Rzuty

Amadeusz II
Rzut parter
Amadeusz II
Rzut poddasze
Amadeusz II
Rzut działki

Elewacje

Amadeusz II
Elewacja przód
Amadeusz II
Elewacja boczna
Amadeusz II
Elewacja boczna
Amadeusz II
Elewacja tył

Przekroje

Amadeusz II
Przekroje

Opis

Amadeusz II to przestronny, klasyczny dom jednorodzinny z użytkowym poddaszem i garażem dwustanowiskowym. Idealnie rozplanowane wnętrze domu zapewni 5-6-osobowej rodzinie wygodne życie codzienne. Strefa dzienna choć stanowi jedną przestrzeń, to poszczególne pomieszczenia są od siebie wyraźnie rozdzielone. Przestronny pokój dzienny jest doświetlony trzema dużymi oknami. Jadalnia - umieszczona w pięknym wykuszu - zachęci do wspólnego spożywania posiłków, których przygotowywanie stanie się przyjemnością w tak ustawnej kuchni. W hallu można wydzielić miejsce na zabudowaną szafę, oddzielając w ten sposób jadalnię. Taras ogrodowy zapewni przyjemny wypoczynek na świeżym powietrzu w ciepłe dni. Tuż przy strefie wejściowej zaprojektowano dodatkowy pokój, który świetnie sprawdzi się jako gabinet, spiżarnię oraz niewielką łazienką. Prosto z wiatrołapu przechodzi się do dużego, dwustanowiskowego garażu, w którym jest dość miejsca na przechowywanie wszelkiego sprzętu ogrodniczego, samochodowego czy rowerowego. Z garażu przechodzi się dalej do pomieszczenia gospodarczego, które posiada dodatkowe wyjście na ogród. Schody prowadzące na poddasze dzięki ciekawej aranżacji mogą stać intrygującym elementem wystroju w salonie. Poddasze to trzy sypialnie i łazienka. Największy pokój posiada osobną garderobę. Strych dostępny z półpiętra można w ramach adaptacji przekształcić w dodatkowy pokój. Projekt może być wykorzystany do zabudowy bliźniaczej. Projekt dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym - Aleksander, Amadeusz i Artur oraz z innym układem funkcjonalnym - Aleksander II i Artur II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu ścianki lekkie. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Aldona Dymus-Hańczak

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 272 000 zł 208 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 482 000 zł 349 000 zł 336 000 zł
Elementy zewnętrzne 20 000 zł 14 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.