Rzuty

Oberon
Rzut parter
Oberon
Rzut działki

Elewacje

Oberon
Elewacja przód
Oberon
Elewacja boczna
Oberon
Elewacja boczna
Oberon
Elewacja tył

Przekroje

Oberon
Przekroje

Opis

PROJEKT DOMU DOSTĘPNY TYLKO U NAS


Oberon to funkcjonalny dom parterowy z dwustanowiskowym garażem, pozbawiony zbędnych detali architektonicznych, idealnie wpasowujący się w naturalne, pełne zieleni otoczenie. Osoby poszukujące podmiejskiej rezydencji, niezwykle funkcjonalnej, z racjonalnym rozplanowaniem wnętrza powinny być zadowolone z wyboru właśnie tego projektu. Część dzienna, zlokalizowana w lewym skrzydle budynku, obejmuje przestronny salon z kominkiem, połączony z praktycznie zabudowaną kuchnią i jadalnią, mieszcząca duży stół dla całej rodziny. Strefa dzienna domu jest bardzo dobrze doświetlona dzięki zastosowanym liczny przeszkleniom na każdej z elewacji. Część nocna obejmująca trzy sypialnie z widokiem na ogród, w tym jedna z własną garderobą i łazienką, stanowi oddzielną strefę, co daje mieszkańcom poczucie intymności i zapewnia im spokojny sen. W strefie wejściowej budynku znalazło się miejsce na szafę wnękową, a także na niewielkie pomieszczenie gospodarcze, mogące służyć za pralnię, warsztat czy przechowalnię sezonowo zbędnych rzeczy. Całości funkcji dopełnia dwustanowiskowy garaż i kotłownia. Dom Oberon to propozycja, która spodoba się osobom ceniącym wypoczynek na świeżym powietrzu - w budynku zaplanowano bowiem duży taras.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną kamienną oraz drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 298 000 zł 213 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 478 000 zł 333 000 zł 321 000 zł
Elementy zewnętrzne 14 000 zł 9 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.