ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

Projekty domów parterowych

Opracowana przez naszych architektów kolekcja projektów domów parterowych obejmuje kilkadziesiąt propozycji zarówno dla osób ceniących prostą klasyczną formę jak i poszukujących domu w stylu rezydencji. Główną zaletą tychże domów jest ich funkcjonalność - lokalizacja wszystkich pomieszczeń na jednym poziomie pozwala na swobodne poruszanie się po budynku, eliminacja schodów znacznie ułatwia komunikację a brak skosów daje nam ogromne możliwości aranżacji poszczególnych pomieszczeń. Cechą charakterystyczną dla domów parterowych jest ich czytelny układ funkcjonalny z wyraźnym podziałem na strefę dzienną , gospodarczą i prywatną, nocną. Decydując się na projekt domu parterowego trzeba być świadomym, że wymaga on większej powierzchni działki pod zabudowę niż dom z poddaszem użytkowym, oraz że znacznie większa, ze względu na rozłożystość budynku, powierzchnia dachu wpłynie na zwiększenie kosztów realizacji domu. Jednakże praktyczny podział przestrzeni, komfort użytkowania, brak schodów i niezbyt ustawnych skosów oraz wygląd zewnętrzny budynku bez wątpienia zadowolą niejednego inwestora decydującego się na realizację jednego z naszych projektów oferowanych w tejże kategorii.

... więcej

Projekty domów parterowych Dobre Domy zostały opracowane z myślą o połączeniu atrakcyjnej fasady budynku z funkcjonalnością wnętrz. Integralną częścią domów parterowych są również piękne tarasy, dzięki czemu przestrzeń wokół domu staje się dopełnieniem całości projektu.

Domy parterowe – projekty i realizacja

Aby zyskać idealną przestrzeń, należy właściwie rozplanować wielkość i układ pomieszczeń w domu parterowym. Dlatego przygotowane przez nas projekty domów parterowych zakładają czytelny układ funkcjonalny. Plan domu parterowego z wyraźnym podziałem na strefę dzienną, nocną, gospodarczą i prywatną ułatwia jego mieszkańcom późniejszą aranżację pomieszczeń.

Cechy domów parterowych

Domy parterowe znacząco różnią się swoją konstrukcją od domów piętrowych i to właśnie te różnice stanowią ich zasadniczą zaletę. Projekt domu parterowego zakłada:

  • usytuowanie wszystkich pomieszczeń na jednym poziomie – kiedy pokoje i pomieszczenia użytkowe znajdują się na jednym poziomie, jest możliwe swobodniejsze poruszanie się po budynku;
  • brak schodów w budynku – w przypadku domów piętrowych i domów z poddaszem jest niezbędna budowa schodów, które łączyłyby poszczególne piętra, natomiast ich brak w domach parterowych zwiększa przestrzeń użytkową;
  • wizualnie lżejszą bryłę domu – projekty domów parterowych są opracowywane z uwzględnieniem aktualnych trendów (dlatego są to domy nowoczesne), w tym również tych dotyczących wyglądu elewacji.

Zalety domów parterowych

Wybór projektu domu parterowego może okazać się bardzo korzystny pod wieloma względami. Do zalet domów parterowych należy:

  • brak kosztów związanych z budową klatki schodowej i stropu – brak klatki schodowej wiąże się z ograniczeniem kosztów budowy domu;
  • krótszy czas budowy – projekty domów parterowych są mniej skomplikowane pod względem konstrukcyjnym i ich realizacja zabiera mniej czasu;
  • łatwy dostęp do ogrodu – w domach piętrowych taras często jest połączony jedynie z salonem, natomiast w domach parterowych nie ma takich ograniczeń i drzwi do ogrodu można zamontować praktycznie w każdym pomieszczeniu.

Projekty domów parterowych – dla kogo?

Powierzchnia całkowita domu parterowego będzie się różnić w zależności od projektu. Projekty domów parterowych są jednak szczególnie rekomendowane:

  • singlommały dom parterowy stanowi ciekawą alternatywę dla mieszkania w bloku;
  • parom z małym dzieckiem – po domu, gdzie wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie, można znacznie szybciej się poruszać, co ułatwia opiekę nad dzieckiem;
  • osobom starszym – brak schodów i przestronność pomieszczeń w domu parterowym ułatwia poruszanie się;
  • osobom niepełnosprawnym – dom parterowy umożliwia sprawną komunikację i łatwe dostosowanie przestrzeni do potrzeb osoby niepełnosprawnej.

Koszty budowy domu parterowego

Wysokość kosztów budowy domu parterowego zależy przede wszystkim od konstrukcji bryły domu, wyboru dachu (płaski, skośny) czy materiałów wykończeniowych. Jeśli nie chcesz rezygnować z dużej przestrzeni użytkowej, konieczny będzie zakup odpowiednio dużej działki – w końcu cała przestrzeń domu znajduje się na jednej kondygnacji. Na stronie pracowni projektowej Dobre Domy możesz jednak znaleźć mnóstwo projektów domów tanich w budowie, o niewielkim metrażu i bardzo funkcjonalnym rozkładzie pomieszczeń.

SORTUJ WEDŁUG:   NAZWY  |  POWIERZCHNI UŻYTKOWEJ

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następne
Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×