Czy potrzebujesz więcej czasu?

 TAK / NIE
ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Ametyst II to piękny, nieduży dom z antresolą. Wśród wielu projektów parterowych wyróżnia się bardzo ciekawym układem funkcjonalnym. Najmocniejszy punktem tego domu jest przestronny, wysoki salon (połączony z kuchnią i jadalnią) z widokiem na antresolę. Poza strefą dzienną, na parterze zaprojektowano także łazienkę, dwie sypialnie oraz kotłownię i jednostanowiskowy garaż. Na górnym poziomie znajduje się antresola z możliwością dowolnej aranżacji (w ramach adaptacji). Nasza propozycja podziału dostępnej powierzchni pokazana jest linią przerywaną na rzucie poddasza. Projekt dostępny jest w wersji bez garażu - Ametyst.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop drewniany belkowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym, okładziną kamienną oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Tomasz Flak
 • Katarzyna Widurska

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
231 000 zł 174 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
407 000 zł 299 000 zł 274 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
20 000 zł 14 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
81 400 zł 59 800 zł 54 800 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA83.5 m²
+ Powierzchnia garażu23.2 m²
+ Antresola22.3 m²
Powierzchnia zabudowy182.5 m²
Kubatura netto462.9 m³
Powierzchnia dachu263.2 m²
Kąt nachylenia dachu30°
Wysokość budynku6.4 m
Min. wymiary działki dł.28.69 m
Min. wymiary działki szer.16.90 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek1
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 375 zł 2 625 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-06-18 07:15

Witam.A jeśli podniesiemy nieco dach? Czy takiej zmiany można dokonać aby zmieścić te 2 pokoiki? Proszę również o przesłanie dostępnych darmowych materiałów Ametyst z garażem w odbiciu lustrzanym. Pozdrawiam Dorota tdkwola@gmail.com
Witam   Materiały wraz z odpowiedzią prześlemy w dniu dzisiejszym.     Pozdrawiam  

Dobre Domy

+

2018-06-17 17:04

Witam. Biorąc pod uwagę niewielką wysokość pomieszczeń na antresoli oraz problem z zapewnieniem komunikacji wygospodarowanie 2 sypialni może okazać się trudne. Jeżeli chodzi o rekuperację, to może ona być zastosowana w tym projekcie. Jeśli są Państwo zainteresowani dokładnymi materiały do projektu (wymiary pomieszczeń) to proszę o wiadomość na adres info@dobredomy.pl, w odpowiedzi prześlemy materiały.
Witam.A jeśli podniesiemy nieco dach? Czy takiej zmiany można dokonać aby zmieścić te 2 pokoiki? Proszę również o przesłanie dostępnych darmowych materiałów Ametyst z garażem w odbiciu lustrzanym.Pozdrawiam Dorota tdkwola@gmail.com

Dorota

+

2018-05-22 13:48

Witam czy można antresolę zaadaptować na dwie oddzielne sypialnie oraz wstawić dodatkowe okno (po jednym na sypialnię?) Jeżeli tak to jakie warunki muszą zostać spełnione? Ponadto jestem zainteresowany rekuperatorem - czy jest możliwość jego instalacji? Pozdrawiam
Witam. Biorąc pod uwagę niewielką wysokość pomieszczeń na antresoli oraz problem z zapewnieniem komunikacji wygospodarowanie 2 sypialni może okazać się trudne. Jeżeli chodzi o rekuperację, to może ona być zastosowana w tym projekcie. Jeśli są Państwo zainteresowani dokładnymi materiały do projektu (wymiary pomieszczeń) to proszę o wiadomość na adres info@dobredomy.pl, w odpowiedzi prześlemy materiały.

Dobre Domy

+

2018-05-22 01:27

Witam czy można antresolę zaadaptować na dwie oddzielne sypialnie oraz wstawić dodatkowe okno (po jednym na sypialnię?) Jeżeli tak to jakie warunki muszą zostać spełnione? Ponadto jestem zainteresowany rekuperatorem - czy jest możliwość jego instalacji? Pozdrawiam

Mateusz

+

2018-05-18 13:58

Witam, mam pytanie odnośnie projektu: czy posiadają Państwo dodatkowe wizualizacje wnętrza dla tego projektu pomagające w podjęciu wyboru tego projektu. Dodatkowe pliki w przypadku odpowiedzi twierdzącej proszę wysłać na maila: ea1q2w3e4r@gmail.com, pozdrawiam.
Witam Wszystkie opracowane projekty wnętrz prezentujemy na stronie www. Nic ponadto nie mamy.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.156.85.167
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×