Projekty domów piętrowych

Sortuj według:

Sortuj wg:


Filtruj

Powierzchnia

od  

  m2   do  

  m2

Szerokość

od  

  m   do  

  m

Długość

od  

  m   do  

  m

Liczba pokoi

Typ zabudowy

Kondygnacje

Liczba łazienek

Garaż

podpiwniczenie

Kąt nachylenia dachu

Rodzaj dachu

Autor


Wyświetl:

Strona:

Projekty domów piętrowych

Projekt domu piętrowego – propozycja warta rozważenia dla każdej rodziny

Domy parterowe są najczęściej wystarczające dla singla czy pary. Jeśli jednak planujesz budowę miejsca do mieszkania dla większej liczby osób, zwróć uwagę na nasze projekty domów piętrowych. Warto je wybrać, aby zyskać dodatkową powierzchnię użytkową, która z pewnością przyda się Twojej rodzinie.

W tej kategorii prezentujemy gotowe projekty domów, które oprócz parteru posiadają górną kondygnację – a niektóre z nich także poddasze użytkowe. Nasze propozycje są maksymalnie zróżnicowane, jeśli chodzi o kształt bryły domu i rodzaj dachu oraz stylistykę budynku. Różne rozwiązania architektoniczne i szeroki wybór sprawiają, że projekty są w stanie sprostać indywidualnym potrzebom każdego klienta.

Domy piętrowe – jaki inwestor powinien wziąć je pod uwagę?

Dom jednorodzinny z piętrem lub dom z poddaszem pozwala stworzyć większą powierzchnię mieszkalną na dokładnie takiej samej przestrzeni, co parterowy. Dlatego właśnie będzie idealnym wyborem, jeśli ma być przeznaczony dla dużej liczby osób, na przykład rodziców z dwójką czy trójką dzieci lub dla rodziny wielopokoleniowej. Dom z poddaszem użytkowym lub pełnowymiarowym piętrem pozwoli Ci wyznaczyć podział między wspólną strefą dzienną, która najczęściej jest aranżowana na parterze (salon, kuchnia, jadalnia, łazienka) a przestrzenią nocną, w której każdy domownik ma swój własny kąt (sypialnie) oraz w której można przechowywać rzeczy (schowek, garderoba).

Budynek piętrowy to także dobry wybór dla osób, które zamierzają prowadzić w domu działalność gospodarczą związaną z osobistym przyjmowaniem klientów. Zorganizowanie na dole punktu usługowego da maksymalną możliwą prywatność mieszkańcom, którzy na co dzień będą przebywać w innej części domu. Pamiętaj, że kwestie takie jak rozmieszczenie pomieszczeń czy ustawienie ścian możesz dostosować do swoich potrzeb w procesie adaptacji projektu.

Najlepsze projekty domów z piętrem – poznaj ich zalety

Dużą zaletą domów z pełnym piętrem jest fakt, że są one pozbawione skosów. Pełnowymiarowe kondygnacje sprawiają, że cała przestrzeń użytkowa ma tę samą wysokość, a to z kolei pozwala na maksymalną swobodę w aranżacji wnętrz. Dom piętrowy jest przestronny i ustawny – nie ma potrzeby zamawiania drogich mebli na wymiar, ponieważ zmieszczą się wszystkie standardowe. Brak skosów i możliwość zamontowania pełnowymiarowych okien sprawia również, że budynek jest bardzo dobrze doświetlony, co realnie wpływa na pozytywne samopoczucie jego mieszkańców. Możesz też pójść o krok dalej i postawić na nowoczesne i bardzo efektowne rozwiązanie, jakim jest przeszklenie całej ściany – na przykład tej od strony ogrodu.

Budynki z więcej niż jedną kondygnacją dają możliwość większej swobody aranżacji przestrzeni wokół domu. Jeśli marzy Ci się ogród warzywny, trawnik, a także strefa wypoczynkowa na świeżym powietrzu, buduj dom w górę zamiast na większej części działki. Dzięki temu nie stracisz przestrzeni użytkowej, a jednocześnie zyskasz więcej miejsca na swoje wymarzone rośliny i meble ogrodowe. Dla wielu osób dużą zaletą jest także możliwość wybudowania na działce garażu dwustanowiskowego czy dodatkowego wolnostojącego pomieszczenia gospodarczego.

