Rzuty

Tuliusz III
Rzut parter
Tuliusz III
Rzut poddasze
Tuliusz III
Rzut działki

Elewacje

Tuliusz III
Elewacja przód
Tuliusz III
Elewacja boczna
Tuliusz III
Elewacja boczna
Tuliusz III
Elewacja tył

Przekroje

Tuliusz III
Przekroje

Opis

Tuliusz III to tradycyjny dom z poddaszem użytkowym, bez garażu, zaprojektowany dla 4-6-osobowej rodziny. Dom wizualnie prezentuje się bardzo ciekawie - biały tynk elewacji podkreślony jest okładziną klinkierową i pięknie współgra z jasną, drewnianą stolarką. Plan domu opiera się na prostokącie. Do środka domu prowadzą schowane w podcieniu drzwi. Bezpośrednio z wiatrołapu jest wejście do pom. gosp. Parter domu zajęty jest w całości przez otwartą strefę dzienną. Przestronny pokój dzienny łączy się poprzez jadalnię z kuchnią, koło której zlokalizowano spiżarnię. Centralnie umieszczony kominek umili zimowe wieczory i skupi wokół siebie całą rodzinę. Z pokoju dziennego jest wejście do gabinetu, który świetnie sprawdzi się jako bawialnia dla dzieci lub rodzinna biblioteka. Niewielka łazienka dopełnia funkcji parteru. Zabudowana klatka schodowa prowadzi na poddasze, gdzie są trzy sypialnie (jedna z garderobą) oraz wspólna łazienka. Projekt domu dostępny jest w wersji z garażem jednostanowiskowym - Tuliusz oraz z garażem dwustanowiskowym - Tuliusz II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków silikatowe, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków silikatowych. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 169 000 zł 122 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 334 000 zł 234 000 zł tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.