Czy potrzebujesz więcej czasu?

 TAK / NIE
ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

Projekty domów parterowych

Opracowana przez naszych architektów kolekcja projektów domów parterowych obejmuje kilkadziesiąt propozycji zarówno dla osób ceniących prostą klasyczną formę jak i poszukujących domu w stylu rezydencji. Główną zaletą tychże domów jest ich funkcjonalność - lokalizacja wszystkich pomieszczeń na jednym poziomie pozwala na swobodne poruszanie się po budynku, eliminacja schodów znacznie ułatwia komunikację a brak skosów daje nam ogromne możliwości aranżacji poszczególnych pomieszczeń. Cechą charakterystyczną dla domów parterowych jest ich czytelny układ funkcjonalny z wyraźnym podziałem na strefę dzienną , gospodarczą i prywatną, nocną. Decydując się na projekt domu parterowego trzeba być świadomym, że wymaga on większej powierzchni działki pod zabudowę niż dom z poddaszem użytkowym, oraz że znacznie większa, ze względu na rozłożystość budynku, powierzchnia dachu wpłynie na zwiększenie kosztów realizacji domu. Jednakże praktyczny podział przestrzeni, komfort użytkowania, brak schodów i niezbyt ustawnych skosów oraz wygląd zewnętrzny budynku bez wątpienia zadowolą niejednego inwestora decydującego się na realizację jednego z naszych projektów oferowanych w tejże kategorii.

... więcej

Domy parterowe

Myślą Państwo o wybudowaniu domu parterowego? To świetne rozwiązanie! Szczególnie z projektami pracowni architektonicznej „Dobre Domy”, która z radością przedstawia Państwu swoją bogatą ofertę. Wszystkie projekty domów parterowych zakładają realizację eleganckiego budynku, który cieszy oko, ale równocześnie pozostaje funkcjonalnym i wygodnym miejscem życia całej rodziny.

Cechy domów parterowych:

 • Usytuowanie wszystkich pomieszczeń na jednym poziomie – wiąże się to z taką samą wysokością pokoi.
 • Brak schodów – klatka schodowa nie jest potrzebna tak, jak w przypadku domów piętrowych lub z poddaszem.
 • Wizualnie mniejsza powierzchnia elewacji – dom wydaje się lekki i zgrabny.

Plusy domów parterowych:

 • Brak kosztów związanych z realizacją klatki schodowej i stropu.
 • Budynek bez schodów minimalizuje problem marnowania przestrzeni użytkowej – nasza pracownia architektoniczna oferuje projekty, które podkreślają przestronność domu parterowego, która związana jest z brakiem klatki schodowych i mniejszą liczbą ścian nośnych.
 • Dodatkowym plusem jest ułatwiona komunikacja między domownikami, co szczególnie sprawdzi się w przypadku osób, które mogą mieć trudności z poruszaniem się.
 • Łatwy dostęp do ogrodu – wszystko, co dzieje się na zewnątrz jest w zasięgu naszego wzroku, a drzwi do ogrodu można zamontować praktycznie w każdym pomieszczeniu w domu.
 • Budynek dobrze wpisuje się w otaczający krajobraz, nie przytłacza – idealnie sprawdzi się na dużej działce i terenie w mniejszym stopniu zabudowanym.
 • Szybsza budowa – realizacja projektu domu parterowego nie zabiera tyle czasu, ile budowa domu piętrowego lub z poddaszem użytkowym. Wiąże się to z brakiem konieczności budowy schodów i większej liczby ścian.

Idealne dla:

 • Singla – mały dom parterowy jest ciekawą alternatywą dla mieszkania w bloku.
 • Pary z niemowlakiem – szybkie poruszanie się po domu ułatwia opiekę nad dzieckiem.
 • Seniorów – w porównaniu do domów piętrowych, poruszanie się jest mniej męczące.
 • Osób niepełnosprawnych – brak schodów umożliwia sprawną komunikację.

Koszty budowy domu parterowego:

Zależą od stopnia skomplikowania. Im bardziej bryła domu przypomina sześcian, tym mniej wydamy na jego budowę. Koszty wiążą się również z wyborem dachu, który, ze względu na swoją powierzchnie będzie raczej większym wydatkiem niż w przypadku domu piętrowego lub z poddaszem. Oczywiście równie istotny jest także późniejszy wybór okien, drzwi, instalacji oraz materiałów wykończeniowych. Jednak w ogólnym rozrachunku, koszty budowy domu parterowego nie będą znacząco różne od wydatków, które ponosi się, budując dom piętrowy.

SORTUJ WEDŁUG:   NAZWY  |  POWIERZCHNI UŻYTKOWEJ

1 2 3 4 5 6 7 8 Następne
Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×