ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

Tanie projekty domów

Projekty optymalne z punktu widzenia kosztów budowy i przyszłej eksploatacji, prezentuje kolekcja nazwana przez nas roboczo: Domy tanie w budowie. W zdecydowanej większości kategorię tę wypełniają domy parterowe z poddaszem użytkowym., w których zrezygnowano z kosztownej piwnicy, zapewniając innego rodzaju udogodnienia, między innymi w postaci obszernych pomieszczeń gospodarczych i kotłowni. To budynki o atrakcyjnym wyglądzie, prostej formie i ciekawej funkcji , która jednocześnie występuje najczęściej przy zachowaniu niewielkiej powierzchni użytkowej. Zaprezentowane w tej kategorii budynki są proste, nieduże i nieskomplikowane pod względem konstrukcyjnym. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii należą do tanich w eksploatacji i niedrogich w budowie, co sprawia, że dodatkowo mogą pełnić funkcje wygodnego domku letniskowego. Prosty układ funkcjonalny przewidziany w każdym z projektów z tej serii, zaspokaja podstawowe potrzeby wszystkich domowników, zapewniając im wszelkie udogodnienia. Niewielka powierzchnia zabudowy, którą wyróżniają się te projekty domów, pozwala na ich zlokalizowanie nawet na bardzo małych działkach i sprawia, że będą się prezentowały doskonale na tle innych domów.

... więcej

Domy tanie w budowie nie wiążą się z oszczędzaniem na jakości i mniejszym komfortem użytkowania. Nasi architekci przygotowali dla Ciebie projekty domów tanich w budowie, które są funkcjonalne, wygodne i dostosowane do najnowszych standardów. Różnorodność gotowych projektów domów pozwoli Ci na zaspokojenie wszystkich potrzeb związanych z użytkowaniem przestrzeni.

Tanie projekty domów jednorodzinnych

W naszej ofercie domów tanich w budowie znajdziesz projekty o zróżnicowanej powierzchni, dzięki czemu łatwo dostosujesz je do wymiarów działki i do swoich potrzeb.

 • Domy o powierzchni użytkowej do 75 m2

Idealnie sprawdzą się na bardzo małych i wąskich działkach. Są to zazwyczaj domy parterowe lub domy z niewielkim poddaszem.

Tego rodzaju domy mogą też pełnić funkcję domków letniskowych. Dzięki zastosowaniu elewacji drewnianych lub kamiennych świetnie wtopią się w podmiejski krajobraz.

 • Domy o powierzchni użytkowej powyżej 130 m2

To budynki, które można zbudować na działkach średniej wielkości. Domy tanie w budowie mające więcej niż 130 m2 są stawiane na podstawie projektów domów z poddaszem użytkowym, w których w górnej części budynku wydzielono przestrzeń na strefę prywatną, np. sypialnie i łazienki.

To zazwyczaj domy całoroczne, jednorodzinnych. Dzięki funkcjonalnemu podziałowi przestrzeni istnieje także możliwość wyodrębnienia osobnego mieszkania w górnej kondygnacji.

Cechy domów tanich w budowie

We wszystkich projektach domów tanich w budowie można wyodrębnić pewne cechy wspólne. Tanie projekty domów zakładają realizację budynków:

 • o jednej lub dwóch kondygnacjach – są to domy parterowe ze strychem lub domy z poddaszem użytkowym,
 • o mniejszej powierzchni – nieprzekraczającej 150 m2,
 • o prostej konstrukcji – opartej zazwyczaj na planie prostokąta lub kwadratu,
 • z dachem dwu- lub czterospadowym – niektóre projekty domów tanich w budowie uwzględniają wykonanie lukarn na dachu,
 • bez podpiwniczenia – które znacznie zwiększyłoby koszt budowy.

Zobacz projekty domów parterowych Dobre Domy >>

Zalety projektów domów tanich w budowie

Główną korzyścią wynikającą z wyboru projektu domu taniego w budowie jest jego niska cena. To jednak nie wszystko. Poznaj inne plusy tej inwestycji.

 • Domy tanie w budowie są tanie w eksploatacji

Wynika to m.in. z konstrukcji tych budynków. Uproszczony układ bryły ma wpływ na obniżenie kosztów użytkowania domu. Prosta konstrukcja zmniejsza ryzyko występowania mostków termicznych, co przyczynia się do lepszego utrzymania odpowiedniej temperatury w budynku.

 • Domy tanie w budowie zmieszczą się niemal na każdej działce

Tanie projekty domów zakładają budowę domów do 150 m2. Dzięki temu zmieszczą się one na większości działek budowlanych. Jeśli dysponujesz bardzo małym gruntem, zwróć uwagę na domy tanie w budowie mające mniej niż 100 m2.

Zobacz projekty domów na wąską działkę Dobre Domy >>

 • Domy tanie w budowie są funkcjonalne

We wszystkich projektach naszej pracowni uwzględniono trzy główne strefy użytkowe – dzienną z salonem, prywatną z sypialniami oraz użytkową z kuchnią, schowkiem lub garażem.

Zobacz domy z garażem pojedynczym Dobre Domy >>

Domy tanie w budowie – idealne dla kogo? Kiedy warto wybrać tani projekt domu?

Tanie projekty domów jednorodzinnych są szczególnie polecane:

 • osobom, które mają małą lub wąską działkę budowlaną;
 • rodzinom, które szukają domków letniskowych;
 • singlom, którzy marzą o domu jednorodzinnym;
 • młodym parom lub emerytom, którzy chcą wyprowadzić się z mieszkania w bloku.

Należysz do jednej z tych grup? Przyjrzyj się dokładnie naszej ofercie. Z pewnością znajdziesz w niej coś dla siebie.

Koszty projektów domów tanich w budowie

Dom tani w budowie może kosztować od 150 do 230–250 tys. złotych. Ta rozpiętość cenowa to efekt zróżnicowanej oferty tanich projektów domów i wielu czynników, które wpływają na ostateczną cenę budowy domu. Do najważniejszych z nich należy powierzchnia budynku i metoda budowy domu (tradycyjna, gospodarcza lub ekonomiczna).

Abyś mógł oszacować, jaki budżet będzie niezbędny w Twojej inwestycji, zwróć uwagę na tanie projekty domów z kosztorysem. Na podstawie rynkowych stawek uwzględniliśmy w nich koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego i wykończonego. W kosztorysie domów tanich w budowie znalazło się także wyliczenie kosztów za elementy zewnętrzne (wejścia, podjazdy, tarasy) oraz instalacje.

SORTUJ WEDŁUG:   NAZWY  |  POWIERZCHNI UŻYTKOWEJ

1 2 3 4 5 6 7 Następne
Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×