Projekty domów piętrowych

67 projektów

Sortuj według:

Sortuj wg:


Filtruj

Powierzchnia

od  

  m2   do  

  m2

Szerokość

od  

  m   do  

  m

Długość

od  

  m   do  

  m

Liczba pokoi

Typ zabudowy

Kondygnacje

Liczba łazienek

Garaż

podpiwniczenie

Kąt nachylenia dachu

Rodzaj dachu

Autor


Wyświetl:

Strona:

Projekty domów piętrowych

Wybierz projekt funkcjonalnego domu piętrowego - idealna propozycja dla rodziny szukającej domu z piętrem mieszkalnym

Domy parterowe są najczęściej wystarczające dla singla czy pary. Jeśli jednak planują Państwo budowę miejsca do zamieszkania dla większej liczby osób, warto zwrócić uwagę na gotowe projekty domów piętrowych. To dobry wybór, jeśli chcemy zyskać dodatkową powierzchnię użytkową budynku, która z pewnością przyda się dużej rodzinie.

W tej kategorii znajdą Państwo projekty domów, które oprócz parteru posiadają górną kondygnację - a niektóre z nich także poddasze użytkowe. Nasze propozycje są maksymalnie zróżnicowane, jeśli chodzi o zwarty kształt bryły domu i rodzaj dachu oraz stylistykę budynku. W zależności od potrzeb istnieje możliwość wyboru domu piętrowego z garażem i piwnicą oraz nowoczesną lub tradycyjną elewacją. Różne rozwiązania zastosowane przez naszych architektów i szeroki wybór sprawiają, że jesteśmy w stanie sprostać indywidualnym potrzebom każdego klienta.

Domy piętrowe wybierane przez inwestorów - zobacz, jak dobrze wybrać dom piętrowy wielopokoleniowy z dużą powierzchnią pod inwestycję na lata

Dom jednorodzinny z piętrem lub dom z poddaszem pozwala stworzyć większą, optymalną powierzchnię mieszkalną na dokładnie takiej samej przestrzeni, co budynek parterowy. Dlatego właśnie będzie idealnym wyborem, jeśli ma być przeznaczony dla dużej liczby osób, na przykład rodziców z dwójką czy trójką dzieci lub dla rodziny wielopokoleniowej. Dom z poddaszem użytkowym lub pełnowymiarowym piętrem pozwoli Ci wyznaczyć podział stref użytkowych pomiędzy strefą dzienną na parterze (salon, kuchnia, jadalnia, łazienka) a strefą nocną (pokoje na górnej kondygnacji), w której każdy domownik ma swój własny kąt. W domu piętrowym znajdzie się również miejsce na garaż i piwnicę.

Domy piętrowe dostosowane do obowiązujących trendów cieszą się popularnością również wśród osób, które zamierzają prowadzić w domu działalność gospodarczą związaną z osobistym przyjmowaniem klientów. Zorganizowanie na dole punktu usługowego daje maksymalną możliwą prywatność mieszkańcom, którzy na co dzień będą przebywać w innej części domu. Pamiętaj, że kwestie takie jak rozmieszczenie pomieszczeń pod kątem optymalnej powierzchni budynku czy ustawienie ścian możesz dostosować do swoich potrzeb w procesie adaptacji odpowiedniego projektu.

Poznaj zalety domów piętrowych o dużej przestrzeni użytkowej - zbuduj dom z piętrem na własnej działce dopasowany do swoich potrzeb

Dużą zaletą domów piętrowych jest fakt, że są one pozbawione skosów. Pełnowymiarowe kondygnacje dają znacznie większe możliwości aranżacji i sprawiają, że cała przestrzeń ma tę samą wysokość bez jakichkolwiek nachyleń, a to z kolei pozwala na maksymalną swobodę w aranżacji wnętrz. Dom piętrowy to dobry wybór, który wyróżnia się tym, że jest przestronny i ustawny - nie ma potrzeby zamawiania drogich mebli na wymiar, ponieważ zmieszczą się wszystkie standardowe. Brak skosów na piętrze i możliwość zamontowania pełnowymiarowych okien sprawia również, że budynek jest bardzo dobrze doświetlony, co realnie wpływa na pozytywne samopoczucie jego mieszkańców. Możesz też pójść o krok dalej i postawić na nowoczesne i bardzo efektowne rozwiązanie, jakim jest przeszklenie całej ściany - na przykład tej od strony ogrodu.

