Projekty domów energooszczędnych

259 projektów

Sortuj według:

Sortuj wg:


Filtruj

Wymiary

Powierzchnia uzytkowa

   -  

  m2     

Powierzchnia zabudowy

   -  

  m2     

Szerokość działki

       -  

  m

Długość działki

       -  

  m

Kondygnacje

Liczba wszystkich pokoi (wraz z salonem)

Liczba pokoi na parterze
(wraz z salonem)

Liczba łazienek
(wraz z WC)

Garaż

Kąt nachylenia dachu

       -  

  °

Dach

Rodzaj dachu

Dodatkowe cechy

Zadaszenie tarasu

Kategorie domów

Typ zabudowy

Podpiwniczenie

Autor

Pomoc w doborze projektu

Powierzchnia użytkowa

Część powierzchni netto budynku, która odpowiada celom i przeznaczeniu tego budynku, liczona jako suma powierzchni pomieszczeń (wg stanu wykończonego ścian - z tynkiem gr 1,2cm) o wysokości w świetle równej lub większej 2,20m liczonej w 100% oraz o wysokości równej lub większej od 1,4m lecz mniejszej od 2,20 m liczonej w 50% (wysokość poniżej 1,4m pomijana jest całkowicie). Nie wlicza się powierzchni schodów, powierzchni pod podciągami o długość poniżej 2 m oraz garażu, strychu, piwnicy, pomieszczeń gospodarczych dostępnych z garażu – powierzchnie te klasyfikuje się jako pomocnicze.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Powierzchnia zabudowy

Powierzchnia wyznaczona przez rzut pionowy zewnętrznych krawędzi budynku w stanie wykończonym na powierzchnię terenu. Wlicza się w nią również powierzchnie słupów i podcieni.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Liczba wszystkich pokoi (wraz z salonem)

Liczba wszystkich pokoi w całym domu, wliczając w to: salon, sypialnie, gabinety, pokoje gościnne, pokoje hobby, pokoje telewizyjne itp.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Liczba pokoi na parterze (wraz z salonem)

Liczba wszystkich pokoi tylko na parterze, wliczając w to: salon, sypialnie, gabinety, pokoje gościnne, pokoje hobby, pokoje telewizyjne itp.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Liczba łazienek

Suma wszystkich łazienek i wc w domu.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Moduł dla rodziców

Moduł składający się z osobnej sypialni oraz prywatnych, przynależnych do niej: garderoby + łazienki lub tylko garderoby lub tylko łazienki.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Senioratka

Pokój na parterze o powierzchni umożliwiającej swobodne funkcjonowanie dwóch osób, posiadający własną łazienkę oraz często garderobę.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko


Wyświetl:

Strona:

Projekty domów energooszczędnych

Projekty domów energooszczędnych – znajdź swój wymarzony projekt taniego w eksploatacji budynku

Ekologiczne, nowoczesne domy energooszczędne charakteryzują się minimalnym zużyciem energii pierwotnej oraz optymalizacją kosztów eksploatacji. Niższe opłaty za utrzymanie, mniejszy wpływ na środowisko oraz wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii zachęcają nowych klientów do budowania domów energooszczędnych. Kluczem do sukcesu w projektowaniu takich obiektów jest zastosowanie odpowiednich materiałów, technologii oraz zasad architektonicznych. Wszystkie nasze projekty domów energooszczędnych są przeznaczone dla osób, które chcą żyć w zgodzie z naturą, a jednocześnie zaoszczędzić na rachunkach.

Czym charakteryzują się projekty domów energooszczędnych?

Projektowanie domów energooszczędnych zapewnia wysoką termoizolacyjność, gwarantując tym samym wygodę i ciepło bez względu na pogodę. Takie projekty domów uwzględniają wszystkie parametry, jakimi powinien charakteryzować się energooszczędny budynek. Na tle innych propozycji wyróżnia je:

  • prosta architektura,
  • nieskomplikowane dachy,
  • zwarta bryła,
  • rezygnacja z balkonów i obszernych tarasów.

Wszystkie elementy wychodzące poza prostą bryłę budynku stanowią najbardziej newralgiczne miejsca w konstrukcji, przez które może uciekać ciepło. Dlatego też prezentowane domy w większości są prostokątne z dwuspadowym dachem i funkcjonalnym układem pomieszczeń.

