Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Projekty domów energooszczędnych

Sortuj według:

Sortuj wg:


Filtruj

Powierzchnia

od  

  m2   do  

  m2

Szerokość

od  

  m   do  

  m

Długość

od  

  m   do  

  m

Liczba pokoi

Typ zabudowy

Kondygnacje

Liczba łazienek

Garaż

podpiwniczenie

Kąt nachylenia dachu

Rodzaj dachu

Autor


Wyświetl:

Strona:

Projekty domów energooszczędnych Domy energooszczędne, które oferujemy Państwu w tej kategorii gwarantują wygodę i ciepło w każdą pogodę, zapewniając wysoką termoizolacyjność zaproponowanych rozwiązań. Zaprojektowane przez nas Zespół projekty domów energooszczędnych uwzględniają wszystkie parametry, jakimi powinien charakteryzować się energooszczędny budynek. Na tle innych propozycji wyróżnia je prosta architektura, nieskomplikowane dachy, zwarta bryła czy też rezygnacja z balkonów i obszernych tarasów, stanowiących jedno z bardziej newralgicznych miejsc konstrukcji budynku. Domy zaprezentowane w tej kategorii zostały zaprojektowane w głównej mierze na planie prostokąta, z prostym dwuspadowym dachem, często z pominięciem kosztownych wykuszy i lukarn. Budowa domu zaprojektowanego w tak prosty i oszczędny w detale sposób będzie tańsza, a jednocześnie przysporzy dużo mniej problemów ekipie budowlanej. Strefa wejściowa większości domów tej kategorii, skupia pomieszczenia z niewielką liczbą okien (takich jak spiżarnia, skromnych rozmiarów łazienka czy chociażby kotłownia) i zgodnie z zasadami energooszczędności powinna być usytuowana od północnej strony, w przeciwieństwie do strefy dziennej, która w naszych domach wyróżnia się dużą ilością przeszkleń i powinna być zlokalizowana od strony południowej, tak by zapewnić maksymalne nasłonecznienie i zysk ciepła.

Domy energooszczędne

Innowacyjne rozwiązania przyciągają coraz to większą liczbę inwestorów zainteresowanych świadomym oszczędzaniem energii. Pracownia architektoniczna „Dobre Domy” z największą przyjemnością przedstawia Państwu kolekcję projektów domów energooszczędnych. Realizacja tych projektu pozwoli na stworzenie przestrzeni, która będzie nie tylko piękna, lecz także przemyślana i ponad przeciętnie funkcjonalna.

Cechy domów energooszczędnych:

  • Zwarta i prosta bryła budynku – domy energooszczędne to często budynki oparte na nowoczesnych rozwiązaniach architektonicznych.
  • Wykorzystanie energii słonecznej i zastosowanie innych rozwiązań proekologicznych.
  • Projekt układu domu uwzględnia odpowiednie usytuowanie budynku względem stron świata.
  • Sposób ich wykonania jest oparty na wykorzystaniu najnowocześniejszych i najbardziej energooszczędnych materiałów budowlanych.

Plusy domów energooszczędnych:

  • Domy energooszczędne są niezależne od dostawców surowców ziemnych. Budynki posiadają swoje własne systemy dostaw energii.
  • Minimalizm formy – domy energooszczędne koncentrują się na funkcjonalności, nie na wyglądzie, dlatego spotykany jest prosty, nowoczesny styl, który zadowoli każdego fana innowacji.
  • Możliwość utrzymania stałej temperatury niezależnie od pory roku.
  • Domy energooszczędne ze względu na szczelne izolacje są bardzo ciche.

Idealne dla:

  • Dla wszystkich tych, którym zależy na świadomych oszczędnościach. Projekty domów energooszczędnych pozwalają na realizację budynków o różnych wielkościach, więc na taki dom zdecydować się może singiel, młode małżeństwo z dzieckiem, jak również duża rodzina wielopokoleniowa. To propozycja dla osób posiadających  odpowiedni budżet na tego typu inwestycje, która zwraca się przez lata użytkowania domu.

Koszt budowy domów energooszczędnych:

Wydatki są wyższe niż w przypadku domów standardowych ze względu na najnowocześniejsze technologie zastosowane przy budowie. Wyższy koszt jest związany z zastosowaniem grubszej izolacji w przegrodach zewnętrznych, instalacją droższej wentylacji. Sam stan surowy może być tańszy – łączy się to z założeniami projektów domów energooszczędnych, które zakładają prosty dach i zwartą bryłę. Wydatkiem, na który musimy się przygotować, decydując się na taką koncepcje domu są okna. Koszt okien przystosowanych do budynku energooszczędnego jest wyższy, należy jednak pamiętać, że inwestycja zwraca się w kolejnych latach użytkowania domu.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie