Projekty domów nowoczesnych

440 projektów

Sortuj według:

Sortuj wg:


Filtruj

Wymiary

Powierzchnia uzytkowa

   -  

  m2     

Powierzchnia zabudowy

   -  

  m2     

Szerokość działki

       -  

  m

Długość działki

       -  

  m

Kondygnacje

Liczba wszystkich pokoi (wraz z salonem)

Liczba pokoi na parterze
(wraz z salonem)

Liczba łazienek
(wraz z WC)

Garaż

Kąt nachylenia dachu

       -  

  °

Dach

Rodzaj dachu

Dodatkowe cechy

Zadaszenie tarasu

Kategorie domów

Typ zabudowy

Podpiwniczenie

Autor

Pomoc w doborze projektu

Powierzchnia użytkowa

Część powierzchni netto budynku, która odpowiada celom i przeznaczeniu tego budynku, liczona jako suma powierzchni pomieszczeń (wg stanu wykończonego ścian - z tynkiem gr 1,2cm) o wysokości w świetle równej lub większej 2,20m liczonej w 100% oraz o wysokości równej lub większej od 1,4m lecz mniejszej od 2,20 m liczonej w 50% (wysokość poniżej 1,4m pomijana jest całkowicie). Nie wlicza się powierzchni schodów, powierzchni pod podciągami o długość poniżej 2 m oraz garażu, strychu, piwnicy, pomieszczeń gospodarczych dostępnych z garażu – powierzchnie te klasyfikuje się jako pomocnicze.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Powierzchnia zabudowy

Powierzchnia wyznaczona przez rzut pionowy zewnętrznych krawędzi budynku w stanie wykończonym na powierzchnię terenu. Wlicza się w nią również powierzchnie słupów i podcieni.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Liczba wszystkich pokoi (wraz z salonem)

Liczba wszystkich pokoi w całym domu, wliczając w to: salon, sypialnie, gabinety, pokoje gościnne, pokoje hobby, pokoje telewizyjne itp.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Liczba pokoi na parterze (wraz z salonem)

Liczba wszystkich pokoi tylko na parterze, wliczając w to: salon, sypialnie, gabinety, pokoje gościnne, pokoje hobby, pokoje telewizyjne itp.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Liczba łazienek

Suma wszystkich łazienek i wc w domu.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Moduł dla rodziców

Moduł składający się z osobnej sypialni oraz prywatnych, przynależnych do niej: garderoby + łazienki lub tylko garderoby lub tylko łazienki.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Senioratka

Pokój na parterze o powierzchni umożliwiającej swobodne funkcjonowanie dwóch osób, posiadający własną łazienkę oraz często garderobę.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko


Wyświetl:

Strona:

Projekty domów nowoczesnych

Wybierz odpowiedni projekt domu nowoczesnego. Zbuduj wymarzony dom w modernistycznym stylu!

Dom nowoczesny powinien być przestrzenią, w której każdy detal jest podporządkowany innowacyjnym rozwiązaniom. To one sprawiają, że mieszkanie w nim jest niezwykle komfortowe. Sprawdź naszą kolekcję gotowych projektów nowoczesnych domów parterowych i piętrowych, które są nie tylko funkcjonalne, ale też bardzo efektowne wizualnie. To, co wyróżnia projekty Dobrych Domów w stylu modernistycznym, to także m.in. energooszczędność, obecność przeszkleń czy możliwość wyboru budynku z dachem płaskim lub dwuspadowym. Koniecznie dowiedz się więcej na ten temat i stwórz z nami swoje miejsce na ziemi.

Domy o nowoczesnym designie stanowią fascynujący obszar architektury, który w dzisiejszych czasach zyskuje coraz większą popularność. W porównaniu do tradycyjnych stylów modernistyczne projekty domów parterowych i z piętrem wyróżniają się innowacyjnym podejściem do formy, funkcjonalności oraz estetyki. Warto poznać ich najważniejsze cechy.

