Rzuty

Anteusz z wykuszem 2G
Rzut parter
Anteusz z wykuszem 2G
Rzut poddasze
Anteusz z wykuszem 2G
Rzut działki

Elewacje

Anteusz z wykuszem 2G
Elewacja przód
Anteusz z wykuszem 2G
Elewacja boczna
Anteusz z wykuszem 2G
Elewacja boczna
Anteusz z wykuszem 2G
Elewacja tył

Przekroje

Anteusz z wykuszem 2G
Przekroje

Opis

Cenisz sobie tradycyjny styl w architekturze domu? Nie wyobrażasz sobie domu bez poddasza użytkowego? Właśnie dla Ciebie stworzyliśmy projekt Anteusz z Wykuszem 2G - klasyczny wygląd i elegancja, które nigdy nie wyjdą z mody. Dom ten prezentuje się bardzo ciekawie, a uwagę przyciąga prostokątny, przeszklony wykusz. Białe ściany bardzo ładnie komponują się z kontrastowym dachem i ciemniejszą, drewnianą stolarką. Prosta linia dachu przełamana jest lukarną od strony ogrodowej, która prócz oczywistej funkcji ozdobnej, powiększa przestrzeń użytkową sypialni i doskonale ją doświetla. Niezaprzeczalnym atutem jest również widok, jaki się rozciąga z balkonu. Rzut domu opiera się na kwadracie z dołączonym garażem dwustanowiskowym. Parter to w całości strefa wspólna, koncentrująca się wokół kominka. Takie rozwiązanie umożliwia zastosowanie alternatywnego ogrzewania kominkowego. Pokój dzienny jest jasny i bardzo przestronny. Jadalnia - umieszczona w wykuszu - łączy salon z kuchnią. Tuż obok kuchni znajduje się spiżarnia, którą doceni każda Pani i Pan domu. Ze spiżarni można zrezygnować w ramach adaptacji i powiększyć w ten sposób kuchnię. Wiatrołap połączony jest z garderobą, co stanowi dużą wygodę. Z garderoby przechodzi się do pomieszczenia gospodarczego, a dalej do garażu. Zabudowane schody prowadzą na poddasze, które składa się z trzech ustawnych pokoi oraz łazienki i pralni. Dostępny z półpiętra strych można zaadaptować na pokój hobby, siłownię lub sypialnię. Projekt można wykorzystać do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków silikatowych. ocieplone styropianem, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy i płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem oraz okładziną kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 229 000 zł 168 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 452 000 zł 321 000 zł tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.