ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Marina Mała to elegancki, stonowany dom z poddaszem użytkowym. Na parterze zaplanowana została wygodna strefa dzienna. Ustawny wiatrołap, z wydzielonym miejscem na dwie szafy, prowadzi do środka domu. Przestronny salon płynnie łączy się z jadalnią i kuchnią, tworząc otwartą i jasną przestrzeń, w której każdy z domowników miło spędzi wolny czas. Spiżarnia oraz dyskretnie umieszczona łazienka dopełnią całości parteru. Dostęp do części gospodarczej (garaż oraz kotłownia) jest bezpośrednio z wiatrołapu. Na poddaszu zaprojektowano trzy duże sypialnie, łazienkę oraz garderobę. Projekt dostępny jest w wersji z garażem dwustanowiskowym - Marina Mała II oraz w wersjach o większej powierzchni użytkowej, z czterema pokojami na poddaszu - Marina (garaż jednostanowiskowy) i Marina II (garaż dwustanowiskowy).

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową i drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek
 • Jagoda Gruca

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
196 000 zł 149 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
346 000 zł 254 000 zł 236 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
24 000 zł 17 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
69 200 zł 50 800 zł 47 200 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA120.3 m²
+ Powierzchnia garażu18.2 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze6.7 m²
Powierzchnia zabudowy125.8 m²
Kubatura netto460.7 m³
Powierzchnia dachu198.3 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.2 m
Min. wymiary działki dł.18.61 m
Min. wymiary działki szer.19.65 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-01-02 08:00

13 godzin temu, Yzsu napisał: Witam serdecznie Również proszę o wysłanie materiałów: yzsu1@wp.pl
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-01-01 18:34

Witam serdecznie Również proszę o wysłanie materiałów: yzsu1@wp.pl

Yzsu

+

2018-10-05 11:10

Godzinę temu, Gość ROBERT napisał: Witam,   Jestem przed zakupem u Państwa projektu (Marina Mała) jednakże nurtuje mnie jeszcze dwie sprawy.   Mam pytanie dotyczące systemu grzewczego, mianowicie chciałbym w domu wykorzystać ogrzewanie paliwem stałym. Jednak na Państwa stronie widnieje następująca informacja: Kotły niskotemperaturowe na paliwo gazowe lub ciekłe, z zamkniętą komorą spalania i palnikiem modulowanym, o mocy nominalnej do 50 kW.    1. Czy istnieje możliwość by dostosować projekt Marina Mała tak by zastosować w nim system grzewczy na paliwo stałe np (węgiel)? 2. Czy istnieje możliwość ingerencji mojego architekta w projekt w taki sposób by przeniesć komin wentylacyjny w pom gosp. w inne miejsce kotłowni?   Proszę o informacje na maila dommarzenpniewo@wp.pl   Pozdrawiam, Robert
Dzień dobry, W dniu dzisiejszym otrzyma Pan odpowiedź na podany adres mailowy. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2018-10-05 10:00

Witam,   Jestem przed zakupem u Państwa projektu (Marina Mała) jednakże nurtuje mnie jeszcze dwie sprawy.   Mam pytanie dotyczące systemu grzewczego, mianowicie chciałbym w domu wykorzystać ogrzewanie paliwem stałym. Jednak na Państwa stronie widnieje następująca informacja: Kotły niskotemperaturowe na paliwo gazowe lub ciekłe, z zamkniętą komorą spalania i palnikiem modulowanym, o mocy nominalnej do 50 kW.    1. Czy istnieje możliwość by dostosować projekt Marina Mała tak by zastosować w nim system grzewczy na paliwo stałe np (węgiel)? 2. Czy istnieje możliwość ingerencji mojego architekta w projekt w taki sposób by przeniesć komin wentylacyjny w pom gosp. w inne miejsce kotłowni?   Proszę o informacje na maila dommarzenpniewo@wp.pl   Pozdrawiam, Robert

ROBERT

+

2018-10-01 07:36

W dniu 29.09.2018 o 00:11, Gość Kamdep napisał: Witam, myślal ktoś żeby taras bardziej wydłużyć? Żeby był więcej zadaszony? Można szczególowy plan na maila Kamil_fast@interia.eu. 
Dzień dobry, w dniu dzisiejszym otrzyma Pan materiały szczegółowe. Zmiany, o których Pan pisze są możliwe do zaprojektowania. Tego typu zmiany proponujemy wykonać na etapie adaptacji projektu. Wybrany przez Pana architekt dokona ich wyceny i wprowadzi na nasz oryginalny projekt. Nasza pracownia jako autor projektu wyda bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian. Pozdrawiam!  

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.226.25.74
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×