ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOMU DOSTĘPNY TYLKO U NAS


Emma to projekt domu idealnego dla rodziny 4-osobowej, szukającej interesującego, niebanalnego projektu małego domu na bardzo wąską działkę. Nieduża powierzchnia użytkowa, prosta bryła i nieskomplikowany dach sprawią, że koszty budowy będą niewygórowane. Parter zagospodarowany został na strefę dzienną i gospodarczą. W wiatrołapie przewidziane zostało miejsce na szafę. Ozdobą hallu staną się z pewnością otwarte schody. Kuchnia otwiera się szeroko na salon i jadalnię. Całości dopełnia spiżarnia i niewielka łazienka. Na część gospodarczą składają się garaż i kotłownia. Poddasze to trzy wygodne sypialnie (koło pokoju Gospodarzy zaprojektowano osobną garderobę) i łazienka. Dodatkowym atutem domu jest spory taras nad garażem.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop żelbetowy monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną kamienną i drewnianymi profilami wykończeniowymi. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Tomasz Flak
 • Katarzyna Widurska

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
184 000 zł 138 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
331 000 zł 239 000 zł 228 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
13 000 zł 9 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
66 200 zł 47 800 zł 45 600 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA114.6 m²
+ Powierzchnia garażu20.4 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze3.8 m²
Powierzchnia zabudowy105.9 m²
Kubatura netto429.3 m³
Powierzchnia dachu153.3 m²
Powierzchnia dachu płaskiego3.2 m²
Kąt nachylenia dachu42°
Wysokość budynku8.4 m
Min. wymiary działki dł.23.02 m
Min. wymiary działki szer.15.52 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-04-19 07:29

17 godzin temu, Gość Agnieszka napisał: Dzień dobry chciała bym by państwo mi przesłali rysunki szczegółowe na adres icecoldwoman12@gmail.com 
Dzień dobry, rysunki zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2019-04-18 14:14

Dzień dobry chciała bym by państwo mi przesłali rysunki szczegółowe na adres icecoldwoman12@gmail.com 

Agnieszka

+

2019-03-23 16:59

18 godzin temu, Gość Michał napisał: Dzień dobry jestem zainteresowany budową domu wg.projektu Emma. Proszę o przesłanie rysunków szczegółowych na adres michal.zrobek@gmail.com. Dodatkowo proszę o udzielenie ogólnych informacji nt. możliwości wprowadzenia następujących zmian: poszerzenie garażu o ok. 0,5m w stronę zewnętrzną budynku, dodanie okna w ścianie szczytowej, w garderobie, likwidacja okna dachowego w garderobie, poszerzenie budynku o 1m (symetrycznie względem dłuższej osi tj. po 0,5m na stronę budynku) (w przypadku takiej możliwości, kwestia poszerzenia garażu, wg.pkt.1, staje się bezpodstawna). Dziękuję z góry za odpowiedź, Pozdrawiam.    
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Można wprowadzić takie zmiany: poprzez naszą pracownię przed zakupem projektu lub na etapie adaptacji po zakupieniu wersji katalogowej projektu. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-03-22 22:54

Dzień dobry jestem zainteresowany budową domu wg.projektu Emma. Proszę o przesłanie rysunków szczegółowych na adres michal.zrobek@gmail.com. Dodatkowo proszę o udzielenie ogólnych informacji nt. możliwości wprowadzenia następujących zmian: poszerzenie garażu o ok. 0,5m w stronę zewnętrzną budynku, dodanie okna w ścianie szczytowej, w garderobie, likwidacja okna dachowego w garderobie, poszerzenie budynku o 1m (symetrycznie względem dłuższej osi tj. po 0,5m na stronę budynku) (w przypadku takiej możliwości, kwestia poszerzenia garażu, wg.pkt.1, staje się bezpodstawna). Dziękuję z góry za odpowiedź, Pozdrawiam.    

Michał

+

2019-03-13 13:33

2 godziny temu, Gość Jaro napisał: Witam poproszę o rysunki szczegółowe tego projektu na adres wrobcio@interia.pl
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

Twój IP: 3.208.22.127
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×