Rzuty

Nela VII
Rzut parter
Nela VII
Rzut poddasza
Nela VII
Rzut działki

Elewacje

Nela VII
Elewacja przód
Nela VII
Elewacja boczna
Nela VII
Elewacja boczna
Nela VII
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Nela VII jest projektem wygodnego domu parterowego dla 4-5-osobowej rodziny, w którym mamy możliwość adaptacji poddasza na potrzeby mieszkaniowe. Budynek przykuwa uwagę nowoczesną elewacją oraz licznymi przeszkleniami, które pięknie doświetlają wnętrze domu. Strefa dzienna rozpoczyna się przestronnym wiatrołapem, w którym wydzielono miejsce na szafę. Następnie, przechodząc przez hall, wchodzimy do salonu, który wraz z jadalnią i kuchnią tworzą otwartą przestrzeń zachęcającą domowników do wypoczynku. Duży i częściowo zadaszony taras zaprasza nas do korzystania z ogrodu i relaksu wśród otaczającej nas przyrody. W strefie prywatnej zaprojektowano trzy sypialnie, z czego największa posiada własną garderobę oraz łazienkę. Dodatkowo do dyspozycji domowników mamy dużą, ogólnodostępną łazienkę i wc oraz pralnię i schowek, które podnoszą funkcjonalność i ułatwiają codzienne użytkowanie domu. Dopełnieniem całości jest dwustanowiskowy garaż połączony pomieszczeniem gospodarczym z wiatrołapem. Projekt dostpny jest w wersji bez strychu do adaptacji - Nela, Nela VIII, z innym ukadem funkcjonalnym - Nela VI oraz w wersji z czterema sypialniami - Nela IV i Nela V.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marta Zaperty-Adamek
Marcin Abramowicz
Tomasz Flak

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 373 000 zł 329 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 594 000 zł 522 000 zł 495 000 zł
Elementy zewnętrzne 40 000 zł 35 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.