Rzuty

Risa
Rzut parter
Risa
Rzut poddasze
Risa
Rzut działki

Elewacje

Risa
Elewacja przód
Risa
Elewacja boczna
Risa
Elewacja boczna
Risa
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Intrygujący dom z poddaszem użytkowym i ciekawym rozkładem pomieszczeń. Idealny dla rodziny lubiącej niestandardowe rozwiązania, szukającej maksymalnego komfortu życia. Elewacje prezentują się bardzo efektownie, szczególnie od strony ogrodowej, gdzie architekci zaprojektowali dwa tarasy - jeden szeroko zadaszony oraz drugi wewnętrzny, zapewniający poczucie intymności podczas odpoczynku. Wnętrze tego wyjątkowego domu jest pełne światła. Na parterze zaplanowana została duża, otwarta część dzienna - salon, jadalnia oraz kuchnia, uzupełniona o spiżarnię. W hallu znajduje się nieduża łazienka oraz pralnia z przejściem do garażu, a następnie do kotłowni. W prawej części domu umieszczono przestronny moduł dla rodziców, obejmujący dużą sypialnię z wydzielonym miejscem do pracy oraz prywatną łazienką i garderobą. Uzupełnieniem tego modułu jest zlokalizowany tuż obok gabinet. Dyskretnie umieszczone schody prowadzą na poddasze, gdzie znajdują się dwie sypialnie dla dzieci, wspólna łazienka oraz duży pokój rekreacyjny, z wyjściem na spory taras.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Na poddaszu ścianki o konstrukcji lekkiej, gipsowo-kartonowe, wypełnione wełną mineralną.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną kamienną oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną lub cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 381 000 zł 303 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 645 000 zł 506 000 zł 476 000 zł
Elementy zewnętrzne 56 000 zł 41 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.