Rzuty

Miriam IV
Rzut parter
Miriam IV
Rzut działki

Elewacje

Miriam IV
Elewacja przód
Miriam IV
Elewacja boczna
Miriam IV
Elewacja boczna
Miriam IV
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Miriam IV to piękny, gustowny dom parterowy, którego główny atutem są cztery sypialnie w strefie nocnej, w tym jedna z nich zaprojektowana została jako moduł z osobną, prywatna garderobą i łazienką, oraz wyjściem na taras. Projekt ten idealnie wpasuje się w potrzeby 4-6-osobowej rodziny. Wygodny wiatrołap prowadzi do wnętrza domu. Część dzienna zlokalizowana została w lewym skrzydle. Jest to przestronna, otwarta, jasna przestrzeń doświetlona licznymi przeszkleniami. Centralnie usytuowany kominek umili jesienne i zimowe wieczory. Przestrzeń kuchni powiększona jest o spiżarnię, która może posłużyć także jako schowek na drobne sprzęty porządkowe. Dodatkowo w hallu zaprojektowano niewielką toaletę. Dalszą część domu zajmuje strefa nocna - są to cztery sypialnie (jedna z garderobą i łazienką) oraz duża łazienka. W części gospodarczej przewidziano kotłownię i dwustanowiskowy garaż. Projekt dostępny jest w wersji o większej powierzchni - Miriam VI, w wersji z trzema sypialniami - Miriam III i Miriam V, oraz w wersji o mniejszej powierzchni użytkowej (trzy sypialnie) - Miriam II oraz Miriam.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marta Zaperty-Adamek
Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 300 000 zł 264 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 462 000 zł 406 000 zł 398 000 zł
Elementy zewnętrzne 36 000 zł 31 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.