Rzuty

Morgan
Rzut parter
Morgan
Rzut poddasze
Morgan
Rzut działki

Elewacje

Morgan
Elewacja przód
Morgan
Elewacja boczna
Morgan
Elewacja boczna
Morgan
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Morgan to dom, który wyróżni się z otoczenia. Szczególnie efektownie prezentuje się elewacja ogrodowa z pięknymi, nietypowymi oknami. Na parterze zaplanowana została otwarta strefa dzienna, z ciekawym podziałem dostępnej przestrzeni. Ustawny wiatrołap prowadzi do niewielkiego korytarza, skąd jest przejście z jednej strony do garderoby, i dalej do łazienki, a z drugiej do spiżarni, przez którą można przejść do kuchni. W hallu prowadzącym do salonu architekci zaprojektowani gabinet i schody na poddasze. Pokój dzienny jest jasny i przestronny. Połączona z nim jadalnia umieszczona jest w przeszklonym wykuszu, skąd będzie można podziwiać ogród. Częściowo otwarta kuchnia jest doskonale rozplanowana. Dwustanowiskowy garaż i kotłownia dopełniają całości. Poddasze to część prywatna, składająca się z czterech sypialni oraz wspólnej łazienki. Nad garażem znajduje się olbrzymi taras. Projekt dostępny jest w wersji bez tarasu nad garażem - Morgan II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marta Zaperty-Adamek
Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 239 000 zł 212 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 441 000 zł 389 000 zł 265 000 zł
Elementy zewnętrzne 28 000 zł 24 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.