wyjście na wspólny balkon. Projekt można wykorzystać do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte okładziną klinkierową oraz tynkiem strukturalnym. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

  • Tomasz Flak

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
187 000 zł 134 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
344 000 zł 238 000 zł 232 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
21 000 zł 14 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
68 800 zł 47 600 zł 46 400 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA116.3 m²
+ Powierzchnia garażu19.3 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze5.8 m²
+ Strych16.3 m²
Powierzchnia zabudowy118.9 m²
Kubatura netto472.7 m³
Powierzchnia dachu210.2 m²
Kąt nachylenia dachu43°
Wysokość budynku8.7 m
Min. wymiary działki dł.18.89 m
Min. wymiary działki szer.19.94 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-06-27 07:05

Witam,   prosiłabym o przesłanie materiałów szczegółowych na adres: anteczka1@wp.pl Z góry dziękuje i pozdrawiam, Kasia
Witam Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2018-06-26 19:53

Witam,   prosiłabym o przesłanie materiałów szczegółowych na adres: anteczka1@wp.pl Z góry dziękuje i pozdrawiam, Kasia

Katarzyna

+

2018-04-03 12:18

Witam, Spodobał mi się projekt Marlena.Proszę o przesłanie szczegółów tego projektu dotyczących wszystkich bezpłatnych materiałów: m.in. zestawienia materiałów, kosztorys budowy wymiary pomieszczeń itp. Pozdrawiam ewagelicka@gmail.com
Dzień dobry, w dniu dzisiejszym otrzyma Pani materiały szczegółowe. Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

2018-04-02 22:57

Witam, Spodobał mi się projekt Marlena.Proszę o przesłanie szczegółów tego projektu dotyczących wszystkich bezpłatnych materiałów: m.in. zestawienia materiałów, kosztorys budowy wymiary pomieszczeń itp. Pozdrawiam ewagelicka@gmail.com

Ewa

+

2018-03-17 18:31

Dzień dobry. Interesuje mnie ten projekt, ale chciałabym dokonać kilku zmian: zlikwidować balkon i zainstalować tylko balustrady szklane, zlikwidować podcień od strony ogrodu,  zlikwidować wnękę na szafę obok kuchni - wyprostować ścianę, zrobić z garderoby na piętrze łazienkę połączoną z pokojem 12,9 m, zlikwidować kominek zupełnie lub zainstalować tylko kozę. Czy proponowane przeze mnie zmiany są możliwe i czy Państwa architekt może wydać pozwolenie na te zmiany? Będę wdzięczna za informacje. 
Witam Technicznie wprowadzenie powyższych zmian jest możliwe, najlepiej nanieść je na dokumentację na etapie adaptacji projektu. Nasza Pracownia wystawi bezpłatnie pisemną zgodę na ich realizację.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

IP: 178.63.168.238
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×