Rzuty

Helike Nowa II
Rzut parter
Helike Nowa II
Rzut poddasze
Helike Nowa II
Rzut działki

Elewacje

Helike Nowa II
Elewacja przód
Helike Nowa II
Elewacja boczna
Helike Nowa II
Elewacja boczna
Helike Nowa II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Projekt Helike Nowa II to oferta domu o tradycyjnej bryle z dwuspadowym dachem. Na elewacji frontowej ozdobiony jest ażurowym balkonem, który pełni też rolę zadaszenia głównego wejścia. Dwie kondygnacje mieszkalne zostały wyraźnie podzielone ze względu na swoje przeznaczenie. Na parterze jako części ogólnodostępnej znajduje się między innymi wygodna kuchnia połączona z jadalnią. Drzwi balkonowe, które prowadzą na taras sprawiają, że w letnie dni strefa ta nabiera innego wymiaru. Salon powiększony o wykusz, jest doskonale oświetlony światłem naturalnym, część okien skierowana jest na strefę wejścia. Takie rozmieszczenie pomieszczeń sprawia, że dom ten idealnie wręcz sprawdzi się na działkach z wjazdem od południa. Kominek umieszczony w centralnej części domu może skutecznie ogrzać kilka pomieszczeń jednocześnie, gdy wieczory są już chłodne. Zamknięty pokój sąsiadujący z kuchnią, otwarty na ogród może pełnić rolę gabinetu lub pokoju dla odwiedzających gości. Poddasze to prywatna część domu. Składa się z trzech dużych sypialni oraz wspólnej łazienki. Z każdego pokoju można wyjść na balkon z widokiem na okoliczną przyrodę. Wysokie okna, zarówno tarasowe jak i na poddaszu doskonale doświetlają wnętrza. Wolna przestrzeń wyodrębniona nad garażem może zostać zaadaptowana na dodatkowy pokój. Pomieszczenie gospodarcze oraz miejsce wydzielone na szafy pod zabudowę pozwolą łatwo uporządkować otwartą przestrzeń domu. Całości dopełnia przylegający do głównej bryły budynku jednostanowiskowy garaż. Helike Nowa II to dom w którym każdy z domowników znajdzie miejsce dla siebie. Projekt dostępny w wersji z garażem dwustanowiskowym Helike Nowa III oraz bez garażu Helike Nowa, oraz w wersjach z innym układem pomieszczeń na poddaszu: Helike II, Helike (bez garażu) oraz Helike III (z 2-st. garażem).

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków z keramzytobetonu lub wapienno-piaskowych, na poddaszu ścianki lekkie. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. W projekcie zastosowano stolarkę okienną marki VELUX. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 223 000 zł 171 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 405 000 zł 301 000 zł 283 000 zł
Elementy zewnętrzne 32 000 zł 23 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.