Czy potrzebujesz więcej czasu?

 TAK / NIE
ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Dario to nieduży dom z poddaszem użytkowym, komfortowy i wygodny, w klasycznym stylu. Prosta bryła i nieskomplikowany dach wpłyną pozytywnie na koszty budowy tego domu. Układ funkcjonalny doskonale spełni potrzeby 4-osobowej rodziny. Parter to typowa strefa dzienna, zlokalizowana wokół centralnie umieszczonego kominka. Pokój dzienny zachwyca szerokim przeszkleniem z widokiem na ogród. Jadalnia umieszczona została przy dużym oknie. Kuchnia - otwarta na salon - jest ustawna i praktyczna. Zaraz obok kuchni zaprojektowano spiżarnię, z której można w ramach adaptacji zrezygnować, powiększając tym sposobem powierzchnię kuchni. Całości funkcji dopełnia toaleta oraz schowek pod schodami. Część gospodarcza obejmuje garaż oraz kotłownię. Na poddaszu zaplanowano trzy sypialnie, garderobę oraz łazienkę.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych ocieplone styropianem, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
171 000 zł 131 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
304 000 zł 226 000 zł 222 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
16 000 zł 11 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
60 800 zł 45 200 zł 44 400 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA102.7 m²
+ Powierzchnia garażu21.1 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze7.3 m²
Powierzchnia zabudowy105.3 m²
Kubatura netto420.8 m³
Powierzchnia dachu193.8 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.2 m
Min. wymiary działki dł.17.00 m
Min. wymiary działki szer.19.70 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 304 zł 2 604 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-11-06 07:31

14 godzin temu, Gość Aneta napisał: Dzień dobry,jestem zainteresowana zakupem projektu domu Dario. Proszę o przesłanie szczegółowych informacji o projekcie,rzuty,wymiary scian oraz kosztorys na adres: aneta.borkowska27@wp.pl Dziekuję i pozdrawiam.
Dzień dobry, Materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2018-11-05 16:59

Dzień dobry,jestem zainteresowana zakupem projektu domu Dario. Proszę o przesłanie szczegółowych informacji o projekcie,rzuty,wymiary scian oraz kosztorys na adres: aneta.borkowska27@wp.pl Dziekuję i pozdrawiam.

Aneta

+

2018-10-21 10:47

2 godziny temu, Gość Ilona napisał: Witam, czy mogłbym prosic o przesłanie rzutów z wymiarami na adres lejcyn@wp.pl. Pozdrawiam, Ilona
Dzień dobry, Rysunki zostaną wysłane do Pani we wtorek. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2018-10-21 07:59

Witam, czy mogłbym prosic o przesłanie rzutów z wymiarami na adres lejcyn@wp.pl. Pozdrawiam, Ilona

Ilona

+

2018-09-04 09:26

W dniu 1.09.2018 o 08:01, Gość Aneta napisał: Dzień dobry. czy można prosić o przesłanie wszelkich możliwych informacji o projekcie rzuty i przekroje z wymiarami ścian oraz kosztorys projektu na adres anetusgd83@o2.pl Z góry dziękuję i pozdrawiam
Witam Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym. Pozdrawiam  

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.159.44.54
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×