Rzuty

Orlando II
Rzut parter
Orlando II
Rzut
Orlando II
Rzut działki

Elewacje

Orlando II
Elewacja przód
Orlando II
Elewacja boczna
Orlando II
Elewacja boczna
Orlando II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Orlando II jest projektem przestronnego i funkcjonalnego domu parterowego przeznaczonego dla 5-6-osobowej rodziny. Strefa dzienna rozpoczyna się wiatrołapem, w którym wydzielono miejsce na szafę. Przechodząc przez hall trafiamy do salonu, który wraz z jadalnią oraz kuchnią tworzą dużą, otwartą przestrzeń. Uzupełnieniem kuchni jest praktyczna spiżarnia. W strefie prywatnej wydzielono cztery sypialnie i dwie łazienki oraz pralnię. Jednym z atutów tego projektu jest rozległy taras, na który mamy dostęp z salonu oraz trzech sypialń. Część gospodarcza to duży, dwustanowiskowy garaż oraz dwa pomieszczenia gospodarcze, z czego jedno posiada niezależne wyjście na zewnątrz budynku. Projekt dostępny w wersji z trzema sypialniami - Orlando oraz z płaskim dachem - Oriana.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami stropu monolitycznego.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 444 000 zł 394 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 527 000 zł 463 000 zł 450 000 zł
Elementy zewnętrzne 44 000 zł 38 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.