Rzuty

Dakota VI
Rzut parter
Dakota VI
Rzut działki

Elewacje

Dakota VI
Elewacja przód
Dakota VI
Elewacja boczna
Dakota VI
Elewacja boczna
Dakota VI
Elewacja tył

Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Dakota VI to ciekawy projekt domu parterowego, który z pewnością wyróżni się z otoczenia. Centrum domu stanowi pięknie przeszklony gabinet z widokiem na wewnętrzny taras. Pokój ten doskonale sprawdzi się także jako mały salon telewizyjny lub pokój rekreacyjny. Salon połączony przestrzennie z kuchnią i jadalnią umieszczony został w lewym skrzydle domu. Tam również zachwycają liczne przeszklenia. Zadaszony taras z zewnętrznym kominkiem świetnie sprawdzi się podczas długich, letnich wieczorów. Jako pomieszczenia uzupełniające zaprojektowano spiżarnię, garderobę koło wiatrołapu, toaletę i pralnię. W części nocnej domu znajdują się wspólna łazienka, sauna oraz trzy sypialnie. W ramach adaptacji można zrezygnować z sauny i powiększyć pomieszczenie gospodarcze. Pokój przeznaczony dla Gospodarzy ma bezpośrednie wyjście na taras, osobną garderobę i własną łazienkę. Projekt dostępny jest w następujących wersjach - o mniejszej powierzchni użytkowej: z innym układem pomieszczeń (Dakota i Dakota III), z 4 sypialniami (Dakota II), z salonem od frontu (Dakota VIII); o zbliżonej powierzchni użytkowej: z czterema sypialniami (Dakota IV), z trzema sypialniami i pokojem rekreacyjnym (Dakota VII); oraz w wersji o większej powierzchni użytkowej - z czterema sypialniami i pokojem rekreacyjnym (Dakota V) oraz ze strychem do adaptacji Dakota IX i Dakota X.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 361 000 zł 288 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 584 000 zł 459 000 zł 430 000 zł
Elementy zewnętrzne 55 000 zł 41 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.