Czy potrzebujesz więcej czasu?

 TAK / NIE
ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Z myślą o 4-6-osobowej rodzinie powstał projekt domu Ares. Projekt Ares jest ciekawym rozwiązaniem dla osób poszukujących domu z dachem wielospadowym i poddaszem użytkowym. Na parterze znajduje się pokój dzienny przestrzennie połączony z kuchnią i jadalnią, gabinet, toaleta, spiżarnia oraz pomieszczenie gospodarcze i jednostanowiskowy garaż. Istnieje możliwość powiększenia jadalni poprzez likwidację szafy dostępnej z hallu. Na poddaszu znajdują się trzy pokoje, łazienka oraz strych, który można zaadaptować na dodatkowy pokój. Projekt dostępny w wersji z garażem dwustanowiskowym - Ares II oraz bez garażu - Ares III, a także w wersjach bez wykuszu i innym układem poddasza: z garażem jednostanowiskowym - Ares IV, garażem dwustanowiskowym - Ares V oraz bez garażu - Ares VI. Projekt można zbliźniaczyć.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

  • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
228 000 zł 158 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
370 000 zł 246 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
74 000 zł 49 200 zł tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA137.2 m²
+ Powierzchnia garażu22.8 m²
+ Strych9.1 m²
Powierzchnia zabudowy150.6 m²
Kubatura netto537.5 m³
Powierzchnia dachu254.4 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.5 m
Min. wymiary działki dł.20.30 m
Min. wymiary działki szer.22.24 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 472 zł 2 772 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2014-06-25 11:42

Witam.. Ja z mężem tez wybraliśmy ten projekt (z małymi zmianami). Budowę zaczynamy dopiero w przyszłym roku.Byłabym bardzo wdzięczna jeżeli ktoś z Państwa mógłby przesłać nam kilka fotek Pozdrawiam..

magda129

+

2013-02-20 07:13

Witam! Dawno nic nie pisałam,ale to tylko dlatego, że czekaliśmy na ekipę budowlaną. Tak więc u nas fundament już wyciągnięty:))). Widać pierwsze zarysy domku i muszę Wam powiedzieć, że wygląda SUPER!!! Gratuluję wszystkim, którzy kupili ten projekt, dobrego gustu!!!  
Witam!!! my właśnie zakupiliśmy ten projekt:)))) niedługo zaczynamy budowe:))) cz yła by możliwość przesłać nam kilka fotek ??? (meil: ankaramcia@wp.pl) z góry dziękuje, pozdrawiam:))

Ania

+

2012-09-17 09:32

Witam! Zastanawiamy sie z mężem nad budową domu ARES II. Jeśli ktoś ma zdjęcia poddasza to proszę przełać. Interesuje mnie wielkosć tych pokoi przy takim dachu. Pozdrawiam sabina28z@vp.pl

Sabina

+

2012-08-04 12:46

Pani Beato! My budujemy się w Świętokrzyskiem, więc dzieli nas jakieś 550 km.! Kawałek, ale oczywiście jak tylko będą mury to zapraszamy:)))! My w tym roku mamy zamiar tylko "wyjść z ziemi", a z resztą ruszymy pełną parą na wiosnę. Pozdrawiam i życzę cierpliwości przy załatwianiu spraw związanych z domkiem:)!  
Witam My właśnie zakupiliśmy projekt domu Ares i jesteśmy na etapie kompletowania dokumentów jeśli nie było by to kłopotem z miłą chęcią wybralibyśmy się z mężem na państwa budowę aby zobaczyć domek na żywo,tylko w jakiej miejscowości pańswo budują domek? PS. My również jesteśmy ze Świętokrzyskiego

Sylwia

+

2012-08-04 12:38

Pani Beato! My budujemy się w Świętokrzyskiem, więc dzieli nas jakieś 550 km.! Kawałek, ale oczywiście jak tylko będą mury to zapraszamy:)))! My w tym roku mamy zamiar tylko "wyjść z ziemi", a z resztą ruszymy pełną parą na wiosnę. Pozdrawiam i życzę cierpliwości przy załatwianiu spraw związanych z domkiem:)!  
Witam Czy mogłabym wiedziec gdzie kąkretnie budują się Państwo w Świętokrzyskim? My rówmież zaczynamy budowę i z miłą chęcią zobaczylibyśmy domek na żywo.

Sylwia

+

Twój IP: 54.167.18.170
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×