Rzuty

Atlantyda Mała
Rzut parter
Atlantyda Mała
Rzut poddasze
Atlantyda Mała
Rzut działki

Elewacje

Atlantyda Mała
Elewacja przód
Atlantyda Mała
Elewacja boczna
Atlantyda Mała
Elewacja boczna
Atlantyda Mała
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Atlantyda Mała to dom w tradycyjnym stylu, o doskonale rozplanowanej przestrzenie wewnętrznej. Prowadzący do środka domu wiatrołap pomieści dużą szafę. Na parterze architekci zaplanowali strefę dzienną, z dużym salonem, płynnie łączącym się z jadalnią i otwartą kuchnią. Strefa gospodarcza to kotłownia, z wejściem od wiatrołapu, oraz jednostanowiskowy garaż. Pozostałą część powierzchni parteru zajmują garderoba, niewielka łazienka oraz pokój, który świetnie sprawdzi się jako gabinet lub sypialnia dla Seniora. Całości dopełniają spiżarnia oraz schowek pod schodami. Na poddaszu zaprojektowane zostały trzy sypialnie (w tym jedna z osobną łazienką), ogólnodostępna łazienka oraz strych, który można w ramach adaptacji przekształcić w pomieszczenie mieszkalne lub pokój hobby. Projekt Atlantyda Mała dostępny jest w wersji bez garażu Atlantyda Mała III, z garażem dwustanowiskowym Atlantyda Mała II oraz w wersjach o większej powierzchni użytkowej: z garażem jednostanowiskowym Atlantyda Nowa i Atlantyda, z garażem dwustanowiskowym: Atlantyda Nowa II i Atlantyda II, oraz bez garażu: Atlantyda Nowa III i Atlantyda III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych ocieplone styropianem, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klienkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz
Jagoda Gruca

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 210 000 zł 160 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 370 000 zł 272 000 zł 264 000 zł
Elementy zewnętrzne 23 000 zł 16 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.