Rzuty

Alicja
Rzut parter
Alicja
Rzut poddasze
Alicja
Rzut działki

Elewacje

Alicja
Elewacja przód
Alicja
Elewacja boczna
Alicja
Elewacja boczna
Alicja
Elewacja tył

Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Elegancki projekt domu jednorodzinnego przeznaczony dla 4-6 osobowej rodziny. Dom o prostej bryle urozmaica balkon na elewacji frontowej, który stanowi obok ciekawego wykończenia rodzaj zadaszenia nad wejściem. Elewacja frontowa zaprojektowana została przy zachowaniu pełnej harmonii. Od początku warto zaznaczyć, że dom ten zaprojektowany został na działki z wjazdem od południa. Pokój dzienny ulokowany został od strony frontowej, tak aby zapewnić maksymalną ilość słońca. Łączy się on płynnie z jadalnią i kuchnią. W centralnej części usytuowany jest kominek, który stanowi doskonały podział wolnej przestrzeni, a dodatkowo z racji swojego położenia stanowi dodatkowe źródło ogrzewania. Pokój na dole z bezpośrednim wyjściem na ogród stanowi praktyczne miejsce na gabinet bądź pokój gościnny. Z hallu jest wejście do niewielkiej garderoby, a dalej do łazienki. Pomieszczenie gospodarcze (schowek) stanowi łącznik części mieszkalnej z garażem jednostanowiskowym, z którego przechodzi się do kotłowni. Podział w domu został zaaranżowany tak, aby każdy z domowników miał własną przestrzeń. Na poddaszu znajdują się 3 pokoje z dostępem do balkonów, w tym jeden z osobną garderobą , oraz łazienka i pralnia. Dodatkowo nad garażem znajduje się strych, który w miarę rosnących potrzeb rodziny, można zaadaptować na pomieszczenie mieszkalne. Po dokonaniu niewielkich zmian w układzie okien w garażu dom ten można śmiało wybudować w zabudowie bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków z keramzytobetonu lub wapienno-piaskowych, na poddaszu ścianki lekkie. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz
Jagoda Gruca

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 234 000 zł 180 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 410 000 zł 305 000 zł 279 000 zł
Elementy zewnętrzne 28 000 zł 20 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.