Rzuty

Melisa Mała II
Rzut parter
Melisa Mała II
Rzut poddasze
Melisa Mała II
Rzut działki

Elewacje

Melisa Mała II
Elewacja przód
Melisa Mała II
Elewacja boczna
Melisa Mała II
Elewacja boczna
Melisa Mała II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Melisa Mała II to klasyczny dom z poddaszem użytkowym. Uwagę zwraca duży, zadaszony taras od strony ogrodowej. Do środka domu prowadzi duży wiatrołap, w którym będzie można umieścić trzy szafy. Bezpośrednio z wiatrołapu jest przejście do dwustanowiskowego garażu, skąd następnie jest wejście do kotłowni. W części mieszkalnej domu, na parterze, zaplanowano otwartą strefę dzienną: salon połączony z jadalnią i kuchnią, którą uzupełniono o niewielką spiżarnię. W hallu zaprojektowano niedużą, ale w pełni funkcjonalną łazienkę, gabinet z wyjściem na ogród oraz schody na poddasze. Tak umieszczony gabinet świetnie sprawdzi się również jako pokój dla Seniora. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie, łazienka oraz pralnia. Projekt domu dostępny jest w wersji z garażem jednostanowiskowym - Melisa Mała oraz w wersjach o większej powierzchni użytkowej - z garażem jednostanowiskowym (Melisa) i garażem dwustanowiskowym (Melisa II).

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową i drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 293 000 zł 229 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 499 000 zł 382 000 zł 354 000 zł
Elementy zewnętrzne 30 000 zł 23 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.