ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

Projekty domów piętrowych

Domy piętrowe w wykonaniu naszych architektów, zapewnią maksimum wygody przy minimum wydatków. Charakteryzująca te domy prosta i wrażliwa architektura, przeplatana z przemyślaną funkcją, czyni je wyjątkowo komfortowymi rozwiązaniami. Te domy idealnie wkomponują się nawet w bardzo wąskie działki. Pomimo stosunkowo dużej powierzchni, projekty domów piętrowych zaproponowane w tej kategorii, zachowują swą subtelność i są rozwiązaniem energooszczędnym. Ich bryła jest przemyślana i funkcjonalna, a liczne przeszklenia zapewniają dużo światła i pozwalają na wyeksponowanie najciekawszych detali całej kompozycji. Ciekawe tarasy, zaproponowane w zdecydowanej większości tych budynków, dają możliwość rekreacji i wypoczynku na łonie natury. Nieskomplikowana bryła, jaką wyróżniają się projekty domów piętrowych, zaproponowane przez naszych architektów, jest również gwarancją niskich kosztów budowy tych budynków.

... więcej

Dom piętrowy

Dla wszystkich tych, którzy marzą o postawieniu domu z dwiema kondygnacjami, nasza pracownia architektoniczna przygotowała ofertę projektów domów piętrowych, które zadowolą nawet najbardziej wymagających inwestorów. Naszą ambicją jest pomoc przy realizacji Państwa marzeń o pięknym, funkcjonalnym domu.

Cechy domu piętrowego:

  • Zajmują mniej miejsca niż dom parterowy o tej samej powierzchni użytkowej, a równocześnie nie posiadają skosów obecnych w budynkach z użytkowym poddaszem.
  • Posiadają dwie pełne kondygnacje, powierzchnie użytkowe piętra i parteru są zazwyczaj podobnej wielkości.
  • Posiada schody – należy liczyć się z przestrzenią, która zostanie zajęta przez klatkę schodową.

Plusy domu piętrowego:

  • Mogą być wybudowane w stylu tradycyjnym, z dachem lekko spadzistym, jak również wykorzystać dach płaski i przybrać geometryczną, nowoczesną koncepcję.
  • Dzięki temu, że zajmują mniej miejsca przy zachowaniu sporej powierzchni użytkowej, nie wymagają zakupu dużej działki.
  • Możliwość zagospodarowania większej liczby pomieszczeń w górnej części budynku pozwala na łatwe oddzielenie części dziennej i nocnej.
  • Pozwalają na urządzenie dwóch osobnych mieszkań o podobnej powierzchni i komforcie, co sprawdzi się szczególnie dla par, które decydują się zamieszkać z rodzicami.

Idealny dla:

  • Rodzin z dziećmi – górę zaaranżować można na sypialnie i pokoje dziecinne przez co maluchy będą mieć mniejszy dostęp do salonu i pomieszczeń dla dorosłych. Projekt domu piętrowego pozwala również na zachowanie odpowiedniej przestrzeni osobistej, kiedy dzieci już podrosną.
  • Młodych par, które planują zamieszkać z rodzicami – piętro to doskonałe miejsce na wygospodarowanie  wygodnego pokoju dla seniorów, osobnej łazienki, czy nawet kuchni.

Koszty budowy domu piętrowego:

Zazwyczaj realizacja projektu domu piętrowego będzie droższa od domu z poddaszem użytkowym. W przypadku budynku piętrowego zwiększają się koszty budowy tynku, ocieplenia i ścian zewnętrznych. Oszczędności szukać można w izolacji stropu oraz kosztach więźby. Dużo zależy od samego dachu – kiedy wzrasta stopień skomplikowania, rośnie także cena. Do ogólnego kosztu czasem trzeba doliczyć też ewentualne dodatkowe wydatki takie jak garaż, piwnica, tarasy.

SORTUJ WEDŁUG:   NAZWY  |  POWIERZCHNI UŻYTKOWEJ

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×