ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

Projekty domów energooszczędnych

Domy energooszczędne, które oferujemy Państwu w tej kategorii gwarantują wygodę i ciepło w każdą pogodę, zapewniając wysoką termoizolacyjność zaproponowanych rozwiązań. Zaprojektowane przez nas Zespół projekty domów energooszczędnych uwzględniają wszystkie parametry, jakimi powinien charakteryzować się energooszczędny budynek. Na tle innych propozycji wyróżnia je prosta architektura, nieskomplikowane dachy, zwarta bryła czy też rezygnacja z balkonów i obszernych tarasów, stanowiących jedno z bardziej newralgicznych miejsc konstrukcji budynku. Domy zaprezentowane w tej kategorii zostały zaprojektowane w głównej mierze na planie prostokąta, z prostym dwuspadowym dachem, często z pominięciem kosztownych wykuszy i lukarn. Budowa domu zaprojektowanego w tak prosty i oszczędny w detale sposób będzie tańsza, a jednocześnie przysporzy dużo mniej problemów ekipie budowlanej. Strefa wejściowa większości domów tej kategorii, skupia pomieszczenia z niewielką liczbą okien (takich jak spiżarnia, skromnych rozmiarów łazienka czy chociażby kotłownia) i zgodnie z zasadami energooszczędności powinna być usytuowana od północnej strony, w przeciwieństwie do strefy dziennej, która w naszych domach wyróżnia się dużą ilością przeszkleń i powinna być zlokalizowana od strony południowej, tak by zapewnić maksymalne nasłonecznienie i zysk ciepła.

... więcej

Domy energooszczędne

Innowacyjne rozwiązania przyciągają coraz to większą liczbę inwestorów zainteresowanych świadomym oszczędzaniem energii. Pracownia architektoniczna „Dobre Domy” z największą przyjemnością przedstawia Państwu kolekcję projektów domów energooszczędnych. Realizacja tych projektu pozwoli na stworzenie przestrzeni, która będzie nie tylko piękna, lecz także przemyślana i ponad przeciętnie funkcjonalna.

Cechy domów energooszczędnych:

  • Zwarta i prosta bryła budynku – domy energooszczędne to często budynki oparte na nowoczesnych rozwiązaniach architektonicznych.
  • Wykorzystanie energii słonecznej i zastosowanie innych rozwiązań proekologicznych.
  • Projekt układu domu uwzględnia odpowiednie usytuowanie budynku względem stron świata.
  • Sposób ich wykonania jest oparty na wykorzystaniu najnowocześniejszych i najbardziej energooszczędnych materiałów budowlanych.

Plusy domów energooszczędnych:

  • Domy energooszczędne są niezależne od dostawców surowców ziemnych. Budynki posiadają swoje własne systemy dostaw energii.
  • Minimalizm formy – domy energooszczędne koncentrują się na funkcjonalności, nie na wyglądzie, dlatego spotykany jest prosty, nowoczesny styl, który zadowoli każdego fana innowacji.
  • Możliwość utrzymania stałej temperatury niezależnie od pory roku.
  • Domy energooszczędne ze względu na szczelne izolacje są bardzo ciche.

Idealne dla:

  • Dla wszystkich tych, którym zależy na świadomych oszczędnościach. Projekty domów energooszczędnych pozwalają na realizację budynków o różnych wielkościach, więc na taki dom zdecydować się może singiel, młode małżeństwo z dzieckiem, jak również duża rodzina wielopokoleniowa. To propozycja dla osób posiadających  odpowiedni budżet na tego typu inwestycje, która zwraca się przez lata użytkowania domu.

Koszt budowy domów energooszczędnych:

Wydatki są wyższe niż w przypadku domów standardowych ze względu na najnowocześniejsze technologie zastosowane przy budowie. Wyższy koszt jest związany z zastosowaniem grubszej izolacji w przegrodach zewnętrznych, instalacją droższej wentylacji. Sam stan surowy może być tańszy – łączy się to z założeniami projektów domów energooszczędnych, które zakładają prosty dach i zwartą bryłę. Wydatkiem, na który musimy się przygotować, decydując się na taką koncepcje domu są okna. Koszt okien przystosowanych do budynku energooszczędnego jest wyższy, należy jednak pamiętać, że inwestycja zwraca się w kolejnych latach użytkowania domu.

SORTUJ WEDŁUG:   NAZWY  |  POWIERZCHNI UŻYTKOWEJ

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×