Rzuty

Moe
Rzut parter
Moe
Rzut poddasze
Moe
Rzut poddasze
Moe
Rzut działki

Elewacje

Moe
Elewacja przód
Moe
Elewacja boczna
Moe
Elewacja boczna
Moe
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Elegancki dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym i dużym garażem dwustanowiskowym. Na parterze zaplanowana została strefa dzienna. W korytarzu prowadzącym do środka domu zaprojektowano łazienkę, dużą spiżarnię oraz gabinet. Pokój dzienny połączony jest przestrzennie z jadalnią i otwartą kuchnią. Całość dopełniają garaż wraz z kotłownią. Na poddaszu umieszczone zostały łazienka, dwa pokoje oraz moduł dla Rodziców (duża sypialnia z garderobą i łazienką). W prosty sposób, w ramach adaptacji, można na poddaszu zrobić układ z czterema pokojami.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Na poddaszu ścianki o konstrukcji lekkiej, gipsowo-kartonowe, wypełnione wełną mineralną.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną kamienną oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną lub cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 290 000 zł 231 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 502 000 zł 391 000 zł 372 000 zł
Elementy zewnętrzne 28 000 zł 21 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.