Co wyróżnia nowoczesne projekty domów jednorodzinnych parterowych i piętrowych? Budowa domu, elewacja, układ i inne

Szukasz nowoczesnego domu z płaskim dachem bądź klasycznego kształtu, który z zewnątrz będzie przypominać wiejski domek, a w środku olśniewać nowoczesnymi rozwiązaniami? Świetnie trafiłeś! Oferowane przez nas projekty domów są bardzo różnorodne, więc łatwo wybrać spośród nich idealny dla siebie.

Pamiętaj, że niezależnie od tego, czy planujesz budowę domu parterowego, czy piętrowego, powinien on podążać za najnowszymi trendami w budownictwie, związanymi z minimalizmem architektonicznym. Z mody nigdy nie wychodzą też projekty o klasycznym kształcie i funkcjonalnym układzie.

Jakie elementy uwzględnia charakterystyka nowoczesnych domów? Wyróżniają się one:

  • prostą bryłą,
  • najczęściej dwuspadowym dachem (np. dom w kształcie nowoczesnej stodoły) lub dachem płaskim,
  • użyciem do budowy oraz wykończenia elewacji domów materiałów, które zapewniają ergonomię i oszczędność (m.in. dobrze izolujących ciepło),
  • rozwiązaniami energooszczędnymi (takimi jak panele fotowoltaiczne czy pompa ciepła),
  • nowoczesnymi instalacjami (np. wentylacja mechaniczna),
  • przestronną strefą wypoczynkową, która gwarantuje komfort mieszkańców,
  • użyciem ciekawych wizualnie materiałów wykończeniowych - z uwzględnieniem nowoczesnych trendów,
  • dużymi przeszkleniami, dzięki którym wnętrze domu zawsze jest jasne,
  • otwartą przestrzenią strefy dziennej,
  • funkcjonalnym układem pomieszczeń,
  • odejściem od tradycyjnych balkonów na rzecz przestronnych tarasów,
  • jeśli to możliwe - towarzystwem efektownego ogrodu oraz dużego garażu.

Projekty domów nowoczesnych parterowych, nowoczesne domy piętrowe, a może nowoczesne domy z poddaszem użytkowym - co wybrać?

Co powinno być najważniejsze w wyborze idealnego projektu? Przede wszystkim wielkość domu zgodna z zapotrzebowaniem przyszłych lokatorów. Warto jednak pamiętać, że architektura domów nowoczesnych opiera się na budownictwie maksymalnie dwukondygnacyjnym. Równie często wybierane są jednak rozległe, nowoczesne domy parterowe, ewentualnie z poddaszem użytkowym. Zdarza się, że do projektu muszą zostać wprowadzone modyfikacje, aby zaoferować inwestorowi kształt budynku, który wpasuje się w wybrane otoczenie. Na szczęście nasi architekci zawsze służą klientom pomocą w tym zakresie!

Nowoczesne domy z funkcjonalnym wnętrzem

Nie mniej istotny od samego projektu bryły budynku jest układ wnętrz. Gotowe projekty domów nowoczesnych coraz częściej opierają się na otwartej strefie wypoczynkowej połączonej z jadalnią oraz kuchnią, niezależnie od tego, czy dom jest parterowy, czy piętrowy. W domu piętrowym zwykle preferowane zagospodarowanie przestrzenne zakłada strefę otwartą na dole oraz strefy prywatne dla domowników na piętrze. W nowoczesnych budynkach znajdują się również niekiedy antresole, dzięki którym przestrzeń dzienna powiększona jest także o część wyższej kondygnacji.

Wybierając gotowy projekt domu jednorodzinnego, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, aby odpowiadał on potrzebom mieszkańców. Definicją funkcjonalności jest zastosowanie praktycznych rozwiązań, które uczynią dom komfortowym. Tak samo istotne jak warunki do wypoczynku będą więc dobrze zorganizowane miejsce do gotowania czy pracownia.