Budowa domu zaprojektowanego w taki sposób będzie tańsza niż domu o skomplikowanej bryle, a ponadto pozwoli zredukować liczbę ewentualnych błędów. Strefa wejściowa większości projektów skupia pomieszczenia z niewielką liczbą okien (takich jak spiżarnia, mała łazienka czy chociażby kotłownia) i zgodnie z zasadami energooszczędności jest usytuowana od północnej strony. Natomiast strefa dzienna, która w domach z tej kategorii wyróżnia się dużymi przeszkleniami oraz lokalizacją od strony południowej, zapewnia maksymalne nasłonecznienie i zysk cieplny.

Zalety domów energooszczędnych – dlaczego warto wybrać tego typu projekt?

Jeżeli zastanawiasz się nad budową domu energooszczędnego, to zapewne interesują Cię zalety takiego projektu. Do najważniejszych korzyści należą:

  • Niskie koszty utrzymania domu energooszczędnego

Niewielki metraż domu i zastosowanie technologii OZE sprawia, że rachunki za prąd czy ogrzewanie są znaczne niższe w domach energooszczędnych niż w budynkach bez nowoczesnych technologii proekologicznych. Straty energii cieplnej oraz duża powierzchnia użytkowa wpływają znacząco na podniesienie kosztów. Aktualnie ceny paliw stałych, gazu, a także prądu stale rosną, dlatego dobrze zaprojektowany dom energooszczędny może znacząco zmniejszyć koszty utrzymania.

  • Wysoki komfort mieszkania w domu energooszczędnym

Budynek energooszczędny, który posiada nowoczesną technologię, gwarantuje przyjemną temperaturę przez cały rok. Nie musisz martwić się letnimi upałami czy bardzo niskimi temperaturami w zimie. W środku pomieszczenia panuje zawsze komfortowa temperatura.

  • Izolacja akustyczna w nowoczesnym domu energooszczędnym

Idealne dopasowane okna, drzwi zewnętrzne czy eliminacja mostków termicznych powoduje, że projekty energooszczędnych domów gwarantują bardzo dobrą akustykę oraz redukują zużycie konwencjonalnych źródeł energii i ograniczają zapotrzebowanie na ciepło.

  • Systemy grzewcze i wentylacja mechaniczna w domach energooszczędnych

Wszystkie domy energooszczędne są przystosowane do instalacji paneli fotowoltaicznych oraz montażu pomp ciepła, które pobierają energię z odnawialnych źródeł energii np. gruntu, wody lub powietrza. Budownictwo energooszczędne niweluje straty ciepła, gwarantuje izolację termiczną oraz zapewnia niezależność energetyczną i pozwala ograniczyć koszty.

Nasza kolekcja domów energooszczędnych – wybierz projekt do swoich potrzeb

W naszej pracowni znajdziesz projekty piętowych, z poddaszem użytkowym i parterowych domów energooszczędnych, które są przyjazne dla środowiska naturalnego. Oferujemy domy energooszczędne, które będą tanie w budowie, posiadają kosztorys oraz wszystkie warunki techniczne do zabudowy. Jakie dokładnie budynki znajdziesz w naszej ofercie?

  • Projekty domów energooszczędnych z garażem
  • Projekty nowoczesnych domów energooszczędnych
  • Projekty energooszczędnych domów parterowych
  • Projekty domów energooszczędnych piętrowych
  • Projekty domów energooszczędnych 70m2
  • Projekty domów energooszczędnych 100m2
  • Projekty małych domów energooszczędnych
  • Projekty domów energooszczędnych z pompą ciepła
  • Projekty domów energooszczędnych z dwuspadowym dachem

Budowa domu energooszczędnego to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie niskie koszty ogrzewania, wysoki komfort oraz nowoczesne technologie OZE. Projekty domów energooszczędnych stają się alternatywą dla tradycyjnych domów murowanych. Jeżeli posiadasz już działkę i szukasz interesujących projektów gotowych domów energooszczędnych jednorodzinnych, sprawdź pełną ofertę naszej pracowni. Z pewnością znajdziesz wśród nich projekt, który spełni Twoje oczekiwania.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje