ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

Projekty domów do zabudowy bliźniaczej

Domy do zabudowy bliźniaczej w wykonaniu naszych architektów przyciągają ciekawym wyglądem , w którym można odnaleźć piękno nowoczesnej architektury, połączonej z dobrze zaprojektowanym układem funkcjonalnym, zapewniającym ich mieszkańcom - komfort i niepowtarzalny klimat. Projekty domów do zabudowy bliźniaczej są estetyczne i optymalnie wykorzystują swoje architektoniczne walory. Idealnie stanowić mogą prywatny azyl, w którym każdy członek rodziny będzie czuł się komfortowo. Charakterystyczne detale, w postaci wykuszy, ciekawych tarasów - sprawiają, że domy te przykuwają uwagę przechodniów, zaskakując wyszukanymi rozwiązaniami, które nawet w tradycyjne koncepcje domów z tej kategorii wprowadzają powiew nowoczesności. To projekty domów, które stanowić będą bezpieczną przystań łączącą różne pokolenia i wyróżniającą się niesamowitą energią, którą emanują budynki zamieszkałe przez duże rodziny. Domy z kategorii domów bliźniaczych spodobają się Inwestorom, którzy cenią sobie zgrabne połączenie nowoczesności i dobrej tradycji.

... więcej

Architekci z pracowni projektowej Dobre Domy oferują projekty domów nowoczesnych z niestandardowymi przeszkleniami i nieregularną bryłą budynku oraz projekty o prostej konstrukcji. Ze względu na różnorodność projektów domów bliźniaczych każdy może znaleźć taki, który najbardziej odpowiada jego potrzebom.

Projekty domów w zabudowie bliźniaczej o funkcjonalnym rozkładzie pomieszczeń

Domy w zabudowie bliźniaczej to dwa oddzielne budynki, które są ze sobą połączone wspólną ścianą, natomiast domy bliźniacze to budynki, których wnętrze przedzielono ścianą nośną. Oba typy domów bliźniaków są przeznaczone dla rodzin wielopokoleniowych lub tych, które chcą pozostać ze sobą w bliskim sąsiedztwie.

Przemyślana konstrukcja i wygodny układ pomieszczeń sprawiają, że domy w zabudowie bliźniaczej zapewniają komfort zarówno małym, jak i dużym rodzinom. W naszej pracowni znajdziesz projekty domów parterowych i piętrowych.

Domy w zabudowie bliźniaczej – poznaj ich cechy

Dom bliźniaczy może być nie tylko funkcjonalnym rozwiązaniem dla rodzin, które chcą mieszkać w bliskiej odległości, ale także ciekawym rozwiązaniem architektonicznym.

  • Mnogość projektów domów bliźniaczych

W naszej pracowni architektonicznej znajdziesz parterowe i piętrowe projekty domów bliźniaczych. Projekty domów piętrowych będą odpowiednim rozwiązaniem dla osób, które dysponują węższą działką, natomiast domy parterowe są przeznaczone na działkę o dużym metrażu.

  • Projekty domów bliźniaków na jedną lub dwie działki

Domy w zabudowie bliźniaczej można wybudować na jednej działce, co pozwala zmniejszyć koszty zakupu dwóch powierzchni pod budowę domu. Domy bliźniacze można też postawić na dwóch działkach, których granica będzie przebiegała pomiędzy dwoma budynkami.

  • Ciekawe rozwiązania w projektach domów bliźniaczych

Jeśli budujesz domy w zabudowie bliźniaczej, nie musisz korzystać z dwóch tych samych projektów bliźniaków. Połączone wspólną ścianą budynki mogą być całkowicie różne – jeden bliźniak może być mniejszy, drugi większy lub wyższy. Oba domy mogą też stanowić swoje lustrzane odbicie.

Zalety domów w zabudowie bliźniaczej

Opracowaliśmy wiele różnorodnych projektów domów bliźniaków. Znajdziesz u nas projekty domów energooszczędnych, z garażem, zabudowanym tarasem i wiele innych propozycji.

  • Bliskość i prywatność mieszkańców nowoczesnego bliźniaka

Projekty domów w zabudowie bliźniaczej pozwalają pozostać mieszkańcom domów w bliskim sąsiedztwie przy jednoczesnym zachowaniu prywatności wszystkich domowników. W domach w zabudowie bliźniaczej dwa osobne budynki są od siebie odgrodzone jedną ścianą, co zwiększa poczucie intymności.

  • Zwiększone bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców domów bliźniaków

Projekty domów bliźniaczych gwarantują większe bezpieczeństwo obu rodzinom – pod nieobecność jednej z nich druga sprawuje opiekę nad domem.

  • Oszczędność w budowie i eksploatacji bliźniaka

Budowa domu w zabudowie bliźniaczej jest tańsza niż budowa dwóch osobnych domów wolnostojących. Zaoszczędzić można już na samej działce oraz na kosztach budowy domu, które są wspólne. Dodatkowo dzięki połączeniu obu segmentów bliźniaków zwiększają się ich parametry cieplne – jedna ściana segmentu jest całkowicie izolowana.

Projekt domu w zabudowie bliźniaczej – dla kogo idealny?

W naszej pracowni architektonicznej każdy znajdzie projekt domu bliźniaka, który spełni jego indywidualne potrzeby.

  • Dla rodzin wielopokoleniowych lub bliskich przyjaciół

Projekty domów bliźniaczych są przeznaczone przede wszystkim dla osób rodzinnych, które chciałyby mieszkać niedaleko swoich bliskich przy zachowaniu prywatności obu stron. Domy bliźniacze są doskonałe dla dorosłych dzieci i ich rodziców lub zaprzyjaźnionych ze sobą rodzin.

  • Dla właścicieli wąskich działek

Domy w zabudowie bliźniaczej można wybudować na jednej działce lub na granicy dwóch. W drugim przypadku ściana obu budynków przebiega wzdłuż granicy działek, dlatego budowa takiego domu pozwala zaoszczędzić miejsce.

Koszty budowy domu w zabudowie bliźniaczej

Koszt budowy bliźniaka jest uzależniony od projektu – droższą inwestycją będzie budowa domu energooszczędnego lub projektu domu z garażem podwójnym. Mimo to projekt domu bliźniaczego jest tańszym rozwiązaniem niż stawianie dwóch oddzielnych posiadłości – oszczędzić można bowiem na podziale kosztów budowy, wynajęciu ekipy budowlanej oraz zakupie mniejszej działki.

SORTUJ WEDŁUG:   NAZWY  |  POWIERZCHNI UŻYTKOWEJ

1 2 ... 9 10 11 Następne
Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×