Projekty domów nowoczesnych

Sortuj według:

Sortuj wg:


Filtruj

Powierzchnia

od  

  m2   do  

  m2

Szerokość

od  

  m   do  

  m

Długość

od  

  m   do  

  m

Liczba pokoi

Typ zabudowy

Kondygnacje

Liczba łazienek

Garaż

podpiwniczenie

Kąt nachylenia dachu

Rodzaj dachu

Autor


Wyświetl:

Strona:

Projekty domów nowoczesnych

Projekty nowoczesnych domów jednorodzinnych

Dom nowoczesny jest przestrzenią, w której każdy detal jest podporządkowany innowacyjnym rozwiązaniom, sprawiającym, że mieszkanie w nim jest niezwykle komfortowe. Sprawdź naszą kolekcję gotowych projektów domów, które są nie tylko funkcjonalne, ale też estetyczne.

Jakie powinny być nowoczesne domy jednorodzinne?

Niezależnie od tego, czy planujesz budowę domu parterowego, czy piętrowego, powinien on podążać za najnowszymi trendami w budownictwie, związanymi z minimalizmem architektonicznym. Z mody nigdy nie wychodzą projekty domów o klasycznej bryle z dachem dwuspadowym. Można również zauważyć trend w nowoczesnych projektach domów jednorodzinnych, który prowadzi do odejścia od tradycyjnych balkonów na rzecz przestronnych tarasów. Warto też pamiętać, że architektura domów nowoczesnych opiera się przede wszystkim na budownictwie maksymalnie dwukondygnacyjnym. Równie często wybierane są jednak nowoczesne domy parterowe, ewentualnie z poddaszem użytkowym. Często jednak do projektu muszą zostać wprowadzone modyfikacje, aby zaoferować inwestorowi kształt budynku, który wpasuje się w wybrane otoczenie.

Oprócz samego projektu bryły domu nie mniej istotny jest układ wnętrz. Gotowe projekty domów nowoczesnych coraz częściej opierają się na otwartej strefie wypoczynkowej połączonej z jadalnią oraz kuchnią, niezależnie od tego, czy dom jest parterowy, czy piętrowy. W domu piętrowym preferowane zagospodarowanie przestrzenne zakłada strefę otwartą na dole oraz strefy prywatne dla domowników na piętrze. W nowoczesnych budynkach znajdują się również niekiedy antresole, dzięki którym przestrzeń dzienna powiększona jest także o część wyższej kondygnacji.

Czym więc charakteryzują się nowoczesne domy? Sprawdź:

  • prostą bryłą,
  • użyciem materiałów budowlanych, które zapewniają ergonomię i oszczędność (m.in. dobrze izolujących ciepło),
  • rozwiązaniami energooszczędnymi (takimi jak panele fotowoltaiczne),
  • przestronną strefą wypoczynkową,
  • użyciem ciekawych wizualnie materiałów wykończeniowych,
  • użyciem naturalnych materiałów,
  • dużymi przeszkleniami, dzięki którym wnętrze zawsze jest jasne.

Jak stworzyć dom nowoczesny i funkcjonalny w jednym?

Wybierając gotowy projekt domu jednorodzinnego, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, aby odpowiadał on potrzebom mieszkańców. Definicją funkcjonalności jest zastosowanie praktycznych rozwiązań, które uczynią dom komfortowym. Tak samo istotne jak warunki do wypoczynku będą więc dobrze zorganizowane miejsce do gotowania czy pracownia.

Co powinno być najważniejsze w wyborze odpowiedniego projektu? Przede wszystkim wielkość domu zgodna z zapotrzebowaniem przyszłych lokatorów. Zależnie od tego, ile osób będzie w nim mieszkać, a także w jakim wieku będą, należy rozważyć wybór powierzchni domu oraz liczby kondygnacji, a także rozmieszczenie stref prywatnych. Jeśli w domu zamieszkają seniorzy, warto, aby mieli swój pokój oraz łazienkę na parterze – przemieszczanie się po schodach może być dla nich wyzwaniem. Jeśli natomiast w domu będą mieszkać małe dzieci, powinny mieć pokój niedaleko rodziców. W przypadku, gdy z rodzicami przestrzeń będą dzielić już starsze pociechy, warto pomyśleć o ich autonomii. Idealnym wyjściem jest więc takie, aby każdy z domowników posiadał swoją strefę prywatną.

Istotnym elementem, który będzie miał wpływ zarówno na funkcjonalność, jak i na stronę wizualną domu, są panoramiczne okna, które gwarantują dobry dopływ światła dziennego. Nowoczesne domy to domy przede wszystkim jasne. Dzięki temu nie potrzebują dodatkowego doświetlenia w ciągu dnia, a jednocześnie dają gwarancję, że nawet ciemne aranżacje wnętrz są przytulne. Architekci bardzo często proponują całkowicie przeszklone salony i ściany, które są także wyjściami na taras – takie projekty znajdują się także w naszej ofercie.

Nowoczesne projekty domów energooszczędnych

Wydaje się, że koszt budowy domu energooszczędnego będzie wyższy niż domu tradycyjnego. Jest to oczywiście prawda, ze względu na specyfikę materiałów, których używa się do wybudowania takiego budynku. Skoro jednak koszty budowy i wykończenia takiego domu są wysokie, czy warto w niego inwestować? Jak najbardziej! Przełoży się to w przyszłości na oszczędności w postaci dużo niższych opłat, gdyż taki budynek staje się właściwie samowystarczalny.

Co jest najbardziej istotne przy projektowaniu takiego domu? Przede wszystkim ocena stopnia nasłonecznienia działki, na której rozpoczynasz budowę. To bowiem z promieni słonecznych będziesz czerpać energię potrzebną do wytworzenia prądu oraz ogrzania wody. Istotny jest również wybór materiałów termoizolacyjnych, gdyż to właśnie przez ściany, okna i dach ucieka najwięcej ciepła. Niezależnie od tego, czy budujesz dom parterowy, piętrowy, czy dom z poddaszem użytkowym, powinieneś zadbać o odpowiednią izolację dachu, gdyż ciepło kieruje się zawsze w górę i przez dach dom traci go najwięcej. Wygląd domu energooszczędnego jak najbardziej wpisuje się w projekt nowoczesnego domu – jego kubatura powinna być zwarta, a liczba ścian zewnętrznych i spadów dachu – ograniczona. W ten sposób powstaje dom prosty, z dużą liczbą przeszkleń, o nieskomplikowanej bryle, czyli kwintesencja nowoczesności.

Niezależnie od tego, czy szukasz domów tanich w budowie, czy może jednak nieco droższych, ale energooszczędnych, w naszej ofercie znajdziesz swój wymarzony budynek. Nowoczesne projekty, które zostały skrupulatnie przygotowane przez naszych architektów, pozwolą Ci wybrać z bogatej oferty budynków zarówno mniejszych, jak i większych. Szukasz nowoczesnego domu z płaskim dachem bądź klasycznego kształtu, który z zewnątrz będzie przypominać wiejski domek, a w środku olśniewać nowoczesnymi rozwiązaniami? Sprawdź nasze propozycje!

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).