Rzuty

Hana - segment
Rzut parter
Hana - segment
Rzut piętro
Hana - segment
Rzut działki

Elewacje

Hana - segment
Elewacja przód
Hana - segment
Elewacja boczna
Hana - segment
Elewacja boczna
Hana - segment
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Hana to ciekawy dom piętrowy, przeznaczony do zabudowy bliźniaczej. Elegancka, miejska stylistyka projektu z pewnością przypadnie do gustu niejednej rodzinie. Wejście do domu ukryte jest pod pergolą, która po obrośnięciu bluszczem stworzy ciekawy widok. Wiatrołap pomieści wygodną szafę, co pomoże w utrzymaniu ładu i porządku. W niewielkim hallu zaprojektowano schody na piętro oraz toaletę z miejscem na piec gazowy. Część dzienna to otwarta przestrzeń, w centrum której znajduje się kominek. Na piętrze umieszczono trzy sypialnie (w tym jedną z własną garderobą) oraz dużą łazienkę. Z każdej sypialni jest wyjście na balkon.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Na poddaszu ścianki o konstrukcji lekkiej, gipsowo-kartonowe, wypełnione wełną mineralną.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną kamienną oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną lub cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 203 000 zł 159 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 375 000 zł 288 000 zł 277 000 zł
Elementy zewnętrzne 28 000 zł 21 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.