Domy tanie w budowie

Sortuj według:

Sortuj wg:


Filtruj

Powierzchnia

od  

  m2   do  

  m2

Szerokość

od  

  m   do  

  m

Długość

od  

  m   do  

  m

Liczba pokoi

Typ zabudowy

Kondygnacje

Liczba łazienek

Garaż

podpiwniczenie

Kąt nachylenia dachu

Rodzaj dachu

Autor


Wyświetl:

Strona:

Domy tanie w budowie

Tanie projekty domów – znajdź idealny dla siebie

W naszej ofercie znajdziesz wiele interesujących projektów tanich w budowie. Możesz dopasować je do własnych oczekiwań i wymagań związanych z wielkością budynku, liczbą pięter czy też układem pomieszczeń. Przejrzyj je i przekonaj się, że każdy inwestor, który szuka tanich domów, znajdzie coś dla siebie właśnie w tej kategorii!

Czy postawienie domu za mniej niż 300 tys. zł jest możliwe? Oczywiście! W naszej ofercie znajdziesz gotowe projekty, z którymi szacowany koszt wybudowania z użyciem tradycyjnych materiałów wynosi 200, a nawet tylko nieco ponad 100 tys. zł. To domy jednorodzinne, których kosztorys postawienia naprawdę miło Cię zaskoczy.

Dom w cenie mieszkania – postaw na projekt domu taniego w budowie

Jeśli masz ograniczony budżet i zależy Ci na niskich kosztach budowy oraz późniejszego utrzymania domu, zwróć uwagę na gotowe projekty domów jednorodzinnych, które zakwalifikowaliśmy do tanich w realizacji. To różnorodne propozycje, które zakładają maksymalne wykorzystanie powierzchni użytkowej. Liczne zrealizowane projekty budynków z tej kategorii są dowodem na to, że aby mieszkać w funkcjonalnym i przede wszystkim własnym domu, nie trzeba ogromnego budżetu – wystarczy zastosowanie kilku przemyślanych rozwiązań. Pamiętaj, że projekty tanich domów pozwalają Ci oszczędzać nie tylko na każdym etapie prac (wybór działki i materiałów, robocizna), ale również późniejszej eksploatacji. Każdy budynek, który został przez nas zaprojektowany z myślą o wybudowaniu w małych kosztach, zakłada również możliwość wykorzystania energooszczędnych rozwiązań, które spowodują zmniejszenie zapotrzebowania na energię.

Dom tani w budowie – dla kogo będzie idealny?

W naszej kolekcji projektów domów, które zakładają niskie koszty budowy, znajdziesz propozycje idealne przede wszystkim dla małej rodziny. Najlepsi architekci stworzyli każdy z nich z myślą o nowoczesnych mieszkańcach, którzy cenią energooszczędne i niedrogie rozwiązania, a jednocześnie dbają o jak najwyższą funkcjonalność budynku.

Niewielki rozmiar inwestycji nie jest jednak jedynym wyznacznikiem oszczędności. Dlatego właśnie w kolekcji znajdziesz różne domy nowoczesne do wybudowania w ograniczonym budżecie. Znajdują się tu zarówno bardzo małe domy, jak i znacznie większe budynki, które spełnią potrzeby większej rodziny. Dzięki tak dużemu wyborowi z łatwością znajdziesz projekt, który spełni Twoje indywidualne wymagania i którego realizacja nie powinna przekroczyć założonej sumy.

Tanie projekty – dopasuj je do MPZP

Zdarza się, że liczbę pięter regulują miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego lub warunki zabudowy, dlatego warto zorientować się w tym temacie, jeszcze zanim zaczniesz szukać swojego wymarzonego projektu. Jeśli okaże się, że w danym miejscu przepisy nakładają na właścicieli konieczność zastosowania konkretnych rozwiązań, będziesz musiał się do tego dostosować. Nie martw się jednak, że z tego powodu nie znajdziesz u nas oferty idealnej dla Ciebie. W naszej kolekcji domów do dyspozycji masz niewielkie domy bez piętra oraz większe, z dachem dwuspadowym lub czterospadowym. Istnieje też możliwość adaptacji, czyli dostosowania danego projektu do potrzeb klienta. Dlatego mało prawdopodobne jest, aby zaistniała potrzeba zamówienia znacznie droższego projektu przygotowywanego na indywidualne zamówienie.

Budowa domu parterowego czy z piętrem – co kosztuje mniej?

To, ile kondygnacji ma mieć dom, jest jedną z najważniejszych kwestii decydujących o ostatecznym koszcie jego wybudowania. Dlatego jeśli okaże się, że miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego nie nakłada na Ciebie obowiązku dostosowania się do ustalonych w tej kwestii reguł, wybieraj spośród projektów domów małych i tanich – przede wszystkim parterowych lub z poddaszem.

To, dlaczego projekty domów parterowych to dobry wstęp do taniej budowy, jest dość oczywiste. Jedno piętro zawsze będzie tańsze niż dwa. Jednak okazuje się, że dla większej rodziny bardzo opłacalną inwestycją może być także wybór domów, które mają w planie poddasze. Dzieje się tak, ponieważ w tym przypadku co prawda płacisz więcej za wybudowanie schodów czy montaż okien dachowych, ale za to wydajesz mniej na wielu innych etapach inwestycji. Oszczędność polega przede wszystkim na:

  • braku konieczności budowania fundamentów o dużej powierzchni,
  • mniejszej powierzchni stropu niż w budynku parterowym o większym metrażu.

Pamiętaj, że domy z poddaszem są dobrym rozwiązaniem, jeśli w niewielkim domu poszukujesz miejsca na dodatkową sypialnię czy gabinet, ale ich wykończenie wiąże się ze zwiększonymi kosztami. Dlatego przed wyborem projektu warto zastanowić się, ilu pomieszczeń potrzebujesz i czy poddasze jest rzeczywiście niezbędne.

Elementy projektów tanich w budowie – z czego można zrezygnować?

Zastanawiasz się, jakie elementy powinny posiadać projekty domów małych i tanich w budowie, a z których można zrezygnować, nie tracąc na funkcjonalności budynku? Podpowiadamy:

  • Postaw na dom o prostej bryle – zastosowanie minimum detali architektonicznych i elementów ozdobnych sprawi, że dom będzie tańszy do zbudowania, ale z pewnością nie mniej estetyczny. Minimalizm jest teraz w modzie!
  • Prosty, dwuspadowy dach – tego rodzaju pokrycie domu będzie najtańsze, ponieważ oszczędzisz na tworzeniu skosów i spadków, a także na ich wykończeniu. Dzięki temu, że bryła budynku jest prosta, a dach ma nieskomplikowaną konstrukcję, prace budowlane mogą przebiegać sprawnie i nie generują dodatkowych roboczogodzin. To z kolei oznacza dla Ciebie dodatkowe oszczędności.
  • Zrezygnuj z piwnicy – jej budowa to duży koszt związany z zakupem materiałów i robocizną (w tym związaną z zabezpieczeniem przed wilgocią). Możesz go uniknąć, decydując się na alternatywne rozwiązanie. Oczywiście nie polecamy trzymania narzędzi i rzadziej potrzebnych sprzętów w strefie dziennej, ale w razie potrzeby zawsze możesz zdecydować się na przydomową komórkę czy osobny schowek. To rozwiązanie znacznie tańsze niż koszty budowy domu z piwnicą.
  • Zrezygnuj z garażu – przydomowe garaże mogą zostać zastąpione przez wiatę na samochód. To rozwiązanie znacznie tańsze, a do tego prostsze do zbudowania.
  • Kotłownia w domu – jeśli decydujesz się na ogrzewanie gazowe lub korzystanie z energooszczędnych, odnawialnych źródeł energii, nie potrzebujesz osobnego pomieszczenia na kocioł. Wystarczy, że umieścisz go w mało widocznym miejscu w łazience czy w spiżarni.
  • Lukarna, balkony, daszki – często znacznie podnoszą koszty wybudowania domu, dlatego warto zminimalizować ich liczbę lub całkowicie zrezygnować z tego rodzaju elementów.
  • Przemyślane wykończenie elewacji – to, z jakiego materiału wykonasz fasadę domu, ma duże znaczenie dla finalnej ceny inwestycji. Naturalne drewno wygląda pięknie, ale nie jest tanie i generuje dodatkowe koszty związane z okresową konserwacją. Na szczęście istnieje mnóstwo materiałów, które są nie tylko mniej kosztowne, ale też niewymagające pod względem pielęgnacji, np. różnego rodzaju tynki.

Pamiętaj, że w tej kategorii projektów znajdziesz wiele propozycji o małej powierzchni, które nie muszą być realizowane na dużej przestrzeni. Dlatego aby zmniejszyć całościowe koszty realizacji, zacznij od kupna niewielkiej i co za tym idzie tańszej działki – takiej, na której zmieści się planowany dom, ale której kupno nie pochłonie dużej części Twojego budżetu.

Wśród domów z naszej oferty każdy znajdzie coś dla siebie! Niezależnie od tego, ile metrów kwadratowych potrzebujesz dla swojej rodziny, znajdziesz tu projekty małych domów oraz większych budynków, które spełnią Twoje oczekiwania finansowe i związane z komfortem życia na co dzień.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!