Rzuty

Juliusz Nowy
Rzut parter
Juliusz Nowy
Rzut poddasze
Juliusz Nowy
Rzut działki

Elewacje

Juliusz Nowy
Elewacja przód
Juliusz Nowy
Elewacja boczna
Juliusz Nowy
Elewacja boczna
Juliusz Nowy
Elewacja tył

Przekroje

Juliusz Nowy
Przekroje

Opis

Juliusz Nowy to dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym i garażem jednostanowiskowym. Chłodna kolorystyka jasnych tynków, szarej okładziny klinkierowej i grafitowego dachu, przełamana została ciepłą stolarką okienną i drzwiową. Projekt domu Juliusz Nowy utrzymany jest w tradycyjnej stylistyce. Wśród dostępnych na rynku gotowych projektów domów wyróżnia się bardzo czytelnym i funkcjonalnym układem pomieszczeń. Z wiatrołapu, w którym zmieści się wygodna szafa, przechodzi się do hallu skąd rozciąga się widok na część dzienną domu. W centrum stoi kominek, który poprzez ciekawą aranżację może stać się główną ozdobą. Kuchnia otwarta jest na znajdującą się w wykuszu jadalnię. Dodatkowo zaplanowano na parterze gabinet, z wejściem z salonu, oraz łazienkę. Z hallu przechodzi się również do części gospodarczej domu, obejmującej pomieszczenie gospodarcze, mogące pełnić rolę spiżarni, schowka lub garderoby, garaż oraz kotłownię. Zamknięta klatka schodowa prowadzi na użytkowe poddasze, gdzie zaprojektowano trzy wygodne sypialnie, w tym jedna z własną garderobą, oraz ogólnodostępną łazienkę. Z każdego pokoju jest wyjście na balkon. Strych, w ramach adaptacji, można przekształcić w pomieszczenie mieszkalne lub pokój hobby. Projekt dostpny w wersji z garaem 2-st. - Juliusz Nowy II oraz bez garau - Juliusz Nowy III, a take z inn aranacj poddasza: z garaem 1-st. – Juliusz, Juliusz May i Juliusz May IV, z garaem 2-st. - Juliusz II i Juliusz May II oraz bez garau - Juliusz III i Juliusz May III. Projekt może być wykorzystany do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 230 000 zł 131 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 414 000 zł 323 000 zł 307 000 zł
Elementy zewnętrzne 24 000 zł 19 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.