Rozmieszczenie stref prywatnych warto rozważać zależnie od tego, ile osób będzie mieszkać w budynku, a także w jakim wieku są wszyscy członkowie rodziny. Jeśli w domu przebywają seniorzy, warto, aby mieli oni swój pokój oraz łazienkę na parterze - przemieszczanie się po schodach może być dla nich wyzwaniem. Jeśli natomiast w domu będą mieszkać małe dzieci, powinny one mieć swój pokój niedaleko rodziców. W przypadku, gdy z rodzicami przestrzeń będą dzielić już starsze pociechy, warto pomyśleć o ich autonomii. Idealnym wyjściem jest więc takie, aby każdy z domowników posiadał swoją strefę prywatną.

Wyjątkowy projekt domu nowoczesnego - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Istotnym elementem, który będzie miał wpływ zarówno na funkcjonalność, jak i na stronę wizualną domu, są panoramiczne okna, które gwarantują dobry dopływ światła dziennego. Nowoczesne domy to domy przede wszystkim jasne. Dzięki temu nie potrzebują dodatkowego doświetlenia w ciągu dnia, a jednocześnie dają gwarancję, że nawet ciemne aranżacje wnętrz są przytulne. Architekci bardzo często proponują całkowicie przeszklone salony i ściany, które są także wyjściami na taras - takie projekty znajdują się także w ofercie naszej pracowni.

Nowoczesne projekty domów energooszczędnych

Wydaje się, że koszt budowy domu energooszczędnego w stylu nowoczesnym będzie wyższy niż w przypadku domu tradycyjnego. Jest to oczywiście prawda - ze względu na specyfikę materiałów, których używa się do stworzenia budynku, który zapewnia energooszczędność. Skoro jednak koszty budowy i wykończenia takiego domu są wysokie, czy warto w niego inwestować? Jak najbardziej! Przełoży się to w przyszłości na oszczędności w postaci dużo niższych kosztów eksploatacji, gdyż taki budynek staje się właściwie samowystarczalny.

Co jest najbardziej istotne przy projektowaniu takiego domu? Przede wszystkim ocena stopnia nasłonecznienia działki, na której rozpoczynasz budowę. To bowiem z promieni słonecznych będziesz czerpać energię potrzebną do wytworzenia prądu oraz ogrzania wody. Istotny jest również wybór materiałów termoizolacyjnych, gdyż to właśnie przez ściany, okna i dach ucieka najwięcej ciepła. Niezależnie od tego, czy budujesz parterowy dom, piętrowy budynek, czy dom z poddaszem użytkowym, powinieneś zadbać o odpowiednią izolację dachu, gdyż ciepło kieruje się zawsze w górę i przez dach dom traci go najwięcej. Wygląd domu energooszczędnego jak najbardziej wpisuje się w projekt nowoczesnego domu - jego kubatura powinna być zwarta, a liczba ścian zewnętrznych i spadów dachu - ograniczona. To właśnie wyróżnia projekty z dużą liczbą przeszkleń, o nieskomplikowanej bryle, czyli kwintesencja nowoczesności.

Niezależnie od tego, czy stawiasz na domy tanie w budowie, czy może jednak nieco droższe, ale energooszczędne, w naszej ofercie znajduje się wiele projektów dopasowanych do Twoich indywidualnych potrzeb. Zastanów się, na czym najbardziej Ci zależy, a z pewnością szybko spełnisz marzenia o własnym domu. Nowoczesne propozycje, które zostały skrupulatnie przygotowane przez naszych architektów, pozwolą Ci wybrać z bogatej oferty budynków zarówno mniejszych (domy do 150 m2, a nawet do 120 m2), jak i większych (powyżej 161 m2. Sprawdź projekty domów nowoczesnych z naszej oferty!

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje