Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Projekty domów parterowych

Sortuj według:

Sortuj wg:


Filtruj

Powierzchnia

od  

  m2   do  

  m2

Szerokość

od  

  m   do  

  m

Długość

od  

  m   do  

  m

Liczba pokoi

Typ zabudowy

Kondygnacje

Liczba łazienek

Garaż

podpiwniczenie

Kąt nachylenia dachu

Rodzaj dachu

Autor


Wyświetl:

Strona:

Projekty domów parterowych Opracowana przez naszych architektów kolekcja projektów domów parterowych obejmuje kilkadziesiąt propozycji zarówno dla osób ceniących prostą klasyczną formę jak i poszukujących domu w stylu rezydencji. Główną zaletą tychże domów jest ich funkcjonalność - lokalizacja wszystkich pomieszczeń na jednym poziomie pozwala na swobodne poruszanie się po budynku, eliminacja schodów znacznie ułatwia komunikację a brak skosów daje nam ogromne możliwości aranżacji poszczególnych pomieszczeń. Cechą charakterystyczną dla domów parterowych jest ich czytelny układ funkcjonalny z wyraźnym podziałem na strefę dzienną , gospodarczą i prywatną, nocną. Decydując się na projekt domu parterowego trzeba być świadomym, że wymaga on większej powierzchni działki pod zabudowę niż dom z poddaszem użytkowym, oraz że znacznie większa, ze względu na rozłożystość budynku, powierzchnia dachu wpłynie na zwiększenie kosztów realizacji domu. Jednakże praktyczny podział przestrzeni, komfort użytkowania, brak schodów i niezbyt ustawnych skosów oraz wygląd zewnętrzny budynku bez wątpienia zadowolą niejednego inwestora decydującego się na realizację jednego z naszych projektów oferowanych w tejże kategorii.

Projekty domów parterowych Dobre Domy zostały opracowane z myślą o połączeniu atrakcyjnej fasady budynku z funkcjonalnością wnętrz. Integralną częścią domów parterowych są również piękne tarasy, dzięki czemu przestrzeń wokół domu staje się dopełnieniem całości projektu.

Domy parterowe – projekty i realizacja

Aby zyskać idealną przestrzeń, należy właściwie rozplanować wielkość i układ pomieszczeń w domu parterowym. Dlatego przygotowane przez nas projekty domów parterowych zakładają czytelny układ funkcjonalny. Plan domu parterowego z wyraźnym podziałem na strefę dzienną, nocną, gospodarczą i prywatną ułatwia jego mieszkańcom późniejszą aranżację pomieszczeń.

Cechy domów parterowych

Domy parterowe znacząco różnią się swoją konstrukcją od domów piętrowych i to właśnie te różnice stanowią ich zasadniczą zaletę. Projekt domu parterowego zakłada:

  • usytuowanie wszystkich pomieszczeń na jednym poziomie – kiedy pokoje i pomieszczenia użytkowe znajdują się na jednym poziomie, jest możliwe swobodniejsze poruszanie się po budynku;
  • brak schodów w budynku – w przypadku domów piętrowych i domów z poddaszem jest niezbędna budowa schodów, które łączyłyby poszczególne piętra, natomiast ich brak w domach parterowych zwiększa przestrzeń użytkową;
  • wizualnie lżejszą bryłę domu – projekty domów parterowych są opracowywane z uwzględnieniem aktualnych trendów (dlatego są to domy nowoczesne), w tym również tych dotyczących wyglądu elewacji.

Zalety domów parterowych

Wybór projektu domu parterowego może okazać się bardzo korzystny pod wieloma względami. Do zalet domów parterowych należy:

  • brak kosztów związanych z budową klatki schodowej i stropu – brak klatki schodowej wiąże się z ograniczeniem kosztów budowy domu;
  • krótszy czas budowy – projekty domów parterowych są mniej skomplikowane pod względem konstrukcyjnym i ich realizacja zabiera mniej czasu;
  • łatwy dostęp do ogrodu – w domach piętrowych taras często jest połączony jedynie z salonem, natomiast w domach parterowych nie ma takich ograniczeń i drzwi do ogrodu można zamontować praktycznie w każdym pomieszczeniu.

Projekty domów parterowych – dla kogo?

Powierzchnia całkowita domu parterowego będzie się różnić w zależności od projektu. Projekty domów parterowych są jednak szczególnie rekomendowane:

  • singlommały dom parterowy stanowi ciekawą alternatywę dla mieszkania w bloku;
  • parom z małym dzieckiem – po domu, gdzie wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie, można znacznie szybciej się poruszać, co ułatwia opiekę nad dzieckiem;
  • osobom starszym – brak schodów i przestronność pomieszczeń w domu parterowym ułatwia poruszanie się;
  • osobom niepełnosprawnym – dom parterowy umożliwia sprawną komunikację i łatwe dostosowanie przestrzeni do potrzeb osoby niepełnosprawnej.

Koszty budowy domu parterowego

Wysokość kosztów budowy domu parterowego zależy przede wszystkim od konstrukcji bryły domu, wyboru dachu (płaski, skośny) czy materiałów wykończeniowych. Jeśli nie chcesz rezygnować z dużej przestrzeni użytkowej, konieczny będzie zakup odpowiednio dużej działki – w końcu cała przestrzeń domu znajduje się na jednej kondygnacji. Na stronie pracowni projektowej Dobre Domy możesz jednak znaleźć mnóstwo projektów domów tanich w budowie, o niewielkim metrażu i bardzo funkcjonalnym rozkładzie pomieszczeń.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie