ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Tuliusz III to tradycyjny dom z poddaszem użytkowym, bez garażu, zaprojektowany dla 4-6-osobowej rodziny. Dom wizualnie prezentuje się bardzo ciekawie - biały tynk elewacji podkreślony jest okładziną klinkierową i pięknie współgra z jasną, drewnianą stolarką. Plan domu opiera się na prostokącie. Do środka domu prowadzą schowane w podcieniu drzwi. Bezpośrednio z wiatrołapu jest wejście do pom. gosp. Parter domu zajęty jest w całości przez otwartą strefę dzienną. Przestronny pokój dzienny łączy się poprzez jadalnię z kuchnią, koło której zlokalizowano spiżarnię. Centralnie umieszczony kominek umili zimowe wieczory i skupi wokół siebie całą rodzinę. Z pokoju dziennego jest wejście do gabinetu, który świetnie sprawdzi się jako bawialnia dla dzieci lub rodzinna biblioteka. Niewielka łazienka dopełnia funkcji parteru. Zabudowana klatka schodowa prowadzi na poddasze, gdzie są trzy sypialnie (jedna z garderobą) oraz wspólna łazienka. Projekt domu dostępny jest w wersji z garażem jednostanowiskowym - Tuliusz oraz z garażem dwustanowiskowym - Tuliusz II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków silikatowe, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków silikatowych. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

  • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
169 000 zł 122 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
334 000 zł 234 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
66 800 zł 46 800 zł tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA119.6 m²
Powierzchnia zabudowy97.2 m²
Kubatura netto380.1 m³
Powierzchnia dachu167.4 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.2 m
Min. wymiary działki dł.18.80 m
Min. wymiary działki szer.17.00 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż0
ZAMÓW PROJEKT    2 480 zł 2 730 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-03-08 13:12

45 minut temu, Gość Emi napisał: Dzień dobry. Poproszę o przesłanie darmowych materiałów dot. projektu Tyliusz III na maila: emilia.kapuscinska@gmail.com
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-03-08 12:26

Dzień dobry. Poproszę o przesłanie darmowych materiałów dot. projektu Tyliusz III na maila: emilia.kapuscinska@gmail.com

Emi

+

2017-08-21 06:25

Witam, czy jest możliwość dodania piwnicy do projektu? Jak zmieniłaby się wówczas cena projektu?
Witam. Każdy nasz projekt można podpiwniczyć. Najlepiej wykonać taką zmianę na etapie adaptacji projektu. Wybrany przez Panią architekt dokona jej wyceny i wprowadzi na nasz oryginalny projekt. Nasza pracownia jako autor projektu wyda bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian. Zmiany w projekcie mogą również wprowadzić architekci w naszej pracowni (są to zmiany dodatkowo płatne). Wycenę zmian wysyłamy mailowo - proszę o wysłanie maila z zapytaniem na info@dobredomy.pl. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2017-08-20 10:11

Witam, czy jest możliwość dodania piwnicy do projektu? Jak zmieniłaby się wówczas cena projektu?

Natalia

+

2015-06-28 18:26

Czy można przesłać kosztorys domu Tuliusz III na adres m.korda@interia.pl Marcin
Witam W poniedziałek prześlę zestawienia kosztorysowe do stanu surowego zamkniętego - pełne kosztorysy są odpłątne.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 3.87.147.184
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×