Rzuty

Atena II Nowa
Rzut parter
Atena II Nowa
Rzut poddasze
Atena II Nowa
Rzut działki

Elewacje

Atena II Nowa
Elewacja przód
Atena II Nowa
Elewacja boczna
Atena II Nowa
Elewacja boczna
Atena II Nowa
Elewacja tył

Przekroje

Atena II Nowa
Przekroje

Opis

Dom Atena II Nowa to nowoczesna odsłona popularnego projektu Atena II. Zastosowanie połączenia jasnej elewacji z ciemną dachówką dało bardzo ciekawy efekt. Drewniane i kamienne akcenty dodatkowo podkreślają elegancję tego domu. Atena II Nowa jest idealnym domem dla 4-6-osobowej rodziny. Parter to część dzienna z obszernym pokojem dziennym połączonym z jadalnią i kuchnią, część gospodarcza oraz dwie sypialnie - w tym jedna z garderobą i własną łazienką. Poddasze obejmuje trzy sypialnie oraz łazienkę z suszarnią. Projekt dostępny w wersji tradycyjnej Atena II oraz w wersji tradycyjnej bez poddasza użytkowego - Atena.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną drewnianą oraz kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Tomasz Flak

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 253 000 zł 180 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 461 000 zł 317 000 zł 304 000 zł
Elementy zewnętrzne 24 000 zł 16 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.