Rzuty

Belinda
Rzut parter
Belinda
Rzut poddasze
Belinda
Rzut działki

Elewacje

Belinda
Elewacja przód
Belinda
Elewacja boczna
Belinda
Elewacja boczna
Belinda
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Projekt domu Belinda to propozycja dla 4-5 osobowej rodziny. Część dzienną tworzy kuchnia otwarta na jadalnię oraz salon z wyjściem na taras. Dużym atutem domu jest spiżarnia zlokalizowana przy kuchni, garderoba oraz pralnia. Część prywatną na parterze tworzą dwie sypialnie z łazienką. Część gospodarcza obejmuje pralnię, przez którą przechodzi się do jednostanowiskowego garażu, a dalej do pomieszczenia gospodarczego, które posiada również wyjście na ogród. Na poddaszu znajdują się dwie duże sypialnie, łazienka oraz strych dostępny z sypialni. Projekt dostępny w wersji z garażem dwustanowiskowym - Belinda II oraz w wersji parterowej, bez poddasza użytkowego - Rozalinda. Projekt można wykorzystać do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz płytkami elewacyjnymi. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Tomasz Flak

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 230 000 zł 174 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 410 000 zł 299 000 zł 293 000 zł
Elementy zewnętrzne 23 000 zł 16 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.