Rzuty

Kreta III
Rzut parter
Kreta III
Rzut poddasze
Kreta III
Rzut działki

Elewacje

Kreta III
Elewacja przód
Kreta III
Elewacja boczna
Kreta III
Elewacja boczna
Kreta III
Elewacja tył

Przekroje

Kreta III
Przekroje

Opis

Projekt domu Kreta III to ciekawa propozycja dla osób poszukujących projektu domu z wiatą garażową. Projekt Kreta III to dom z użytkowym poddaszem, zaprojektowany został z myślą o 4-5-osobowej rodzinie. Rzut parteru jest bardzo czytelny i wyrazisty. Na wprost wiatrołapu, w którym znajdzie się miejsce na szafę, znajduje się klatka schodowa. Z hallu przechodzi się do kuchni, obok której zaprojektowano spiżarnię, oraz pokoju dziennego połączonego z jadalnią. Kuchnię można zamknąć w ramach adaptacji. Dopełnieniem funkcji parteru jest dodatkowy pokój, niewielka łazienka, garderoba oraz pomieszczenie gospodarcze. Na poddaszu przewidziano trzy sypialnie (w tym jedna z własną garderobą) oraz dużą łazienkę z pralnią. Zamiast garażu zaprojektowano wiatę, z której można w ramach adaptacji zrezygnować. Centralnie usytuowany kominek pozwala na wykonanie ogrzewania kominkowego. Projekt dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym: w wykuszem - Kreta I A oraz bez wykuszu - Kreta I.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte okładziną klinkierową oraz tynkiem strukturalnym. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Tomasz Flak

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 188 000 zł 130 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 346 000 zł 231 000 zł tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.