Rzuty

Arwena
Rzut parter
Arwena
Rzut piętro
Arwena
Rzut działki

Elewacje

Arwena
Elewacja przód
Arwena
Elewacja boczna
Arwena
Elewacja boczna
Arwena
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Arwena to projekt eleganckiego i funkcjonalnego domu dla dużej rodziny. Budynek, dzięki swojej ciekawej, a zarówno klasycznej formie przyciąga wzrok i budzi podziw. Tarasy, które znajdują się na parterze oraz na piętrze domu, umożliwią nam miejsce na wypoczynek. Na parterze rozmieszczono strefę dzienną, na którą składa się wiatrołap z miejscem na szafę, salon z kominkiem, jadalnia oraz otwarta kuchnia ze spiżarnią. Do dyspozycji mamy również łazienkę oraz pokój, który można przeznaczyć na gabinet lub sypialnię. Z wiatrołapu mamy dostęp do garażu i pomieszczenia gospodarczego. Na piętrze znajdują się cztery sypialnie w tym jedna z własną garderobą i łazienką. Dopełnieniem jest pralnia i duża łazienka. Projekt jest również dostępny z innym układem funkcjonalnym - Arwena II i Arwena III oraz Kornelia i Kornelia II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Strop żelbetowy monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marta Zaperty-Adamek
Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 382 000 zł 300 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 749 000 zł 590 000 zł 483 000 zł
Elementy zewnętrzne 44 000 zł 32 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.