Czy potrzebujesz więcej czasu?

 TAK / NIE
ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOMU DOSTĘPNY TYLKO U NAS


Oberon to funkcjonalny dom parterowy z dwustanowiskowym garażem, pozbawiony zbędnych detali architektonicznych, idealnie wpasowujący się w naturalne, pełne zieleni otoczenie. Osoby poszukujące podmiejskiej rezydencji, niezwykle funkcjonalnej, z racjonalnym rozplanowaniem wnętrza powinny być zadowolone z wyboru właśnie tego projektu. Część dzienna, zlokalizowana w lewym skrzydle budynku, obejmuje przestronny salon z kominkiem, połączony z praktycznie zabudowaną kuchnią i jadalnią, mieszcząca duży stół dla całej rodziny. Strefa dzienna domu jest bardzo dobrze doświetlona dzięki zastosowanym liczny przeszkleniom na każdej z elewacji. Część nocna obejmująca trzy sypialnie z widokiem na ogród, w tym jedna z własną garderobą i łazienką, stanowi oddzielną strefę, co daje mieszkańcom poczucie intymności i zapewnia im spokojny sen. W strefie wejściowej budynku znalazło się miejsce na szafę wnękową, a także na niewielkie pomieszczenie gospodarcze, mogące służyć za pralnię, warsztat czy przechowalnię sezonowo zbędnych rzeczy. Całości funkcji dopełnia dwustanowiskowy garaż i kotłownia. Dom Oberon to propozycja, która spodoba się osobom ceniącym wypoczynek na świeżym powietrzu - w budynku zaplanowano bowiem duży taras.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną kamienną oraz drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Tomasz Flak
 • Katarzyna Widurska

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
298 000 zł 213 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
478 000 zł 333 000 zł 321 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
14 000 zł 9 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
95 600 zł 66 600 zł 64 200 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA140.7 m²
+ Powierzchnia garażu32.9 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze7.1 m²
Powierzchnia zabudowy239.6 m²
Kubatura netto542.4 m³
Powierzchnia dachu325.6 m²
Kąt nachylenia dachu25°
Wysokość budynku7.0 m
Min. wymiary działki dł.26.60 m
Min. wymiary działki szer.22.62 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek3
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-12-05 12:18

23 minuty temu, Gość Kasia napisał: Witam, proszę o przesłanie rysunków szczegółowych na adres fiedurka@interia.pl.
Dzień dobry, rysunki zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2018-12-05 11:54

Witam, proszę o przesłanie rysunków szczegółowych na adres fiedurka@interia.pl.

Kasia

+

2018-02-17 19:33

My już mamy stan surowy zamknięty. W środku zrobiona woda, elektryka i tynki są w trakcie. Chętnie coś podpowiemy lukasz.rebelski@wp.pl
Czy kosztorys się zgadza z podanym przez projektanta.

J.W.

+

2017-06-24 09:44

Witam Jeden z naszych klientów podesłał link do bloga budowlanego Oberona: www.aniabudujeoberona.mojabudowa.pl  Zachęcamy do oglądania.   Pozdrawiam
Zapraszam do kontaktu Pozdrawiam, ania.buduje.oberona@gmail.com   blog: http://aniabudujeoberona.mojabudowa.pl/ facebook: https://www.facebook.com/ania.buduje link do projektu: https://www.dobredomy.pl/projekt/oberon/ realizacje: http://forum.dobredomy.pl/topic/3736-oberon-realizacja/ e-mail: ania.buduje.oberona@gmail.com

Ania

+

2017-06-19 06:54

Witam Jeden z naszych klientów podesłał link do bloga budowlanego Oberona: www.aniabudujeoberona.mojabudowa.pl  Zachęcamy do oglądania.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 18.212.93.234
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×