Rzuty

Marika II
Rzut parter
Marika II
Rzut poddasze
Marika II
Rzut działki

Elewacje

Marika II
Elewacja przód
Marika II
Elewacja boczna
Marika II
Elewacja boczna
Marika II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Marika II to nowoczesny dom jednorodzinny z ciekawie wykończoną elewacją. Szary kamień na elewacji i ciemna stolarka doskonale komponują się z ciepłą, drewnianą okładziną. Nietypowe, trójkątne okna zwracają uwagę. Od strony ogrodowej zachwyca szeroko zadaszony taras. Do środka domu zaprasza wygodny wiatrołap z bezpośrednim przejściem do kotłowni, a dalej do garażu. W hallu prowadzącym do głównej części domu zaprojektowano ustronny gabinet, łazienkę oraz schowek pod schodami. Strefa dzienna to jasna, otwarta przestrzeń, składająca się z salonu, jadalni i kuchni. Na poddaszu umieszczono trzy sypialnie (jedną z wydzielonym miejscem pod garderobę) oraz łazienkę z pralnią. Projekt dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym - Marika.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Na poddaszu ścianki o konstrukcji lekkiej, gipsowo-kartonowe, wypełnione wełną mineralną.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną klinkierową oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną lub cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 371 000 zł 294 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 575 000 zł 450 000 zł 427 000 zł
Elementy zewnętrzne 33 000 zł 24 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.