ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Klasyczny dom jednorodzinny z garażem jednostanowiskowym i poddaszem użytkowym. Świetnie sprawdzi się dla 4-5-osobowej rodziny, poszukującej domu, który będzie stanowił idealny kompromis pomiędzy wygodą i funkcjonalnością, a nowoczesnością z odrobiną ekstrawagancji, przy zachowaniu niezbyt dużej powierzchni użytkowej. Klasyczna bryła budynku zwieńczona została prostym, dwuspadowym dachem. Całość prezentuje się skromnie i stonowanie. Zachwyt wzbudza wnętrze domu. Centralnie umieszczone schody, przy ciekawej aranżacji, staną się główną ozdobą. Wysoki sufit nad jadalnią i duże okna to kolejny mocny punkt domu. Pod względem funkcjonalnym parter został uzupełniony o spiżarnię, gabinet, pom. gospodarcze (wykorzystywane również jako kotłownia) oraz garaż. Poddasze składa się z trzech pokoi i łazienki. Sypialnia Gospodarzy powiększona została o osobną garderobę.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy oraz strop żelbetowy monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Tomasz Flak
 • Katarzyna Widurska

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
204 000 zł 157 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
358 000 zł 264 000 zł 243 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
23 000 zł 16 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
71 600 zł 52 800 zł 48 600 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA124.4 m²
+ Powierzchnia garażu24.7 m²
Powierzchnia zabudowy133.1 m²
Kubatura netto454.1 m³
Powierzchnia dachu182.0 m²
Powierzchnia dachu płaskiego26.4 m²
Kąt nachylenia dachu45°
Wysokość budynku8.7 m
Min. wymiary działki dł.20.20 m
Min. wymiary działki szer.19.30 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-01-05 10:14

15 godzin temu, Gość Paulina napisał: Ja również poproszę o dokładne rzuty na adres: paulina7711@wp.pl Czy dom można wydłużyć, tak jak biegnie dach? I czy można go poszerzyć? salon wydaje się dość wąski....
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Do wszystkich projektów katalogowych można wprowadzać zmiany. Poprzez naszą Pracownię przed dokonaniem zakupu projektu lub poprzez lokalnego architekta na etapie adaptacji, po dokonaniu zakupu wersji katalogowej projektu. Nasza pracownia udziela wówczas bezpłatnej pisemnej zgody na zmiany. Zmiany są płatne dodatkowo i wyceniane za każdym razem indywidualnie. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-01-04 18:14

W dniu 3.01.2019 o 15:53, Dobre Domy napisał: Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 
Ja również poproszę o dokładne rzuty na adres: paulina7711@wp.pl Czy dom można wydłużyć, tak jak biegnie dach? I czy można go poszerzyć? salon wydaje się dość wąski....

Paulina

+

2019-01-03 14:53

2 godziny temu, Gość Paweł napisał: Witam, Prosze o materiały do projektu OPAL na adres pawelrachwal@wp.pl Dziękuje i pozdrawiam
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-01-03 12:15

Witam, Prosze o materiały do projektu OPAL na adres pawelrachwal@wp.pl Dziękuje i pozdrawiam

Paweł

+

2018-11-30 11:59

2 minuty temu, Gość Tomek SG napisał: Moj adres mailowy gt.tablet@wp.pl.
Materiały zostały wysłane. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.226.25.74
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×