Budynki z więcej niż jedną kondygnacją dają dużą swobodę aranżacji przestrzeni wokół domu. Jeśli marzy Ci się ogród warzywny, trawnik, a także zaaranżowana strefa relaksu na świeżym powietrzu, buduj dom w górę zamiast na większej części działki. Dzięki temu nie stracisz przestrzeni mieszkalnej, a jednocześnie zyskasz więcej miejsca na swoje wymarzone rośliny i meble ogrodowe. Dla wielu osób dużą zaletą jest także możliwość wybudowania na działce garażu dwustanowiskowego czy dodatkowego wolnostojącego pomieszczenia gospodarczego.

Warto też zauważyć, że domy piętrowe, świetnie sprawdzają się na działkach małych lub o nietypowym kształcie - na przykład długich i wąskich, które szczególnie często znajdują się w mieście. Powierzchnia zabudowy potrzebna do postawienia wyższych domów jest znacznie mniejsza niż w przypadku budynków z jednym poziomem, a o takim samym metrażu.

W ofercie znajdują się projekty domów na wąską działkę.

Koszty budowy domu piętrowego - sprawdź projekty domów jednorodzinnych z dodatkową kondygnacją, garażem i dachem bez skosów

Projekty domów jednorodzinnych piętrowych z garażem mają wiele zalet, ale czy ich wybudowanie jest korzystne finansowo? Okazuje się, że koszty realizacji są dla inwestora podobnym wydatkiem, co wybudowanie domu parterowego z garażem o tej samej, dużej powierzchni użytkowej. Ponieważ jednak budynek z dwoma poziomami posiada wiele wymienionych wyżej zalet związanych z funkcjonalnością i dużą przestrzenią, dla licznej rodziny będzie on ostatecznie znacznie bardziej opłacalny.

Dzięki temu, że w naszej ofercie znajdziesz projekty, które wprowadzają przemyślany podział na strefy domu, możesz z powodzeniem wykończyć budynek w dwóch etapach. Oczywiście to nie propozycja dla dużej rodziny, która potrzebuje wielu pomieszczeń od razu - ale jedna lub dwie osoby mogą bez problemu na początku zamieszkać na jednym poziomie, a potem stopniowo, w miarę przypływu gotówki, meblować kolejne części domu, które znajdują się powyżej. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikniesz konieczności płacenia za wynajem lub niemożliwości sprzedania starego domu, gdy nowy jest już w dużej części gotowy do zamieszkania.

Jeśli w kwestii swojego wymarzonego domu w dużej mierze kierują się Państwo obniżeniem kosztów budowy domu, które będzie trzeba ponieść, zachęcamy do zapoznania się z ofertą wyjątkowych rozwiązań architektonicznych projektów tanich w budowie.

Najlepsze projekty domów piętrowych - jak wybrać dom z poddaszem użytkowym, garażem i piwnicą?

O wyborze projektu najlepszego dla danego inwestora powinno zadecydować kilka czynników. Są one związane przede wszystkim z potrzebami Twojej rodziny, jak także z obowiązującymi przepisami, na przykład związanymi z możliwością wybudowania danego domu na konkretnej działce. Poniżej przedstawiamy najważniejsze kwestie, na które warto zwrócić uwagę podczas przeglądania różnych ofert.

  • Dobre dopasowanie wielkości budynku piętrowego do zabudowy działki - w naszej kolekcji znajdziesz projekty odpowiednie do zrealizowania nawet na wąskiej lub niewielkiej działce.
  • Kształt budynku i typ dachu - do wyboru masz dach płaski, dach dwuspadowy i dach wielospadowy.
  • Dopasowanie do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub - jeśli nie istnieje on dla danego terenu - do warunków zabudowy. Zdarza się, że lokalne przepisy dopuszczają stawianie w danym miejscu tylko budynków w określonej stylistyce lub z konkretną cechą, na przykład dachem dwuspadowym.
  • Koszt budowy - przy każdym z naszych projektów znajdziesz informację o szacowanej sumie, która jest zbliżonym kosztem postawienia danego budynku przy wykorzystaniu standardowych materiałów.
  • Liczba pokoi i łazienek - zwróć uwagę, aby była odpowiednia dla potrzeb Twojej rodziny zarówno obecnie, jak i potencjalnie w przyszłości. Z domu będziesz korzystać przez wiele lat, a może nawet całe życie, dlatego warto zawczasu zastanowić się nad tym, czy w przyszłości nie będzie potrzebne dodatkowe miejsce (z powodu pojawienia się na świecie dziecka czy wprowadzenia się rodzica w starszym wieku).

Najlepszy projekt domu piętrowego to taki, który będzie odpowiadał pod każdym względem. Dlatego warto rozważyć wszystkie powyższe kwestie i wyciągnąć wnioski, na podstawie których z dostępnych u nas propozycji można wybrać idealną ofertę dla Ciebie i Twojej rodziny. Aby ułatwić to zadanie, skorzystaj z naszej opcji zawężenia wyników wyszukiwania projektów z danej kategorii.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje