Czy potrzebujesz więcej czasu?

 TAK / NIE
ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Nieduży domek Viola będzie idealnym miejscem wypoczynku dla rodziny 4-5-osobowej. Wspaniały, zadaszony taras przyciąga wzrok i zachęca do długiego biesiadowania. Na powierzchni parteru zaprojektowane zostały sypialnia, łazienka i część do wspólnego wypoczynku - salon połączony z jadalnią oraz niewielki, ale praktyczny aneks kuchenny. Dopełnieniem całości jest dostępne z zewnątrz pomieszczenie gospodarcze. Otwarte schody prowadzą na poddasze, gdzie znajdują się dwie sypialnie oraz łazienka. Projekt Viola można wykorzystać do budowy domu całorocznego, jednorodzinnego. Rozdział dostępnej powierzchni będzie odpowiedni dla rodziny 4-5-osobowej. Nieduża powierzchnia użytkowa sprawia, że dom ten idealnie nada się na funkcję letniskową. Układ funkcjonalny w tym projekcie - trzy pokoje i dwie łazienki - zapewni, że nawet dwie rodziny spędzą w nim wygodnie i komfortowo wakacyjny czas.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną kamienną oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Tomasz Flak
 • Katarzyna Widurska

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
136 000 zł 102 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
236 000 zł 172 000 zł 159 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
17 000 zł 12 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
47 200 zł 34 400 zł 31 800 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA70.8 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze3.1 m²
Powierzchnia zabudowy102.5 m²
Kubatura netto247.9 m³
Powierzchnia dachu174.1 m²
Kąt nachylenia dachu45, 25°
Wysokość budynku7.3 m
Min. wymiary działki dł.20.97 m
Min. wymiary działki szer.15.20 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż0

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-12-02 18:52

5 godzin temu, Gość Andrzej napisał: Dziękuje. A ile kosztowałaby zmiana technologii na szkieletową ? Będę wdzięczny za przesłanie rysunków szczegółowych na andrzej.weigle@yahoo.pl Dziękuje 
Materiały szczegółowe dostanie Pan w dniu jutrzejszym. W sprawie wyceny będziemy się z Panem kontaktować mailowo. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2018-12-02 13:21

Dziękuje. A ile kosztowałaby zmiana technologii na szkieletową ? Będę wdzięczny za przesłanie rysunków szczegółowych na andrzej.weigle@yahoo.pl Dziękuje 

Andrzej

+

2018-12-02 09:52

16 godzin temu, Gość Andrzej napisał: Dzień dobry. Z rysunku z wymiarami wynika, że szerokość szerokość budynku Alyson i Viola jest taka sama (720), ale z rzutów i wyglądu elewacji wynika że chyba tak nie jest ? Czy lukarna nad schodami w projekcie Viola jest niezbędna ? Czy macie Państwo te projekty również w wersji budynku szkieletowego ? Jak rozwiązana jest kwestia wentylacji łazienki i aneksu kuchennego bo z rysunków wygląda że jest tylko jeden komin, a i na dachu nie widać kominków wentylacyjnych. Czy można dostać szczegółowe projekty przed ich zakupem ?
Dzień dobry, szerokość obu domów jest taka sama. Na etapie adaptacji można zrezygnować z lukarny w domu Viola, wówczas wygląd dachu będzie podobny do projektu Alyson. Te projekty występują w naszej ofercie tylko w technologii tradycyjnej, natomiast możliwe jest zlecenie zmiany technologii na szkieletową w naszej pracowni. Jest to koszt dodatkowo płatny, jeśli byłby Pan zainteresowany proszę napisać do nas meila na adres info@dobredomy.pl.  Wentylacja łazienki oraz ewentualna wentylacja okapu kuchennego rozwiązana jest za pomocą systemowych kominków wentylacyjnych.  Przed zakupem można otrzymać szczegółowe rysunki architektury takie jak rzuty z wymiarami oraz przekroje. Nie udostępniamy rysunków z zakresu konstrukcji oraz branż. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2018-12-01 17:15

Dzień dobry. Z rysunku z wymiarami wynika, że szerokość szerokość budynku Alyson i Viola jest taka sama (720), ale z rzutów i wyglądu elewacji wynika że chyba tak nie jest ? Czy lukarna nad schodami w projekcie Viola jest niezbędna ? Czy macie Państwo te projekty również w wersji budynku szkieletowego ? Jak rozwiązana jest kwestia wentylacji łazienki i aneksu kuchennego bo z rysunków wygląda że jest tylko jeden komin, a i na dachu nie widać kominków wentylacyjnych. Czy można dostać szczegółowe projekty przed ich zakupem ?

Andrzej

+

2018-10-24 07:19

12 godzin temu, Gość Błażej napisał: Dzień dobry. Bardzo proszę o wycenę i dokładniejszy projekt. blazejkwiatkowski91@gmail.com
Dzień dobry, Prześlemy na wskazany adres materiały szczegółowe dotyczące projektu. Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.234.228.78
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×