ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Dunkan to intrygujący, niebanalny dom parterowy, wyróżniający się chłodną, stonowaną kolorystyką oraz dość nietypowym układem bryły. Budynek składa się z dwóch segmentów połączonych strefą wejściową. Część dzienna domu to jedna przestrzeń z dużą kuchnią, jadalnią i salonem, rozświetlona poprzez duże przeszklenia od strony ogrodu. Ten niezwykły widok jest pięknie pokazany na wizualizacji wnętrz. Na uwagę zasługuje również wysoki sufit nad całą strefą dzienną. W drugim segmencie zaprojektowano strefę prywatną domowników. Dwa pokoje, ogólnodostępna łazienka i apartament dla Rodziców (z osobną garderobą i łazienką) powinny zadowolić 4-5-osobową rodzinę. W hallu łączącym część dzienną z częścią prywatną zaprojektowano niewielką toaletę i spiżarnię. Całość uzupełnia strefa gospodarcza z garażem i kotłownią.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowa płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okadziną klinkierową i drewnianą. Pokrycie dachu blachą.

Autor

 • Marta Zaperty-Adamek
 • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
307 000 zł 234 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
472 000 zł 350 000 zł 323 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
38 000 zł 27 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
94 400 zł 70 000 zł 64 600 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA134.8 m²
+ Powierzchnia garażu35.6 m²
Powierzchnia zabudowy215.9 m²
Kubatura netto629.9 m³
Powierzchnia dachu270.4 m²
Powierzchnia dachu płaskiego17.4 m²
Kąt nachylenia dachu25°
Wysokość budynku5.5 m
Min. wymiary działki dł.25.64 m
Min. wymiary działki szer.28.84 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek3
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-11-28 10:35

Godzinę temu, Gość Patrycja napisał: Dom jest przepiękny i jesteśmy o krok od zakupu projektu, jednakże mamy pytanie odnośnie okien - w zasadzie podobne do tego, które poruszyli Państwo wcześniej. Chcielibyśmy wybudować identyczny domek jak ten z wizualizacji, ale sprawdzając kolor Winchester w Oknoplaście nijak nie przypomina jasnego dębu z tej wizualizacji. Po wstawieniu okien w takim kolorze z tej firmy całość nie przedstawiałaby się tak pięknie. Moje pytanie jest takie - czy znają Państwo inna firmę, która dysponuje w ofercie oknem w kolorze jasnego dębu, identycznego jak ten z wizualizacji?
Dzień dobry, Niestety nie możemy nic doradzić w tym temacie. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2018-11-28 09:04

Dom jest przepiękny i jesteśmy o krok od zakupu projektu, jednakże mamy pytanie odnośnie okien - w zasadzie podobne do tego, które poruszyli Państwo wcześniej. Chcielibyśmy wybudować identyczny domek jak ten z wizualizacji, ale sprawdzając kolor Winchester w Oknoplaście nijak nie przypomina jasnego dębu z tej wizualizacji. Po wstawieniu okien w takim kolorze z tej firmy całość nie przedstawiałaby się tak pięknie. Moje pytanie jest takie - czy znają Państwo inna firmę, która dysponuje w ofercie oknem w kolorze jasnego dębu, identycznego jak ten z wizualizacji?

Patrycja

+

2018-11-19 09:14

W dniu ‎18‎.‎11‎.‎2018 o 08:38, Gość Ola napisał: Dzień dobry czy jest możliwość usunięcia garażu w projekcie? Proszę o dostępne wszystkie materiały dotyczące projektu na w- maila. Czy jest możliwość nad pokojami zrobić poddasze takie na różne rzeczy?? 
Dzień dobry, istnieje możliwość usunięcia garażu w tym projekcie. Będzie to jednak duża zmiana w wyglądzie budynku, wymagająca opracowania kompozycji elewacji od początku. Nie ma pewności, że budynek po takich zmianach będzie Państwu nadal odpowiadał wizualnie. W projekcie przewidziano dostęp do poddasza dzięki składanym schodom strychowym. Można więc wykorzystywać tą przestrzeń jako miejsce do przechowywania. Proszę o podanie adresu e-mail na który będziemy mogli przesłać materiały dotyczące projektu. Pozdrawiam  

Dobre Domy

+

2018-11-18 07:38

Dzień dobry czy jest możliwość usunięcia garażu w projekcie? Proszę o dostępne wszystkie materiały dotyczące projektu na w- maila. Czy jest możliwość nad pokojami zrobić poddasze takie na różne rzeczy?? 

Ola

+

2018-11-12 10:38

12 minut temu, biuro@bramotechnika.pl napisał: Witam. Jestem zainteresowany kupnem projektu DUNKAN.jednakże wpierw chciałbym zobaczyć jak wyszedł zrealizowany na budowie. Jeśli to możliwe proszę o pomoc w tym temacie.proszę o kontakt -tel. 602-608-494 lub na email. biuro@bramotechnika.pl
Dzień dobry, niestety nie posiadamy zdjęć z realizacji domów wg naszych projektów, może któryś z Inwestorów chętnie podzieli się wiedzą oraz dokumentacją fotograficzną projektu Dunkan na naszym forum. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 52.87.253.202
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×