Warto też zauważyć, że domy z projektów z drugą kondygnacją, a także te z poddaszem, świetnie sprawdzają się na działkach małych lub o nietypowym kształcie – na przykład długich i wąskich, które szczególnie często znajdują się w mieście. Powierzchnia zabudowy potrzebna do postawienia wyższych domów jest znacznie mniejsza niż w przypadku budynków z jednym poziomem, a o takim samym metrażu.

Sprawdź także nasze specjalne starannie opracowane projekty domów na wąską działkę.

Koszty budowy domów nowoczesnych z dwoma poziomami

Projekty domów jednorodzinnych piętrowych mają wiele zalet, ale czy ich wybudowanie jest korzystne finansowo? Okazuje się, że koszty realizacji są dla inwestora podobnym wydatkiem, co wybudowanie domu parterowego o tej samej powierzchni użytkowej. Ponieważ jednak budynek z dwoma poziomami posiada wiele wymienionych wyżej zalet związanych z funkcjonalnością i dużą przestrzenią, dla licznej rodziny będzie on finalnie znacznie bardziej opłacalny.

Dzięki temu, że w naszej ofercie znajdziesz projekty, które wprowadzają przemyślany podział na strefy domu, możesz z powodzeniem wykończyć budynek w dwóch etapach. Oczywiście to nie propozycja dla dużej rodziny, która potrzebuje wielu pomieszczeń od razu – ale jedna lub dwie osoby mogą bez problemu na początku zamieszkać na jednym poziomie, a potem stopniowo, w miarę przypływu gotówki, meblować kolejne części domu, które znajdują się powyżej. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikniesz konieczności płacenia za wynajem lub niemożliwości sprzedania starego domu, gdy nowy jest już w dużej części gotowy do zamieszkania.

Jeśli w kwestii swojego nowego domu w dużej mierze kierujesz się kosztami, które będziesz musiał ponieść przy jego stawianiu, sprawdź nasze projekty tanie w budowie.

Gotowe projekty domów piętrowych – jak wybrać idealny?

O wyborze projektu najlepszego dla danego inwestora powinno zadecydować kilka czynników. Są one związane przede wszystkim z potrzebami Twojej rodziny, jak także z obowiązującymi przepisami, na przykład związanymi z możliwością wybudowania danego domu na konkretnej działce. Poniżej przedstawiamy najważniejsze kwestie, na które warto zwrócić uwagę podczas przeglądania różnych ofert.

  • Dobre dopasowanie wielkości zabudowy do wymiarów działki – w naszej kolekcji znajdziesz projekty odpowiednie do zrealizowania nawet na wąskiej lub małej działce.
  • Kształt budynku i typ dachu – do wyboru masz dach płaski, dwuspadowy i wielospadowy.
  • Dopasowanie do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub – jeśli nie istnieje on dla danego terenu – do warunków zabudowy. Zdarza się, że lokalne przepisy dopuszczają stawianie w danym miejscu tylko budynków w określonej stylistyce lub z konkretną cechą, na przykład dachem dwuspadowym.
  • Koszt budowy – przy każdym z naszych projektów znajdziesz informację o szacowanej sumie, która jest zbliżonym kosztem postawienia danego budynku przy wykorzystaniu standardowych materiałów.
  • Liczba pokoi i łazienek – zwróć uwagę, aby była odpowiednia dla potrzeb Twojej rodziny zarówno obecnie, jak i potencjalnie w przyszłości. Z domu będziesz korzystać przez wiele lat, a może nawet całe życie, dlatego warto zawczasu zastanowić się nad tym, czy w przyszłości nie będzie potrzebne dodatkowe miejsce (z powodu pojawienia się na świecie dziecka czy wprowadzenia się rodzica w starszym wieku).

Najlepszy projekt domu to taki, który będzie odpowiadał Ci pod każdym względem. Dlatego rozważ wszystkie powyższe kwestie i wyciągnij wnioski, na podstawie których z dostępnych u nas propozycji będziesz mógł wybrać idealną ofertę dla Ciebie i Twojej rodziny. Aby ułatwić sobie to zadanie, skorzystaj z naszej opcji zawężenia wyników wyszukiwania projektów z danej kategorii.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).